178 Shares 5675 views

Iveco Massif SUV: opis, dane techniczne, wyposażenie

Producenci samochodów „Iveco” jest znany wielu z nas. Włosi produkują bardzo wysokiej jakości i niezawodne samochody. Jednak niewiele osób wie, że firma zajmuje się również produkcją SUV. Taka jest Iveco Massif. Opis jego i specyfikacji można znaleźć w tym artykule.


Włoski "Defender"?

Nowy model z „mas” został po raz pierwszy zaprezentowany publiczności w 2007 roku (i na wystawie pojazdów użytkowych). Samochód został zaprojektowany we współpracy z hiszpańską firmą „Santana Motor”. W 1961 roku firma podpisała umowę z „Land Rover” na produkcję nowego SUV – „Land Rover – Santana”.

Firma wyprodukowała klon producenta samochodu angielskim. Od 2007 roku firma zajmuje się produkcją uaktualniony SUV „Array”. Jako producent twierdzi, że jest to nowa, ulepszona jeep własny projekt. Choć w rzeczywistości samochód ma wiele podobieństw z „Anglika”.

projekt

Ten samochód wygląda bardzo niejednoznaczne. Ci, którzy nie są zaznajomieni z techniką „Iveco”, mówią, że jest to kopia „Defender”. I będą mieć rację. „Iveco Massif” opiera się na brytyjskim „Land Rover”. Chociaż osłony chłodnicy – typowy „Deylik” (lekkich ciężarówek przez „Iveco”). Optyka zbyt skomplikowanych kształtach. Światła i drogowe oraz kierunkowskazy, są umieszczone w oddzielnych obudowach. Powyżej kratki chrom – Szeroki etykietą „masy”. I rzeczywiście, SUV wygląda dość masywny. Dlaczego tylko duże nadkola. Na „SUV”, które są teraz tak popularne, jest cisza.

Napęd na cztery koła SUV Iveco Massif jest dostępny na rynku od 2007 roku. Jednak maszyna ma styl klasyczny SUV. Nie ma fanaberie konstrukcja i gładkie linie. Skos kwadratowe i prostokątne drzwi – jest główną cechą włoskiego samochodu Iveco Massif. Charakterystyka aerodynamika, oczywiście, dość słaby, ale jeep nie jest tworzony przez wzgląd na prędkości. Nawet w fabryce napędza samochód ma imponujący prześwit. Odległość od asfaltu w najniższym punkcie korpusu – 20 cm. Plus – krótkie zwisy i niewielki rozstaw osi. Nawiasem mówiąc, ta maszyna jest dostępna w kilku wersjach:

  • SUV pięciodrzwiowa.
  • Trzy-drzwiowa z krótkim podstawy.
  • Pickup.

Znaczna liczba samochodów Iveco Massif eksportowane do Anglii, w wersjach z kierownicą po prawej stronie.

Tylna część samochodu – klasyczny pojazd wojskowy. Światła są ustawione w pozycji pionowej. Koło zapasowe – na tylnej klapie. Na dole znajduje się podnóżek i hak holowniczy.

wnętrze

Pomimo tego, że szerokość SUV 1,75 m, w stosunkowo szczelne. Nazywa wygodny samochód ten jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Spójrz, wygląda jak SUV wnętrz włoskiego Iveco Massif.

Interior Design – typowy wózek. Tutaj, podobnie jak w powierzchowności, jest gładka i eleganckie kształty, miękkie i wygodne siedzenia z tworzywa sztucznego. Iveco Massif Salon przypomina czysto wojskowy jeep. Koło Chetyrehspitsevy, bez żadnych dodatkowych przycisków. Konsola środkowa zawiera parę kanałów powietrznych, mały wyświetlacz i jednostkę sterującą klimat. Na dole – skrzynka narzędzi i „razdatka”. Deska rozdzielcza ma skalę kolorów. Prędkościomierz i obrotomierz mają taką samą wielkość. Obok nich, – czujniki temperatury silnika, poziom paliwa w zbiorniku i dno liczniku. po stronie kierowcy – ogromna Grip (jak UAZ). Ale nawet w porównaniu z ostatnim „Hunter” włoski wygląda o wiele bardziej cywilnego.

Salon zgromadził bardzo wysoką jakość. skórzana tapicerka. Ona stoickim spokojem wytrzymać każdą próbę. Koło nie jest starta, gałka dźwigni zmiany biegów – też. Jedyną wadą – jest twarde siedzenia. Jak na tylnym rzędzie, w pięciu-osobowa wersje są dość przestronne. Na korotkobaznym „Iveco” pasażerów z tyłu kolana przylegać do przodu oparcia. Nawiasem mówiąc, obie wersje sofie fałdy równo z podłogą. To pozwala transportować elementy do 1,6 metrów. Dobry w „Iveco” i charakterystyki nośności. Maszyna jest w stanie wykonać do 900 kg ładunku. I w tył pick-up i jeszcze więcej – 1,1 tony. Maszyna jest bardzo wszechstronny w użyciu.

Dane SUV

W wierszu napędowych ma kilka silników:

  • HPI.
  • HPT.

Oba silniki – wysokoprężny z turbodoładowaniem inline z układem cylindrów. Rozmieszczone w kierunku wzdłużnym w stosunku do ciała. Objętość pracy pierwszej jednostki wynosiła 3 litrów. Maksymalna moc silnika – 146 KM. Warto zauważyć, że ten sam silnik został wprowadzony na ciężarówkę „Iveco-daily”. Rzeczywiście, silnik ma dobrą przyczepność. Jego moment obrotowy wynosi 350 Nm. On osiągnął w jednym i pół tysiąca odwraca. Co do drugiego bloku, przy tej samej objętości daje już 176 KM. Urządzenie ma dobry projekt. Moment obrotowy – 50 Nm więcej niż poprzedni. I osiąga się to praktycznie bezczynny (być dokładna, 1250 rpm).

transmisja

Jeśli chodzi o transmisje, tutaj jest tylko mechanicznym, bez względu na to Iveco Massif kompletne. Transmisja ta posiada sześć prędkości. Ostatni – overdrive. Box – znaki ZF (ten sam zakład na wielu ciągników europejskich).

Dynamika, zużycie paliwa

Na charakterystyki dynamiczne samochodu, jednak. SUV maksymalną prędkością 140 kilometrów na godzinę. Przyspieszenie od 0 do 100 przez producenta nie jest regulowany. Jednak, aby stworzyć ten samochód nie jest do wyścigów. Należy również pamiętać, że korzystanie z systemu bezpośredniego wtrysku paliwa pozytywny wpływ na konsumpcję. Samochód miasto zużywa do 11 i pół litra oleju napędowego na sto. Na torze, odsetek ten wynosi 10 litrów. I pomimo tego, że masa własna SUV – ponad dwie tony (2140 kilogramów). Cruising zakres na jednym zbiorniku aż do tysięcy kilometrów.

zawieszenie

SUV zbudowany na ramie. Taka konstrukcja jest stosowana coraz mniej zaawansowanych producentów (korpus łożyska jest często używany). Zawieszenie zostało zapożyczone z „Iveco-Daily”. Tak więc, przednia i tylna oś – wiosna. Zawieszenie – rodzaj zależny.

Maszyna jest bardzo rolki w zakrętach. Jednakże, hamulec jest bardzo skuteczne (płytę przednią i tylną). I nadal są przednie i wentylowany. Stały napęd SUV idzie do tylnych kół. Poprzez skrzynce rozdzielczej mogą być połączone przednią oś.

On-road wydajności

„Iveco Massif” – to chyba jeden z nielicznych SUV-ów, które naprawdę stworzone do stosowania w przypadku braku dróg. Duże koła, wysoki prześwit, napęd na cztery koła, blokujące koła (nie elektroniczną symulację) – wszystkie cechy niniejszego męska jeep. Silnik wysokoprężny osiąga dobre wyniki w tych warunkach. Samochód pewnie wspina się na każdym wzgórzu.

silnik trakcyjny wystarczająco dla oczu. Dlatego każda przeszkodę można pokonać na downshift. Charakterystyka ta maszyna terenu – bezpośredni konkurent „Defender”. Sprężyna zawieszenia mogą wytrzymać każdą próbę. A co najważniejsze, nie niesie ciało, czyli ramkę. Przegląd terenowych i jazdy testowe pokazują, że „Iveco” jest „uczciwy” napęd na cztery koła. Samochód pewnie przechodzi przez bagna, przekraczanie brodów i wydm.

Charakterystykę biegowego „Iveco” – bardzo ładny SUV. Maksymalny kąt przewód – 42 ° C. Przyczynia się to nie tylko na krótki przedni zwis, ale opadający dole zderzaka. Nawiasem mówiąc, to jest metal.

cena

Na rynku krajowym, początkowa cena za samochód wynosi 21 000 900 euro. W Rosji, to SUV jest dość trudne do znalezienia. „Iveco Massif» na rynku wtórnym jest proponowane do 1 mln rubli. Dlaczego jest wtórny? Ponieważ produkcja seryjna została przerwana w 2011 roku. wyposażenie samochodu będzie kosztować około pół miliona. Bardzo drogie dla włoskiego „UAZ”.

A najsmutniejsze w wersji podstawowej brakuje jakiegokolwiek systemu bezpieczeństwa. Brak poduszki powietrzne, ABS i paski – nieuregulowane. Centralny zamek jest oferowana tylko jako opcja.

wniosek

Tak, okazało się, co włoski jeep „Iveco Massif”. Tak, to dobry terenowy rajdowy naloty lub aktywny wypoczynek. Jednak nie nadaje się jako samochód miejski. Maszyna jest słabo reaguje na kierownicy, nie ma ochrony i wszelkie komfort w kabinie. Czasami wydaje się, że „Iveco Massif” – mała kopia ciężarówki. Dlatego taki pojazd nie nadaje się dla każdego. A jeszcze bardziej dla takich kosztów. Dlatego „Iveco Massif to” nie należy używać w Rosji w duży popyt. Wiele osób woli płacić premię za „Defender”, coraz marki SUV. On przynajmniej ma podstawowy zestaw opcji.