195 Shares 6645 views

Tradycje narodowe narodu ormiańskiego

Ormianie – Starożytny i tożsamość ludzi, ich kultura sięga kilku tysięcy lat. Przez wieki, były one w stanie wykonywać swoją kulturową tożsamość, język, wiarę. Krajowe zwyczaje przekazać oryginalność myślenia, wartości i idei o świecie grupy etnicznej. Opowiedz nam o ciekawych tradycji narodu ormiańskiego, jego kultury i tradycji.

Pochodzenie ludzi

Ormianin ethnos powstał na przełomie pierwszego i drugiego tysiąclecia pne na terytorium Górskiego ormiański. Ludzie utworzone przez asymilację kilku pokoleń: brigs, Urartu Luvians, Huryci, a duża liczba małych plemion. Przez wieki, jest zmiana i wybór krajowych cech charakterystycznych. Przez 6 wieku pne, tworzenie grupy etnicznej jako całość została ukończona. W tym okresie, Ormianie zostały rozliczone w ziemie Anatolii, Bliskiego Wschodu i Kaukazu, a dziś żyją częściowo w jej historycznych granicach. Obszary te były zawsze przedmiotem pożądania najeźdźców, więc Ormianie musieli nauczyć się bronić, negocjowania i przystosować, zachowując swoją tożsamość. W 4 wieku naszej ery, ormiański ludzi do chrześcijaństwa, a on znowu nie cierpieć za wiarę. Historia Ormian – jest nieskończona seria molestowania, drgawki, prześladowań. Ale zbliżanie ludzi, pozwala im zachować swoją wyjątkowość w tych wszystkich cierpień tradycji narodu ormiańskiego.

ormiański

Naukowcy przeprowadzili wiele badań języka ormiańskiego, próbując odnaleźć jego przodków. Jednak wszystkie badania pozwoliły przypisać tylko do indoeuropejskiej grupy językowej, w której zajmuje szczególne miejsce. To na pewno był pod wpływem języków sąsiednich narodów, ale ma starożytną rdzeń, który nie jest drogi do jakiegokolwiek znanego języka. Jako niezależny przysłówek ormiańskiego utworzonego już w 6 wieku pne. Należy ona do grupy drevnepismennyh języka już w 406 AD ma swój niepowtarzalny alfabet. Od tamtej pory przeszedł prawie bez zmian. Alfabet z 39 liter; z wyjątkiem bezdźwięcznych i dźwięcznych spółgłosek, jak we wszystkich językach indoeuropejskich, posiada specjalny dźwięk – głusi zassany. Obecnie język jest reprezentowana we wschodnich i zachodnich wariantów na nim całego świata rozmawiają około 6 milionów ludzi trochę. Dostępność piśmie pomógł zachować i rozpowszechniania tradycji ludowej narodu ormiańskiego oraz w celu dostosowania ich do współczesnych przedstawicieli narodu.

uwielbienie

Ormiański Kościół – jeden z najstarszych wspólnot chrześcijańskich. W 1 wne na terytorium Armenii są pierwsze wspólnoty chrześcijańskie. Ludzie przyjął tę religię z powrotem w 4 wieku. Dogmaty i obrzędy religijne mają kilka charakterystycznych cech, które odróżniają tę gałąź i od katolicyzmu i od bizantyjskiej wersji chrześcijaństwa, chociaż ten gatunek bliżej prawosławia. W 301 ormiański rząd uznane chrześcijaństwa jako religii państwowej, stając się pierwszym na świecie państwem chrześcijańskim. Kultura, tradycje narodu ormiańskiego z powodu jego poglądów na temat misji specjalnej narodu, który zachowuje starożytną wersję religii. Ze swej wiary Ormianie nie raz musiał zapłacić tysiące istnień ludzkich. Religia ma ogromny wpływ na wszystkie sfery życia ludzi, a dziś Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego – ważną częścią tożsamości narodowej Ormian.

Tradycyjna kultura Ormian

Starożytna kultura ormiańska, która zachowała pogańskie korzenie, wchłania tradycja chrześcijańska różni konserwatyzm i stabilność. Główne uroczystości powstały na początku pierwszego tysiąclecia i mają archaiczne korzenie. Uroczysty rytuały, kultura życia codziennego, kostium, architektura, sztuka w Armenii, z jednej strony, unikalne cechy innych, zostały złowione pod wpływem licznych sąsiadów i zdobywców: Grecy, Arabowie, Turcy, Słowianie Rzymian. Jeśli krótko opisać tradycje narodu ormiańskiego, są bardzo oryginalne. W Armenii są dziś bardzo ważne wartości rodzinnych. Ethnos przetrwania trudności doprowadziły do tego, że Ormianie są bardzo cenionych przez więzy rodzinne, a większość obrzędów wykonywanych w domu, z przyjaciółmi i krewnymi. Długi wyjątkowa historia ludzi, doprowadziły do tego, że Ormianie mam bardzo oryginalną sztukę. Na przykład, symbol narodu są khachkars – niezwykłe kamienne krzyże, lubi których nikt kultura świata.

New Year Celebration

Wraz z nowym rokiem w ormiańskiej imbroglio. Historycznie rzecz biorąc, od wieków początku roku był obchodzony w Armenii w dniu 21 marca, w dniu równonocy wiosennej, co było spowodowane dawnych pogańskich kultów. To święto nazywa Amanor. Pomimo faktu, że ten dzień jest oficjalnym początkiem roku ponad 4 wieki, ale jest okazją do uroczystych świąt rodzinnych. Ponadto, kraj obchodził „drugi” Nowy Rok – Navasard. To samo odnosi się z powrotem do tradycji pogańskich i ma długą historię. Dziś jest obchodzony jako dzień zmiany cykli rolnych: jeden się kończy, drugi – zaczyna. Ale ten festiwal nie jest uniwersalny, jak Kościół ormiański nie rozpoznaje go z powodu pochodzenia pogańskiego. W tym dniu nakryć do stołu, który dał ziemię; eskortowany zabawa święto, piosenki, tańce. Ten Nowy Rok rozpoczął się 1 stycznia, obchodzony od 18 wieku przez Zakon Katolikosa Symeona. Przyniosła ze sobą starożytne tradycje i wpływ kultury świeckiej, w tym europejskim. W tym dniu, cała rodzina powinna zgromadzić przy stole, które koniecznie powinny być dużo krajowej żywności, wino, która towarzyszy wielu tradycji narodu ormiańskiego. Dla dzieci (załączonym do artykułu zdjęciu) przygotowują specjalne posiłki i prezenty, są one umieszczone w Boże Narodzenie pończochy. Jako głowa rodziny daje przedstawienie wszystkich członków rodziny. Unosi pierwszy toast, zaprasza wszystkich do smaku miodu, przez wszystkie dni Nowego Roku były słodkie. Na stole musi być rytualnego chleba – Tari Hats – z monety pieczone. Ci, którym to idzie, oświadczył „szczęśliwy rok.”

Tsakhkazard

Wiele tradycji narodu ormiańskiego połączyć chrześcijaninem i starożytne święta pogańskie. W ostatnim tygodniu Wielkiego Postu, tydzień przed Wielkanocą, obchodzone jest Święto Wiosny – Tsakhkazard (odpowiednik naszego Niedziela Palmowa). W tym dniu ludzie ozdobić domy z pomocą gałązek wierzby i oliwek, konsekrował kościół. W tym dniu Ormianie iść do kościoła, gdzie głowica jest umieścić na wieńce wierzby. Dom serwowane bankiet stół z potrawami bezmięsne. Ten dzień jest związany z początkiem wiosny. Ludzie dają sobie kwiaty, gratulując z przebudzenia natury.

Vardavar

Jeśli lista ciekawych tradycji narodu ormiańskiego, warto pamiętać Vardavar święto, które jest obchodzone w środku lata, 14 tygodni po Wielkanocy. W rzeczywistości, wspomina słynny rosyjski wakacje Ivana Kupaly. W tym dniu ludzie wlać wodę na siebie, śpiewać i bawić. Również w tym dniu, ludzie ozdobić się z róż, dają kwiaty jako wyraz miłości i lokalizacji. W tym dniu biegu gołębi w niebo. Vardavar ma głębokie korzenie pogańskie, ale Ormiański Kościół uznał za dużo apel z Biblii, a więc święto stało się w całym kraju.

ceremonie ślubne

Od Ormian o wielkiej wartości jest rodzina i więzy pokrewieństwa, wszystkich najważniejszych wydarzeń w rodzinie są otoczone specjalnymi zwyczajami. Zatem, tradycje narodowe narodu ormiańskiego widać w prowadzeniu ceremonie ślubne. Ormianin Wedding wpływa na zakres i gościnność. W małych wioskach w dosłownym tego słowa znaczeniu na wesele wszyscy ludzie przychodzą. Ceremonia ślubu zaczyna się spisek, w którym najbardziej szanowani członkowie rodziny pana młodego (tylko mężczyźni), iść do domu panny młodej, aby poprosić o jej rękę. Po mężczyźni zgodzili się między sobą, panna młoda może wybrać suknię, a krewni rozpocząć przygotowania do ślubu. Ale głównym ceremonia poprzedzona innego zaangażowania. Zaczyna się uroczysty posiłek w domu pana młodego, gdzie on i jego rodzina przygotowany zbiera dary i wysłany do domu panny młodej. Tam uroczyście nadał rodziców panny młodej i siebie, na liście prezentów pamiętać o biżuterii. Rodzice błogosławi młodą i określać datę ślubu, w żartobliwy sposób omówić wielkość posagu. Panna młoda jest zawsze podawana jako posag pieniędzy, naczynia kuchenne, rzeczy do domu.

Uczta weselna rozpoczyna się ceremonia religijna, zamiast świadków ślubu wybierz „ojców chrzestnych”. Zazwyczaj wyróżnia krewnych młodej pary. Podczas ślubu brzmi wiele toastów. Obowiązkowy pierwszy taniec młodych, podczas którego zostały obsypany pieniędzmi z życzeniami dobrostanu. Każdy etap przygotowań do ceremonii ślubnej ma swoje ustalone rytuały ubieranie narzeczeni przed menu kolacji wakacje. Tradycje weselne z narodu ormiańskiego (zdjęcie pary widać poniżej), dzisiaj często tracą Aborygenów tożsamość, stając się typowy europejski uroczystość. Ale są rodziny, które w dalszym ciągu przestrzega rytuałów, a więc jest jeszcze szansa, aby zobaczyć te piękne i imponujące uroczystości.

szczęśliwe wydarzenie

Duże rodziny wielodzietne – to pradawne tradycje narodu ormiańskiego. Dla dzieci organizowane są różne festiwale, ich zwierzaka, często dawać prezenty. Dlatego pojawienie się nowego członka rodziny – to zawsze ogromne wydarzenie, które zamienia się w wielkie święto. Karasunk – rytuał otaczający narodziny dziecka – obejmuje duży okres czasu przed i po pojawieniu się dziecka. Główny bohater – TATM, coś pomiędzy położnej i kapłana. Pomogła wydać na świat dziecko, wziął udział w kąpielą dziecka przed chrztem. 40 dni po urodzenia matki po raz pierwszy niosła dziecko w świątyni. Przed tym czyszczenie przeprowadzono dużą uroczystość, podczas której jej 40 razy hosed wodą, dała 40 łuki dekoracji noszone na niej okrągły kształt, który nosiła bez zdejmowania. Dziś obrzęd został uproszczony, ale zawsze w domu rodziców zorganizował wielką uroczystość, chrzciny im dać pieniądze i chcą urodzić zdrowe dziecko.

obrzędy pogrzebowe

Przodków tradycje narodu ormiańskiego na grzebanie zmarłych, jak również wszystkie inne zwyczaje, mają dwa źródła: pogaństwa i chrześcijaństwa. W ogóle, obrzęd nie różni się znacznie od takich praktyki chrześcijańskiej. Ale istnieje specyfika. Tak więc, przed usunięciem zmarłego z grobu stoczni trzykrotnie wzlotów i upadków, droga przed procesji pogrzebowej posypane ćwiekami, na cmentarzu z późnym pierwszej kobiety odpuszczone, a oni prowadzić dalej, a najstarszy mężczyzna w rodzinie żegna. Na nabożeństwo jest koniecznie przedstawić rytualny posiłek – khashlama, tace z jedzeniem, aby przynieść i cmentarz.

Tradycyjna kultura Costume

W każdej kulturze, kombinezon – jest odzwierciedleniem filozofii i cech ludzi. Ormianie tradycja przejawia się w jego strój narodowy, który zachowuje swoje właściwości od czasów starożytnych. U mężczyzn, było kilka rodzajów ubrań: codziennych, elegancki i wojny. Strój składa się z koszuli i płaszcza natelnoy – arhaluha. To może być kolan lub do połowy uda. Z powyżej pasa zawiązać chustę. Spodnie mogą być szerokie lub wąskie. Struktura stroju kobiecego jest taka sama, ale jest podzielony tylko na stronie głównej i uroczysty. Kaftan kobiety zawsze były misternie zdobione, Welcome spódnica maksymalną długość. głowa kobiety pokryte szalik i czapkę-like „tabletki”.