856 Shares 8831 views

Pisanie na obrazie „mokre łąki” F. Wasiljewa

„Mokre Łąki” – słynny obraz rosyjskiego artysty Fodora Vasileva. Ona, podobnie jak wiele innych dzieł malarza, przedstawiony naturę.


Jeśli zostali poproszeni o napisanie eseju na obrazie „mokre łąki”, zwracać uwagę na atmosferę obrazu i szczegółami, opisując ją.

Pierwsze spojrzenie na obraz jest mieszany, z mieszanymi uczuciami. Przed widzem otwartej równinie, nieśmiałe oświetlone porannym słońcu. Tylko deszcz przeszedł, jest oczywiste, ze szybko wycofujących ponurych chmur. Natura współweseli się z nowego dnia i ciepło słoneczne jest nie mniejsza niż niedawnym deszczu.

Kolory na zdjęciu

Obraz „Mokre Łąki” Vasilyeva napisany w zimne i ciepłe w tych samych skalach czasowych. Ten kontrast tworzy odcienie ultramaryna i chmury po prawej stronie, ciepłe żółte i beżowe chmury na lewo. Artysta użył tej techniki przez przypadek: chciał pokazać, gwałtowna zmiana pogody, co jest rzadkością, aby zaobserwować w naturze. Zanik chmur i pojawienie się na słońcu – to naprawdę wspaniała rzecz, która zaskakuje i zachwyca jednocześnie.

W dolnej części obrazu – łąki i drzew na równinie – są w ciepłych kolorach.

kompozycja

Pisanie na obrazie „mokre łąki” ma na celu zrozumienie składu sens malarstwa. Pomimo faktu, że praca jest nazywany „Mokre Łąki”, większość z nich bierze niebo. Wasiliew przedstawiono w celu zwiększenia efektu zbliża widza na niebie, wrażenia wycofujące piorunami. Malowanie „mokre Meadow” jest dynamiczna, co jest naturalne dla obrazów przyrody. W jej ruch jest kierowany od lewej do prawej: kierunku basenów, ogromny biały obłok, wzgórza, a grupa roślin na pierwszym planie poinformuj nas o tym. Dzięki „zasady złotego podziału” widok wędruje poprzez obraz, obejmującego wszystkie szczegóły. Jednak każdy widz będzie zwracać uwagę na samotnego drzewa na prawej krawędzi płótna. Ten obiekt znajduje się w semantycznej środku obrazu, tak aby przyciągnąć uwagę.

Pisanie na obrazie „mokre łąki”: Forefront

Łąka w porównaniu z nieba wydaje się być zupełnie płaska. Małe trawy korony drzew i wody w basenie dosłownie nasączoną środowiska. Zieloni upił po ciężkiej ulewy i po prostu szaleje, ciesząc się słońcem. Cienkie korzenie jeśli podniósł się z ziemi, a maleńkie kwiaty blask.

Oświetlone kałuża odchodzi i ginie w gęstej trawie. Woda w nim mieni się różnymi kolorami z zielonkawy i ochry na fioletowy jak samo niebo. Połacie wody wydaje się idealne, ale można zobaczyć słaby tętnienia. Ten szczegół odróżnić wodę z nieba. Na skraju kałuży na pierwszym planie widzimy małych pęcherzyków – wszystko, co pozostało z małych żab wskoczyć do stawu kilka sekund temu.

Jasne kolory i drobne liście napisane przez artystę tak starannie i skrupulatnie, tworzą poczucie ciepła. Niebieskawe, purpurowy, żółty małe kwiaty, które pojawiają się, a następnie ponownie ukrycie wśród roślin. Światło wyraźnie widoczne i cienia: w planie trochę półtony. Kontrast daje jasność i wyrazistość obrazu.

Pisanie na obrazie „mokre łąki” pozwala fantazjować. Na przykład, prawo do ziemi leżał cień, a nie widzimy, że odrzuca. Możemy przypuszczać, że jest to ogromne drzewo, które pozostało na polu widzenia artysty. A może jest to jeden z ciężkich chmur deszcz, który odlatuje.

tło

W pobliżu drzewa znajduje się kilka niskich krzewów, ale nie są one szczegółowo rozpisane i brane pod tle. Stepy za drzewem napisany znacznie jaśniejsze niż główny temat obrazu. W oddali widać zagubionych w horyzoncie rano mgły. To sprawia, że zastanawiam się: co tam przyjść? To pozostanie tajemnicą …

Opis obrazu „mokre łąki” – najlepszej pracy na romantycznym marzycielem. Nie ma nic lepszego niż sobie wyobrazić, że artysta czuł, rysunek każdy szczegół, a co oznacza, że chce przekazać publiczności.