861 Shares 9863 views

Zapalenie pęcherza moczowego z wczesnej ciąży. Wpływ ciąży zapalenie pęcherza

Ciąża w życiu kobiety – często jest to długo oczekiwany i ekscytujący okres oczekiwania dziecka. Zazwyczaj jest to związane z przyjemnych emocji, ale czasem łamią dyskomfort, z których jeden jest zapalenie pęcherza.

Dlaczego rozwijać zapalenie pęcherza podczas wczesnej ciąży?

Statystyki pokazują, że co 10 kobieta stoi z zapaleniem pęcherza w czasie ciąży. Zapalenie pęcherza moczowego z wczesnej ciąży zdarza się najczęściej. Wszystko dzieje się w zwiększonej podatności organizmu kobiety ciężarnej do różnych niekorzystnych czynników, takich jak infekcje. Wynika to ze względów fizjologicznych, odbywających się w organizmie kobiety podczas ciąży:

 1. W celu uniknięcia odrzucenia immunologicznego zarodka lub tzw immunosupresji w ciąży pojawia się immunosupresji.
 2. Coraz większe kwoty w macicy kładzie nacisk na pęcherz i narządów miednicy, a zatem do naczyń zaopatrujących je krwią. dopływ krwi jest zepsuty, a każda infekcja, która dostaje się do ciała, nie spotykają się z wielkim oporem.
 3. Progesteron, który jest również nazywany „hormonem ciąża”, jest w stanie obniżyć ton pęcherza.

Czynniki te utrudniają odpływ płynu z pęcherza moczowego i doprowadzić do tego, że nie został całkowicie opróżniony. Zalegania moczu to idealne środowisko dla rozwoju bakterii. Ich liczba stale rośnie, a wewnętrzne ściany pęcherza moczowego dochodzi do stanu zapalnego. Rozwijać zapalenie pęcherza w czasie ciąży.

objawy

Zazwyczaj ten, kto przynajmniej raz do czynienia z tą chorobą, z niczego innego nie mylić. Jak rozpoznać zapalenie pęcherza w czasie ciąży? Objawy tego zakażenia występują niemal natychmiast:

 • Pacjenci czują się dokuczliwy ból w jamie brzusznej;
 • ból i pieczenie podczas oddawania moczu odczuwalne;
 • mogą być fałszywe częste parcie na mocz;
 • oddawanie moczu często w małych porcjach;
 • moczu może być słabe ze względu na dużą liczbę leukocytów lub bakterii, jak również czasami przedstawia czerwone zabarwienie w przypadku występowania w niej erytrocyty (krew w moczu);
 • Temperatura stan podgorączkowy czasem wzrasta.

Doświadczony lekarz objawów i wyników badań można łatwo określić, zapalenie pęcherza w czasie ciąży. Objawy tej choroby jest trudno pomylić z czymś innym.

diagnostyka

Po wywiad i zidentyfikować objawy, które przeszkadza kobiecie, lekarz przepisze szereg badań w celu wyjaśnienia diagnozy. Jest to standardowe badanie z podejrzeniem zapalenia pęcherza we wczesnym okresie ciąży:

 • badanie ogólne moczu;
 • moczu Nechiporenko;
 • bakteriologiczne kultura moczu ujawnić warunkowo patogenne drobnoustroje;
 • morfologia krwi;
 • ewentualnie przypisany US narządów moczowo-płciowego w celu wykrycia chorób związanych;
 • cystoskopii i cystografia ujawnia charakteru choroby oraz stopień zapalenia i obecność guzów pęcherza moczowego;
 • To może być przypisany do diagnostyki DNA poważne infekcje.

Zapalenie pęcherza w czasie ciąży często występuje bez żadnych objawów. To z tego powodu kobiety w ciąży potrzebują do pobierania próbek moczu za każdym razem udać się do lekarza prowadzącego.

leczenie

Samoleczenia w czasie ciąży jest bezwzględnie przeciwwskazane. Nawet pozornie nieszkodliwe metody ludowej leczenia podczas ciąży może prowadzić do nieodwracalnych skutków. Niektóre zioła nie mogą być stosowane do leczenia w okresie ciąży i procedur cieplnych (ocieplenie) mogą powodować poronienia we wczesnej ciąży lub porodu przedwczesnego w późniejszym terminie.

Tradycyjne leki stosowane w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego, jest niemożliwe bez sterowania ciąży. Leczyć zapalenie pęcherza moczowego we wczesnym okresie ciąży (pierwszy trymestr) leki powinny szczególnie ostrożnie. Leki mogą być podjęta dopiero po konsultacji z lekarzem.

Głównym leczenie nawet w czasie ciąży jest tylko najbardziej delikatne i uroseptic leki przeciwbakteryjne. Nowoczesne środki przeciwbakteryjne, w stanie leczyć zapalenie pęcherza moczowego we wczesnym okresie ciąży – jest, na przykład, leki „Amoxiclav” i „Monural”.

W niektórych przypadkach leki stosowane miejscowo, czyli podawać przez cewnik bezpośrednio do pęcherza. Metoda ta nazywana jest wkraplania ale ostrego stanu zapalnego nie przewodzi. Wkroplenie jest przeprowadzane tylko w placówkach służby zdrowia.

Po leczenie przeprowadzone i wszystkie procesy ostrego zapalenia pęcherza są usuwane, można spędzić Course rehabilitacji bezpiecznych ziołowych tradycyjnych leków.

środki zaradcze ludowej zapalenie pęcherza

 • dobry i bezpieczny środek ludowej do leczenia zapalenia pęcherza jest sok żurawinowy;
 • Można użyć naparu z liści czarnej porzeczki;
 • Napar z liści brzozy;
 • kolekcja wlew leku czerwone jagody popiołu i żurawiny liści , miód;
 • czarna rzodkiew sok z miodem.

Dobry lek na zapalenie pęcherza moczowego u kobiet w okresie ciąży – są leki, które zawierają składniki roślinne. W rzeczywistości, to są te same opłaty zioła, ale w postaci tabletek, na przykład, lek „Kanefron”. Lek ten ma właściwości antybakteryjne, moczopędne i działanie przeciwskurczowe i nie mają niekorzystnego wpływu na płód, dlatego jest bezpieczny w czasie ciąży.

Zapobieganie zapalenie pęcherza

Jeśli kobieta ma już kiedyś zapalenie pęcherza i jest skłonny do nawrotu choroby, nawet przed planowaniem ciąży pożądane jest, aby poddać się badaniom lekarskim i pełną określić przyczynę nawrotu. Może sprowokować rozwój choroby, niektórych chorób ginekologicznych, takich jak zakażenia chlamydią, mykoplazmozy i ureaplasmosis. Na pewno muszą być traktowane przed ciążą.

Zapobieganie zapalenie pęcherza może otrzymywać duże ilości płynów, zwłaszcza sokiem żurawinowym i napojów owocowych. Żurawina ma zdolność do zwiększania kwasowości moczu kwaśnym wywiera szkodliwy wpływ na bakterie i zapobiega rozwojowi infekcji.

Ciasne ubranie może również powodować rozwój tej choroby. Podczas ciąży lepiej jest nosić wygodne ubrania, które nie będą zakłócać normalnego krążenia krwi w okolicach miednicy.

Zaparcie może wywołać zapalenie pęcherza moczowego. Walka zaparcia podczas ciąży pomoże zapobiec wystąpieniu choroby. Trzeba pić dużo płynów i jeść pokarmów roślinnych bogatych w błonnik.

Jak działa znieczulenie na ciele matki oczekującej?

Jeśli czas leczyć zapalenie pęcherza moczowego, a jego wpływ zanegowane. Jeśli jednak proces podjęła ostra forma, zapalenie może wzrosnąć powyżej, a następnie wpływa do infekcji nerek. Bardzo niebezpieczne powikłanie odmiedniczkowe zapalenie nerek. Choroby zapalne nerek, które jest ropnej natury charakteryzuje się podnosząc temperaturę do dużych ilościach i silnego bólu w nerkach. Taki stan wymaga natychmiastowej hospitalizacji.

uszkodzenie nerek może powodować nadciśnienie, a ta z kolei jest niebezpieczne możliwy rozwój stanu przedrzucawkowego i rzucawki – bardzo niebezpiecznego stanu w czasie ciąży.

Jaki wpływ na znieczulenie wewnątrzmacicznego rozwoju płodu?

ciąża zapalenie pęcherza efekt może być bardzo szkodliwe. Silny proces zapalny może prowadzić do niedoboru masy ciała noworodka, ponieważ matka została wyczerpana, a dziecko nie jest wystarczająco dużo pożywienia. W ciężkich przypadkach, uruchamiając proces zapalny może prowadzić do śmierci płodu lub nieprawidłowości rozwoju. Niektórzy eksperci twierdzą, że infekcja bakteryjna wywołuje rozwój porażeniem mózgowym u dzieci.

Nieleczone zapalenie pęcherza we wczesnym okresie ciąży może prowadzić do poronienia, a ostatni – do przedwczesnego porodu. Nawet jeśli poród odbędzie się w odpowiednim czasie, przechodząc przez kanał rodny, że dziecko jest w stanie połknąć patogenów, co prowadzi do ogólnego zatrucia dziecka.

Na pierwszych objawów zapalenia pęcherza konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Tylko specjalista może wybrać leki, które są dozwolone w czasie ciąży. Samoleczenie może być również szkodliwy wpływ na przyszłe zdrowie dziecka.