345 Shares 4400 views

Konwalia (Red Book). Konwalia – zdjęcie

Ogromna różnorodność roślin często stwarza fałszywe wrażenie niewyczerpanych flory na naszej planecie. Jednak tak nie jest. Wieloaspektowy i kompleksowe działania człowieka w różnych branżach najbardziej bezpośrednio mieć negatywny wpływ na biomasy roślinnej planety. Dlatego rośliny muszą być chronione przez najbardziej inteligentnych istot – ludzi.


Red Book of Russia

Czerwona Księga Rosji została opublikowana w 1988 roku i od tego czasu jego strony są stale uzupełniane o nowe nazw gatunków roślin i zwierząt. To bardzo smutne, ale niestety nieuniknione. Jeśli dać precyzyjnej definicji, rozumie się przez Red Book drukowanej publikacji w formie książkowej, stronice, które są wymienione wszystkie rośliny i zwierzęta są pod ochroną państwa jako zagrożone (zagrożone), rzadkie lub już wymarły (wymarły).

Istnieją pewne kryteria, że dany gatunek roślin, które zostaną wymienione w Czerwonej Księdze.

 1. Weszła w książce się tylko rzadkie, drobne rośliny endemiczne (lub gatunki uzkoendemichnye) w całej Rosji.
 2. Również wpisany rodzaje ważnych roślin uprawnych, które mogą szybko spadają pod groźbą wyginięcia trybie bezczynności ludzi.
 3. Książka rejestrowane starannie odrębnych podgatunków i gatunków roślin (konwalii na tym kryterium wymienione w Czerwonej Księdze).
 4. Zakład jest wpisany na stronach tylko po dokładnym badaniu i wielokrotnym walidacji metod analitycznych i systematycznych.

Tak więc, rosyjski Red Book roślin (jak zwierzęta) – główny dokument, który posiada historię, podając rodzaje opieki i chronić je przez ustawodawstwo.

Rośliny, które są wymienione jako zagrożone

Do tej pory, Red Book jest umieszczona ponad 550 gatunków roślin należących do różnych klas, rodzin i rodzajów. W ogólnym następującymi danymi:

 • nagonasiennymi – 11 species;
 • roślin kwiatowych (okrytonasiennych) – 440 (w tym gatunki roślin z Czerwonej Księdze konwalia);
 • rośliny wyższe zarodników – 36 species;
 • niższe porosty zarodników – 29 species;
 • przedstawiciele królestwa grzybów – 17 gatunków.

Oczywiście, dane są przerażające i nieprzyjemne. Jeśli idzie o tak, nasza planeta jest woskowy słabe biomasy. Że planeta, choć i rozmawiać o Rosji. Patrząc na mapę świata, nie jest łatwe, aby zapewnić, że Federacja Rosyjska jest bardzo istotna częścią.

Wśród pięknych i sławnych wszystkich ulubionych kwiatów, które składają się pieśni i legendy, które nadają się do ślubu panna młoda i podziwiany, są najbardziej znane są:

 • Fioletowy nacięte;
 • żółty lilii wodę;
 • Lilia złotogłów;
 • Bell dolomit;
 • żółte tęczówki;
 • porządku o liściach piwonii ;
 • rośliny z Red Book lilii Keyske.

Więcej przystankiem konwalii, ponieważ wokół nich wymienione w Czerwonej Księdze chodzenia wiele kontrowersji na temat stosowności środka.

Powody lilia pokój w Czerwonej Księdze

Izolacja gatunków i zanik groźby były główne powody łamach publikacji pojawiła konwalii. Czerwona Księga chroniony tę delikatną i piękną roślinę od tych, którzy po prostu chcą odebrać sobie piękny bukiet wiosennych kwiatów. Jednak to nie pomaga.

Według najnowszych konwalii został wykluczony z listy, która jest Red Book of Russia. Rośliny (lilie) uznać tych, którzy już przywrócone swoje siły dla czasu spędzonego pod ochroną i tak już nie są zagrożone wyginięciem. Tylko w pewnych określonych regionach kraju, nadal są pod ochroną państwa.

Być może tak jest. Ale patrząc na masę delikatnych cienkich bukietów z tych pachnących i ładne drobne kwiaty, które są bezwzględnie zburzone i sprzedawane w wiązkach, każda pora kwitnienia trudno uwierzyć, że jest to wyjątek z listy na stałe. Nie może tego robić? Ludziom trudno jest wyjaśnić, jak kruche i podatne roślin lilia z doliny. The Red Book była na ustach wszystkich, każdy uczeń wiedział, że nie można oderwać konwalie, ponieważ są w nim zawarte. A teraz? Teraz, swoboda dostępu, co nie jest dobre na pewno nie będzie.

Konwalia: Morfologia

Tam po prostu nie wymyślić nazwy dla tych małych białych pachnących kwiatów! Wśród nich są takie, jak:

 • Keyske konwalia;
 • konwalia;
 • młody;
 • koszula;
 • sprawcą;
 • czarny cohosh;
 • oko trawa;
 • Uszy królika;
 • May Day lily;
 • Mytnaya trawa;
 • pleców;
 • Dzwony Maryja i inni.

Z wyglądu przypomina kwiat lilii małe, zebrane w kwiatostan dzwony w kolorze białym. Sama roślina ma dwa duże liście lancetowate wyłaniające się z podziemnych kłączy. Pomiędzy arkuszami wyciągnął strzałę, która zebrane kwiaty. Jest to roślina wieloletnia, osiąga wysokość 30-35 cm. Kwitną w sprężynę, tyle piosenki i ballady, wiersze lilie są połączone ze sprężyną, za ożywienie natury.

Obszar dystrybucji

Dla wzrostu konwalii następującym warunków klimatycznych konieczne są:

 • niezbyt słoneczne miejsce (w lesie, gdzie znajduje się ciemnienie drzew);
 • umiarkowanie wilgotnej ziemi;
 • wystarcza do kwitnienia temperatury gatunków niska.

lilia okres kwitnienia przypada na koniec kwietnia i maja, kiedy powietrze nie jest jeszcze rozgrzany do temperatury mid-letnich. Dlatego też nie można zaliczyć termofilowa kwiat. Stosunek wilgoci nie jest zbyt niespokojny, a także słoneczny. Mało wymagające i posłuszny wieloletnie – konwalia. The Red Book zawiera materiały na główne miejsce wzrostu. Są one następujące:

 1. Kaukaz.
 2. Ameryka Północna.
 3. Krym.
 4. Europejskiej części Rosji.
 5. Rosyjski Daleki Wschód.
 6. Wschodnią część Syberii.
 7. Zachodniej Syberii.
 8. Lasy i leśno-stepowych Europy.

Konwalia jest wymieniony jako zagrożone na temat przyczyn już nam znane. Można tam znaleźć opis warunków, w której rośnie roślina. Jest to głównie brzegi lasów, brzegach rzek, lasów i polanach, krzewy, kwiaty czasami na terenach zalewowych spotkać.

pochodzenie

Skąd lilię? Czerwona książka pod tym względem, że zarówno roślin ozdobnych kulturowe i stało się znane od 1525 roku. Jednakże, legendy i mity o konwalii mają znacznie bardziej starożytne korzenie.

Kwiat ten należy do rodziny liliowatych i jest reprezentowana przez jeden rodzaju, składające się z trzech typów (klasyfikacja ta została wprowadzona w roku 2013, przedtem nie było różnic w rodzaju)

 • konwalia;
 • Keyske konwalia;
 • Lilia w dolinie górskiej.

Wszystkie morfologiczne różnice między tymi typami są tak nieznaczne, że przedstawiciele każdej z nich może być trudno odróżnić od siebie. Jak Czerwonej Księdze Rosji, lilia z doliny Keyske roślin i konwalii są najbardziej narażone, więc są w nim zawarte.

Konwalia w mitologii

Istnieje kilka piękne legendy związane z tymi kolorami:

Ukraińska legenda

Jedna piękna dziewczyna czeka na swojego kochanka do powrotu z kampanii wojskowej. Ale on nie wróci, a ona przelana gorzkie łzy, opłakując jego śmierć. W miejscu, gdzie został upuszczony perłowe łzy i konwalie pojawił.

Niemiecka legenda

Konwalie – zgrubienia, które rozrzucone Śnieżkę. Oni zwrócili się do małych latarni i oświetlić drogę w nocy trochę gnome.

Starożytna legenda skandynawski

Konwalia – święty kwiat, nazwany na cześć bogini słońca. Wielbił jego ofierze bogom, a na jego cześć ułożone piękne festiwale ludowe i uroczystości.

Rosyjska legenda

Księżniczka Wołchow, który mieszka na dnie ciemności i zimnym morzu, zakochała się w przystojnym zawadiacki Sadko, po mistrzowsku uchwyt na harfie. Ale miłość jest nieodwzajemniona, ponieważ Sadko kocham prosty Rosjanka Lubawa. Pewnego dnia księżniczka Wołchow przyszedł na ląd i poszedł na spacer do lasu, aby słuchać gry na harfie kochanka, lecz widziałem szczęśliwych kochanków: Sadko i Lubawa. Księżniczka gorzko zapłakał z nieodwzajemnionej miłości, żalu i dumy. Jej łzy spadły na ziemię, zamieniła się w piękne i delikatne kwiaty – konwalie. Od tego czasu stały się one symbolem wiary, czystości, wierności i niewinności.

Istnieją inne przekonania, które mówią o tym, gdzie przyszedł z konwalii. Red Book ich nie wspominając, odnosząc się wyłącznie do danych historycznych.

Konkretne elementy w fabryce

Rozważmy podstawowe składniki, które zawiera lilia. Czerwona Księga wskazuje cechy jego struktury, jak roślina jest uważana za trujące. To nie jest używany do karmienia ptaków, ale wiele zwierząt są chętni do korzystania z pięknym jasnym pomarańczowo-czerwone owoce jako środek pasożytów wewnętrznych.

Większość treści krajowego w kwiaty konwalii zajmowanej przez olejków eterycznych. Mówiąc o składnik kompozycji łodyg i liści, to jest około 30 glikozydy i alkaloidy, z których najbardziej znaczące są konvallatoksin i konvallatoskol. To właśnie te składniki są najważniejsze dla celów medycznych dla człowieka.

Zastosowanie roślin

Istnieje kilka obszarów, w których używany jest lilia z doliny. The Red Book daje opis tych obszarów znajduje się poniżej:

 1. Region dekoracyjny w gospodarce człowieka.
 2. Medycyna.
 3. karmy dla zwierząt domowych.
 4. Perfumy i kosmetyki.

Fakt, że roślina ta jest stosowana w wystroju, jest uzasadnione. Wystarczy tylko spojrzeć na konwalie. Zdjęcie pokazuje, jak to jest piękne, zadbane i piękne białe kwiaty.

Przemyśle perfumeryjnym wykorzystuje olejki eteryczne, które tworzą instalację do produkcji perfum, woda toaletowa, Zapachy i odświeżacze powietrza.

wartość leczniczy

W medycynie, konwalia jest również istotne. Red Book opis tego parametru daje: poszczególne elementy konwalii wykonana skuteczne serca spada, nadmierne lub niewłaściwe użytkowanie, które mogą prowadzić do poważnych poważnymi konsekwencjami.

W 1881 roku, jako roślina lecznicza w odpowiednich wykazach została wprowadzona konwalii. The Red Book również z tego powodu, że zawiera kwiat. Naukowcy Zelenin wydzielono ekstrakt, który może osłabić mięsień sercowy w skurczu. Od tamtej pory, powszechnie używane Nalewka z konwalii i serce spada.