805 Shares 2774 views

Co przynieść z Gruzji jako prezent?

Gruzja doświadczeni czasami nazywają czasem "krajem pamiątek"? Odwiedzając tam nie można było powrócić bez górskiej prezenty dla siebie, krewnych i przyjaciół. Wina, przyprawy, słodycze, ceramika – ogromny wybór możliwych prezentów sprawia, że oczy zabraknie. Więc co sprowadzić z Gruzji? Jakie pamiątki pozwolą Ci zapamiętać przyjemne wspomnienia odwiedzenia tego niezwykłego stanu.

Co przynieść z Gruzji: wino

Ogólnie uważa się, że Gruzińscy wynalazł pierwszy napój bogów, mieszkańcy tego kraju wymyślili zamiar przekształcenia jagód winogron w odurzający nektar. Odpowiedzią na pytanie, co przynieść z Gruzji jest oczywiste jest wino. Do usług podróżnych nie tylko alkohol, który jest produkowany zgodnie z tradycyjnymi europejskimi technologiami. Używane w tym stanie i starożytnych przepisach krajowych na produkcję win. W rezultacie napoje są jasne, nasycone, mają niepowtarzalny smak.

Wina butelkowe są dalekie od jedynej możliwej opcji. Ponadto goście tego kraju mogą kupić wino do butelkowania, które jest produkowane w małych gospodarstwach rolnych. W większości przypadków nie są gorsze niż produkty fabryk, które są łatwe do znalezienia i powrotu do ojczyzny.

Chacha

Co przynosić z Gruzji oprócz wina? Oczywiście słynna wódka winogronowa zwana chacha. Jego produkcja nie tylko zajmuje się fabrykami i małymi gospodarstwami rolnymi, chacha jest również produkowana w warunkach domowych, a także ciasto z winogron.

Jeśli mówimy o klasycznej wódce winogronowej, a potem o smaku i zapachu, jest to trochę jak włoska grappa. Podróżni są nie tylko tradycyjnymi chacha, ale także drinkiem, który nalega na różne jagody i zioła, na przykład tarhun może być używany.

Przyprawy, przyprawy

Co przynieść z Gruzji jako prezent dla przyjaciół i krewnych, którzy lubią spędzać czas w kuchni? Z pewnością pokochają legendarną sól w Svan, którą mieszkańcy kraju stosują zamiast klasycznego kamienia. Jego imię zostało nadane soli z nazwy miejsca, w którym uprawia się trawa wśród jego składników, jest to kwestia regionu Svaneti.

Przyprawy gruzińskie doświadczonych podróżników polecają kupowanie na rynkach, wynika to nie tylko z szerokiego wachlarza, ale także ze świeżości produktów. Ponadto wizyta na krajowym bazarze wyda się turystom prawdziwą przygodą, więc jest oryginalna. Jednak przyprawy można znaleźć w supermarketach lub sklepach z pamiątkami, gdzie na pewno są dostarczane z eleganckimi pudełkami.

Sery, sosy

Co sprowadzić z Gruzji z żywności? Goście z państwa mogą zostać poinformowani o zwróceniu uwagi na produkt, który nie pogorszy się w czasie podróży powrotnej. Chodzi o gruziński ser, który jest znany całemu światu z jego niesamowitymi smakami. Przed wybraniem konkretnego sera warto spędzić kilka minut. Jeden z podróżnych lubi smak delikatnego sera Imeretin, inni będą lubić słodki guda.

Dla tych, którzy chcą zadowolić krewnych i przyjaciół z elitarnym serem, warto zajrzeć do klasztoru Pokav, położonego nad brzegiem jeziora Parvani. Produkty klasztorne znajdują się także w sklepach z serami, które można znaleźć w centrum Tbilisi.

Satssebeli, tkemali, adzhika – sosy, które są często przywożone z Gruzji przez gości z kraju. Są oferowane na rynku, a także czekają na turystów w supermarketach.

Prezenty słodki ząb

Co sprowadzić z Gruzji, jeśli wśród przyjaciół czekających na prezenty są słodyczy? Oczywiście warto spoczywać na słynnych gruzińskich słodyczy, zwanych tklapi i churchkhela. Tklapi (gruziński makaron) jest wytwarzany z puree owocowo-jagodowym, przy wytwarzaniu soków koktajlowych, orzechów i suszonych owoców. Ciekawe, że kiedyś słodycze zgromadziły wojowników, idąc długą podróżą, ponieważ doskonale nasycają i dają energię.

Rynek nie jest właściwym miejscem do kupowania słodyczy, istnieje możliwość, że były one nasączone oparami drogowymi. Lepiej jest dawać pierwszeństwo zakupom. Wraz z deserem można kupić herbatę, tradycyjny gruziński napój można znaleźć nie tylko w sklepach, ale także na rynku.

Dekoracje wnętrz

Co przynieść z Gruzji jako prezent dla dziewczyny? Możesz kupić unikalny produkt, który może przynieść animację do wnętrza. Gruzja jest krajem, w którym kwitnie starożytna sztuka, jak ceramika. Lokalni rzemieślnicy czynią wspaniałe piękno produktu, pomalowane wielobarwnym szkłem, ozdobione ozdobami dziwacznymi. Znajdź je łatwo w sklepach z pamiątkami.

Również przy wyborze prezentu można rozważyć taką opcję jako stronę. Ta nazwa ma dywanik, który jest wykonany ręcznie z wełny owczej. Pardagh wygląda jak dzieło sztuki, urocze linie dywanowe, lakonik i prostotę figur.

Odzież narodowa

Goście stanu chcą przynosić prezenty dla krewnych i przyjaciół narodowej strojów Gruzinów (czapki, czapki), które są oferowane dosłownie na każdym kroku. Słynne kapelusze marki mogą być noszone w życiu codziennym, ponieważ wyglądają bardzo elegancko. To samo można powiedzieć o pasach ze skóry, ozdobionych tradycyjnym ornamentem.

Co przynieść z Gruzji jako prezent? Zdjęcie sztyletów, przedstawiona w artykule, pomoże zrozumieć, jak piękne są te produkty. Eksport ich z kraju może, przede wszystkim – nie zapominać o deklaracji zakupu w celu uniknięcia problemów. Ludzie, którzy zbierają broń z różnych krajów, mogą również zwracać uwagę na broń, szable.

Kark na wino

Historia takiego produktu jako rogata na wino powraca od wieków, kiedy ten statek był aktywnie używany przez Gruzinów. Róg jest interesujący, ponieważ musi być opróżniony przed umieszczeniem na stole niż produkt, różny od filiżanek i okularów. W czasach starożytnych przybyli do gości, wygłaszając święta, goście mogli tylko popijać wino lub spuścić róg.

Wielkości oryginalnej pamiątki są różne, są też ogromne produkty zawierające kilka litrów napoju. Drogie akwizycje – róg, ozdobione srebrem, takie pamiątki można znaleźć w sklepach z pamiątkami.

Niedrogie prezenty

Jeśli podróżnik ma wielu przyjaciół i krewnych, którzy muszą być zadowoleni z pamiątek z Gruzji, warto zwrócić uwagę na opcje budżetowe. Na przykład możesz wybrać produkty przedstawiające gruzińskie flagi lub preferować pocztówki, które reprezentują najpiękniejsze i najbardziej znane miejsca w kraju. Dekoracyjne kubki i talerze, malowane wzorami krajowymi, mogą być także wartym prezentem.

Pyszne i niedrogie teraźniejszość – khachapuri, jest nazwą płaskiego tortu z serem, wynalezionego w Gruzji. W specjalistycznych instytucjach istnieją różne rodzaje khachapuri, których pracownicy spakują towary w pudełku, które pozwolą im przetrwać długą drogę.

Opinie turystów

Jak nie popełnić błędu, co przynieść z Gruzji? Opinie turystów mówią, że takie słynne prezenty jak gruzińskie wina, chacha, jak prawie wszyscy. Jednak produkty, które mają określony smak, pożądane jest spróbowanie przed zakupem. Dotyczy to serów, sosów, przypraw, a nawet słodyczy. Na przykład wielu gości w kraju jest rozczarowanych smakiem pastylki, przygotowanej bez użycia cukru. Jakość dywanów, wyrobów ceramicznych, elementów garderoby narodowej zależy bezpośrednio od ich kosztów.