341 Shares 6370 views

Jak odkręcić uszkodzony Hodowla: porady kapitana

naprawa samochodów – to nie jest najłatwiejsze, a to nie ma znaczenia, jakiej marki samochodu i co on rok. Wszystkie maszyny codziennie narażonych na duże obciążenia, co oznacza, że porażka jest nieunikniona. Większość z tych usterek zwykły kierowca łatwo naprawić w warunkach garażowych, działa powoli i ostrożnie. Jeśli zaniedbania w zakresie naprawy samochodów, często można skomplikować sytuację.

Więc zdarza się, że w trakcie prac remontowych podczas dokręcania lub odkręcania śrub i szpilki przerwy wątku. To bardzo frustrujące, zwłaszcza jeśli nie mają wiedzy o tym, jak wykręcić złamaną stud. Ta sytuacja przegród żadnych napraw. Spróbuj dowiedzieć się, jak wydostać się z tej nieprzyjemnej sytuacji. Najczęściej złamania elementów złącznych, jeżeli kapitan ma duży rozmiar i wielką siłę fizyczną i osadzą zakręt, lub prirzhavela do wątku. Tu nie chodzi o tych maszynach, który właśnie zszedł z przenośnika. Bardzo często takie problemy z jakimi borykają się właściciele starych samochodów, które były przechowywane i użytkowane niedbale. A jeśli mówimy bardziej konkretnie, jest prawdopodobne, że taka maszyna była przechowywana w miejscach o dużej wilgotności. Wodą niemal stale w części podwozia kontakt – Szpilki koła piasty. Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że te elementy są rdzewieje. W rezultacie, właściciel zastanawia się, jak odkręcić złamany trzpień z piasty.

Zapięcia jednak nie okazało się i złamane, a nie tylko pod wpływem wilgoci, ale również ze względu na wysokie temperatury. Na przykład, ogrzewanie kolektor wydechowy może wynosić do 400 ° C. W wyniku narażenia na działanie wysokich temperatur przez dłuższy czas serpentyna koroduje.

Jak złamać szpilki?

Przełamać te łączniki mogą się różnić. Najbardziej nieprzyjemna sytuacja, kiedy dosłownie przemywać kawałki. Wtedy pan myśleć o tym, jak wykręcić złamaną kołek, bo bez użycia specjalnych narzędzi i technik, w tym przypadku nie może zrobić.

Znacznie lepiej, jeśli element zepsuje już na wylocie gwintu gdy mała część jego „ciało” będzie widoczny i pozostanie na powierzchni. W tym przypadku, jeśli śruba jest już zakłócony, zostanie okazało, i możliwe jest wpływanie na szczypce, wkrętaki i spawanie.

Skuteczne sposoby radzenia sobie z rozbitych śrub i kołków

ślusarze profesjonalne znać kilka skutecznych metod, takich jak wykręcić złamaną stud. Przed przystąpieniem do sprawy, trzeba przygotować. W ramach tych prac muszą zrozumieć czystą powierzchnię z brudu i tłuszczu. Połączenie gwintowe jest zalecany do wstępnej obróbki WD-40 lub zwykłego oleju. Można też złagodzić sytuację, jeśli wielokrotnie uderzać młotkiem na gruz. Często problem jest rozwiązany przez ogrzewanie – lub śrubę dwustronną, z zastrzeżeniem, że wychyla się z otworu, jest ogrzewana przez lutownicy. To może być stosunkowo łatwe do usunięcia.

Jak odkręcić trzpień, jeśli złamał powyżej gwintu

Jeśli proces może nawet nieco zakłócić wątek, to znaczy, jeśli element mocujący zaczął się okaże, można spróbować użyć kombinerek lub szczypiec. Będzie ona również pomóc w tej trudnej materii dobry i mocny Klucz do rur. W drugim przykładzie wykonania może wymagać piłę lub bolgarka. Czasami pasować i dłuto – najważniejsze jest, aby nie stosować nadmiernej siły. Jak wykręcić złamaną stud koła tak? Robi poprzeczny otwór dla wkrętaka i skręcania kołek narzędzia.

Jeśli śrubokręt nie pomoże, wtedy można użyć zgrzewarkę. Odbywa się to dość łatwo. Przygotowanie śruby, nakrętka, która w przybliżeniu odpowiada średnicy kołków. Dalsze śruba zgrzewane wystaje z otworów zanieczyszczeń. Następnie za pomocą przycisku i bez większego wysiłku próbuje obrócić niefortunny pin. Doświadczeni mechanicy twierdzą, że istnieją specjalne kleje z agresywnych działań, które mogą być używane jak spawanie na zimno. Ale nie zawsze są one skuteczne.

Jeśli nawrót złamał się poniżej powierzchni lub w otworze

W tej sytuacji trzeba będzie wiercić, cienką wiertła do niej, a także dobre umiejętności z instrumentem. Przed odkręcić złamany trzpień z bloku silnika, konieczne jest wywiercenie 2-3 lub większa od cienkich otworów w ciele stud. Otwory te zostaną połączone w jedną. Tutaj włóż śrubokręt i próbuje odkręcić śruby fragmenty.

gwint lewoskrętny na nawrocie

Drugi sposób jest bardziej skomplikowany. Jest on stosowany, gdy jest to niemożliwe, aby wykręcić złamaną pin żadnej z dostępnych metod. W tym przypadku środki będą jeszcze bardziej dramatyczna. Dla tej metody trzeba wiertarki, kran i dużo czasu. Pierwszym krokiem jest wywiercenie otworów obcasy – w samym centrum miasta. Następnie delikatnie otworem należy wyciąć nici.

Uwaga ważny punkt: zanim wykręcić złamaną główce od szpilki, upewnij się, że wątek jest „lewy”. Kiedy nowo wyciąć kawałek jest wkręcony w nowym śrubą, która w tym wątku jest, w momencie, gdy dojdzie do końca, złamany trzpień zacznie się obracać.

wiercenie

I wreszcie, trzecia i najbardziej radykalny sposób. Służy on do usuwania z otworu przerywanymi śrub i kołków. Ten wiercenia. Metoda ta jest bardzo trudna. Jest to o wiele trudniejsze, a wszystko powyższe jest najbardziej niebezpieczne. Istnieje ryzyko uszkodzenia gwintu w otworze w bloku silnika i głowicy. Konieczne jest, aby bezpiecznie trzymać wiertarkę, jakby bloku cylindrów, istnieje poważne ryzyko uszkodzenia drogiego elementu. Spinki do włosów często wykonane z twardszych gatunków stali, a głowica jest wykonana z aluminium. Kolektor korpus – żeliwo, więc jest to również miękka stal pin. Wiertło konieczności przechodzi ze stanu stałego do czopu miękkiego metalu. Jest to szczególnie w przypadku, gdy praca wykonywana jest w ograniczonej przestrzeni, a wiertło jest ustawiona pod niewielkim kątem. wiercenie zasada jest następująca: aby być ściśle w centrum stadninie zrobić dziurę cienką wiertła, wstępnego pakietu IT, a następnie w musztry zainstalować grubszy i powtórzyć całą procedurę.

Głównym punktem tutaj – wiercone dokładnie w środku. Gdy ciało kołka będzie pozostawiony praktycznie nic, ściana staje się cienka. Może być uszkodzony. Należy być bardzo ostrożnym, aby przełamać resztki ćwiekami z pre-zaostrzone drutu lub pincety. Musimy pamiętać, że wszelkie działania wykonywane powoli i starannie, jak to możliwe. Jeśli działają pochopnie, trzeba będzie nie myśleć o tym, jak wykręcić złamaną blok stykowy, ale także o tym, jak przywrócić głowicę cylindrów. To znaczne koszty.

używamy jig

Może znacznie uprościć operację wiercenia połamane szpilki. Jest to ważne dla tych, którzy często silniki naprawia. Pomaga opanować prostego przyrządu. wymiary detalu zostały zaczerpnięte z rzeczywistych silników. Na uchwycie i płytce metalowej, nawiercone otwory są takie same w tych samych miejscach co w głowie, a także kolektor. Nawet w uchwycie wykonać otwory dla wtyczek. będą posiadać element z przejściem bloku.

Z takich urządzeń może znacznie ułatwić zadanie i radzić sobie z tym, jak złamana odkręcić śrubę od kolektora wydechowego poprzez wiercenie bez uszkodzenia samego kolektora.

Odciągi

Extractor – specjalne urządzenie, które pozwala usunąć resztki wadliwych elementów złącznych lub wykręcić złamaną stud. Adaptacja jest bardzo prosty i jednocześnie genialny. Aby usunąć zacięty lub zepsuta część, trzeba go jako haka, a następnie odkręcić. A wszystko to odbywa się w bardzo prosty sposób. Wymaga wiercenia w środku otwór czopu, zakleszczenie można się narzędzie w postaci stożka lub cylindrem, a następnie za pomocą tego narzędzia już odkręcić śrubę. Jest to wyciąg. Narzędzia te znacznie ułatwić rozwiązanie takich problemów jak odkręcić złamany trzpień ze zbiornika lub innych miejscach.

Istnieje kilka typów odkurzaczy:

  • Wedge.
  • Rod.
  • Spirala.
  • Śruba.

Teraz, narzędzia te można kupić w zestawach, ale nie były one w sprzedaży osobno. Eksperci zalecają stosowanie tych narzędzi. Są one znacznie ułatwić rozwiązanie trudnych sytuacjach, takich jak złamanych śrub.

Wybór kołków stalowych

Często mechanizmy są zaangażowane w produkcji kołków. Zalecają oni robią te elementy złączne tych gatunkach stali: 35, 40, 45, 50, 55, 60. Jeśli się nowy łącznik z metalu, wynik jest produktem o wystarczającej wytrzymałości na rozciąganie. Jeśli kołki są dostępne w sklepach, nie należy wybierać najtańsze lub tych, którzy widzieli na krupiera licznika samochodowego. Najbardziej niezawodne produkty są liczba pozycji – 13517010. Przedostatnia cyfra wskazuje, że stadnina posiada wystarczającą wytrzymałość na rozciąganie.

Przed śruby w stadninie …

Więc nie sądzę o tym, jak odkręcić złamane stud przed dostać się do pracy, zaleca się, aby nasmarować kawałka grafitu, a korzystnie smar miedziany. Lepiej niech poz wydostać się razem z nakrętką niż przerwy. Na koniec, nić nakrętka jest lepsza w leczeniu grafit smarujący. W przyszłości będzie to wyeliminować części złamać ani złamań.