615 Shares 2202 views

Mamaeva Nadieżda: typowe kobiece powieści fantasy

Gatunek fiction dzisiaj tyle, że tylko oczy rozchodzą: steampunk i Cyberpunk, kosmoopera, historie etnicznych i wiele więcej, choć w przeszłości zszedł tylko do literatury naukowej i non-naukowych. Oddzielnie izolowane i samice fantasy powieść – dzieło przeznaczone wyłącznie dla pięknej połowy ludzkości. Styl ten charakteryzuje się wspólnymi cechami: rola głównego bohatera – dziewczyna, prawy moralnie pozytywne zachowanie bohaterów, linia miłość wyrażona w taki czy inny sposób.


Typowym przedstawicielem tego gatunku jest autorem Nadieżdy Mamaeva. Jednak dzisiaj ten obszar przeżywa niezwykły wzrost, ze względu na możliwość bezpośredniego uczynić swoje prace do oceny czytelników, z pominięciem etapów edycji, kontrakt z wydawnictwem i wygląd wersji papierowej. Należy zauważyć, że ze względu na przepływ nie zawsze jest wysokiej jakości powieści taka literatura jest uważany za niskiej jakości i mają swoje własne powody, dla których tak postąpiono. Chociaż istnieje wspaniały czarodziej, że nawet na podstawie starych zużytych klisz stworzyć niesamowite światy. Czy im Mamayev nadzieję? Aby odpowiedzieć na to pytanie, spójrz na nią i jej pracę trochę bliżej.

Mamaeva Nadieżda: Książka

O autor wie bardzo mało, tylko że ona chciała informować czytelników. Nadzieja urodził się w grudniu 1986 roku i posiada dwie wyższe wykształcenie – pedagogicznych oraz biologicznych i chemicznych. Mamaeva Nadieżda – były pracownik dużego rosyjskiego koncernu naftowego, a dziś – przedsiębiorca w swobodnym pływaniu, mając organizuje agencja wydarzeń. A jednak – matka i żona.

Autor nie uważa się do pisarzy i porównuje z narratorem, który dzieli wspaniałe historie wymyślone. A może to tylko pokornie nadzieję, że im się podoba czytelnikom.

Na podstawie tych faktów można stwierdzić, że pisanie książki jest ulubionym hobby od oczekiwań, a w konsekwencji, nie ma jeszcze zbyt wiele. Oto co napisał Mamaeva Nadezhda:

– „Magiczny zapach cynamonu.”

– „Kłopoty na algorytmie” i premię do tej powieści – historia „zbieg okoliczności”.

– „Dropkat rzeczywistość, albo oszuści Podręcznik dla początkujących”.

– „Magometriya. Instytut szlachetnego charodeek”.

Zbadajmy kilka prac w sposób bardziej szczegółowy.

Cynamon i smoki

Czego można oczekiwać od tego autora jako Mamaeva Nadezhda? „Zapach cynamonu magii” – to jest dokładnie ten produkt, który w pełni odpowiedzieć na to pytanie. Historia typowego „popadanki”: główny bohater spada z naszego świata do magii, a jej oszustwo są małżeństwem. Wokół próba ustanowienia życia rodzinnego, aby rozwikłać zabójstwo maga i nie umiera, a najbardziej skręcone fabuła książki.

W roli ukochanego męża – smoka, jako ochroniarz, szpiega i potencjalnego uwodziciela – elfa. I tak, bohaterka staje się magiem, jednak bez jego magicznych akademiach, uczelni i szkół charodeek. I gdzie dostaniesz żadnego magicznego zwierzaka – tutaj wyjątkowości tego karalucha.

Z zalet: jest to dobra książka w sekcji „dla dziewczynek” – cała historia jest słodki i nyashnye, mają roszczenie o jakości humoru, a akcja toczy się bez szczepu emocji, to znaczy, że znaki nie są zmuszeni cierpieć okrutnie na każdej stronie. Wady: bardzo przewidywalne i banalne, że świat nie jest opisany w ogóle w jakikolwiek sposób – nie ma informacji o nic, z wyjątkiem kilkunastu głównych bohaterów.

Ogólnie rzecz biorąc, książka pozostawia pozytywne wrażenie. Jest to bardzo łatwy w każdym znaczeniu powieści, ale jest dość czytelny. A nawet jeśli ktoś nie lubi, nie lubi „w sposób polubowny”: osoba po prostu odłożył książkę i nie trafi do mycia rąk z żalem, że nie można po prostu umyć i głowę do środka.

Przestrzeń oczy kobiety

Co jeszcze może zaoferować Mamaeva Nadezhda? „Kłopoty na algorytmie” jest warta przeczytania dla każdego, kto chce zrozumieć różnicę pomiędzy męską i żeńską perspektywy na rzeczy. Nie, nie jest historia o tym – w książce są dość typowe: bohaterowie nieprzyzwoicie młody i piękny, i mimo szeregu ostrych sytuacjach, nie ma najmniejszej wątpliwości, że wydostać się z każdej historii.

Chodzi o to, patrząc na przestrzeń fantazji oczach dwóch różnych autorów – mężczyzn i kobiet. Wszelkie przestrzeń pisarz-mężczyzna – areną walk, wiele technologii i informacji naukowych lub pseudonaukowych. Pisarz-kobieta przechodzi wszystko przez pryzmat uczuć bohaterki, a wszystkie szczegóły techniczne są małe akcenty narracji.

Na ogół, książka – bardzo typowym przedstawicielem gatunku, jedyną zmianą jest wdrożenie.

aby przeczytać

Mamaeva Nadieżda pisze całkiem dobre książki w tym gatunku, a jeśli Ci się spodoba, to można bezpiecznie przyjąć do wiadomości tego autora. Mężczyźni nie są kategorycznie zaleca się – po prostu nie będzie interesująca, ponieważ jeśli usunąć historię miłosną, powieści prawie nic.