367 Shares 1551 views

Negatywne skutki nosić soczewki. Konsekwencje długotrwałym noszeniu soczewek kontaktowych

Do tej pory, soczewki kontaktowe stały się bardzo powszechne u osób ze słabym wzrokiem. Ze względu na popularność zaczęła się poprawiać swoją technologię produkcji.


Soczewki stały się alternatywą i jest idealną okulary zamienne. mogą poradzić sobie z takim problemem jak astygmatyzm.

Soczewki wykonane są z następujących materiałów:

 • Hydrożel – bardzo miękkiego materiału.
 • Polimerowe kompozycje – twardych materiałów.

Nosili dość komfortowe i wygodne. Ale u niektórych osób z powodu złej konserwacji lub złej higieny może powodować nieprzyjemne konsekwencje noszenia soczewek i mogą być bardzo poważne. Dlatego zaleca się okresowo odwiedzać okulistę, prawo do czyszczenia i nie nosić je przez dłuższy czas z powodu.

Co powoduje długotrwałe lub niewłaściwe noszenie soczewek? Konsekwencje mogą być bardzo różne. W tym artykule przyjrzymy się najważniejsze z nich.

obrzęk rogówki

Jeżeli soczewka kontaktowa rogówki otrzymuje małe stężenie powietrza może być utworzona obrzęk. Dzieje się tak ze względu na nieregularny kształt soczewki lub spać w nich.

Objawy obrzęku rogówki:

 • Wokół wszystko zamazane.
 • Jeśli spojrzeć na żarówkę, następnie wokół niego tworzą tęczę.
 • Oczy czerwone.

Takie efekty soczewki nosić, jak obrzęk, łatwe do ustalenia, czy prawo, aby zobaczyć się z lekarzem. Wszczęcie czasie leczenia, obrzęk mogą być wynajmowane przez kilka dni.

osady białkowe

Te efekty noszenia soczewek jest bardzo popularny, ale nieszkodliwe.

Tłuszczu, wapnia i białka, które są na powierzchni otwierającego się w kontakcie z powierzchnią soczewki kontaktowe. Później na nim pojawia się nierówna i szorstka film. Ludzkie oko jest prawie niewidoczny, można jedynie zwrócić uwagę na tłuszczu strukturze powierzchni. Ale pod mikroskopem wszystko wyraźnie widoczne.

Tak więc, te depozyty budować, i dlatego z nich pojawiają się podrażnienia oczu. Zaczynają swędzieć i czerwienieją. W tym przypadku, trzeba mniej czasu noszenia soczewek. Jeśli nic nie zostanie zrobione, to jest możliwe, aby utworzyć zakażenie, które doprowadzą do bardziej poważnych konsekwencji.

Rozwiązanie wielozadaniowy, który zawiera enzymy mogą pomóc w tej sytuacji. Oraz w celu kontrolowania takich skutków noszenia soczewek kontaktowych, jak złogów białka, zaleca się zastosowanie niektórych urządzeń jednorazowych czasowych.

Gdy takie problemy występują bardzo często i w dużych ilościach, zaleca się stosowanie obiektywów, które są wykonane z materiału o krofilkona A lub netrafilkona A. Są najbardziej znosić takie komplikacje.

Warto pamiętać, że takie osady białkowe mogą być niebezpieczne dla oczu, ponieważ są one potencjalnymi nosicielami zarazków i infekcji. Ponadto nierównomierny i chropowata powierzchnia mogą porysować soczewki i zranić rogówki.

zapalenie spojówek

Biorąc pod uwagę skutki noszenia soczewek kontaktowych, należy wspomnieć, zapalenie spojówek. Jest on wykonany w postaci wypukłości na wewnętrznej górnej części wieku. Dzieje się tak ze względu na dużą zaległości limfocytów, eozynofilów. Z biegiem czasu, tkanka zaczyna gęstnieć, a garb – zwiększenie wielkości.

Przyczyną zapalenia spojówek jest uważany za alergiczne skumulowane osadów i cieczy czyszczącej. Ta choroba jest rzadkością w przypadkach, w których występuje częste soczewki zamienne.

Objawy zapalenia spojówek kapilary:

 • Swędzenie.
 • Alokacji.
 • Podrażnienia.
 • Mikroorganizmów.
 • Uczucie ciała obcego w oku.

Leczyć olbrzymi kapilarnej spojówek, należy nosić soczewek mniej, ale lepiej zatrzymać noszenie ich w ogóle. Można spróbować wybrać inną opcję soczewki innego materiału i różnym kształcie. Ponadto konieczne jest stosowanie leków, które zapobiegają rozwojowi komórek tłuszczowych. Kropla pomoże pozbyć się bólu w oczach.

Jeśli leczenie jest wykonane prawidłowo, objawy choroby ustępują szybko, ale grudki znikają po kilku tygodniach.

proliferacja naczyniowa rogówki

Takie efekty noszenia soczewek, jak proliferacji naczyń krwionośnych w rogówce, może być bardzo szkodliwe dla ludzkiego wzroku. Powodem tego jest zazwyczaj stosowanie miękkich soczewek, które nie pozwalają na rogówce tlen atmosferyczny, a to zaczyna się głodzić.

zapalenie rogówki mikrobiologiczna

Istnieją inne nieprzyjemne konsekwencje noszenia soczewek kontaktowych, takich jak zapalenie rogówki drobnoustrojów. Jest to najbardziej poważne i niebezpieczne powikłanie. Choroba ta może prowadzić do utraty wzroku.

Pomimo faktu, że oko sam zapobiega zakażeniu przez fakt, że jego powierzchnia jest czyszczona przez wieki, łzy myte rogówki, przestarzałe komórki umierają, a na ich miejsce są nowe, dość często są ludzie, którzy cierpią z powodu zapalenia rogówki drobnoustrojów. Najczęściej jest tych, którzy noszą soczewki bez przerwy przez miesiąc lub dłużej. W tym czasie na utworzoną powierzchnię oka mikroorganizmów, takich jak Staphylococcus aureus i Pseudomonas aeruginosa, które są przyczyną chorób.

Objawy choroby:

 • Pieczenie w oczach.
 • Lęk przed światłem.
 • Okresowo łez.
 • Ropa.
 • Spada wizję.
 • Szybki postęp.

Konsekwencje wynikające z noszenia soczewek już umieścić termin powinien zacząć leczyć jak najszybciej, natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów.

Powody, dzięki czemu może być zapalenie rogówki mikrobiologiczna:

 • Noszenie soczewek przez długi czas bez przerwy.
 • Soczewki wymiana jest bardzo rzadkie.
 • Cukrzyca lub urazy oczu.
 • „Suchego oka”.

Acanthamoeba rogówki

Choroba ta rzadko można znaleźć wystarczające, ale jest to najbardziej niebezpieczne, jak gdyby czas nie rozpocząć leczenie, można stracić nie tylko wizję, ale także oczy.

Przyczyną tej choroby jest acanthamoeba że żyje i porusza się łatwo w glebie, wodzie, nawet picia. Może się pojawić na powierzchni dowolnego rodzaju soczewek kontaktowych.

Więc nie nosić soczewek podczas pływania w basenie, w wodach, a nawet w wannie. Ponadto, nie jest to konieczne do mycia lub płukania pojemników z elementami w wodzie z kranu.

helcoma

O owrzodzenia rogówki należy powiedzieć też, biorąc pod uwagę skutki noszenia soczewek i dłuższą żywotność złej higieny osobistej. Ponadto, choroba może wystąpić w przypadku uszkodzenia powierzchni oka.

owrzodzenie rogówki, może występować w dwóch postaciach:

 • Zakaźne.
 • Sterylne.

Forma infekcyjny zwykle towarzyszą ostry ból, obfite odprowadzania ropy, często po choroby w nabłonku rogówki pozostaje otwór. Od rodzaju mikroorganizmów, które żyją na powierzchni oka, szybkość rozwoju wrzodów zależy. Antybiotyki są za najbardziej skuteczne leczenie.

Sposób sterylne przebiega łagodnie, bez pojawienia się otwory w rogówce i bez bólowych.

alergia

Negatywne efekty noszenia soczewek mogą występować w formie reakcji alergicznych nastąpiło materiału skonstruowaniu soczewki, a także jako składniki roztworu, w którym w wyniku przeróbki.

W tym ostatnim przypadku zaleca oftalmologów zastępując roztwór taki, który jest wytwarzany bez stosowania środków konserwujących.

Depozyty, które tworzą na powierzchni soczewki może również powodować objawy alergii oczu. W tym przypadku przejście nie jest rzadkością w przypadku alergii na spojówek.

Jeśli, z którego wykonana jest soczewka pozorna alergia na materiał, należy po prostu zastąpić je innym wyglądzie.

Konsekwencje długim noszeniu soczewek mogą występować w postaci alergicznego zapalenia spojówek. Towarzyszy swędzenie, łzawienie, lęk przed światłem, obrzęk i ogólny dyskomfort. W tym przypadku, użycie antyalergicznych leków w postaci kropelek, które są wprowadzane na rogówce przed umieszczeniem w niej soczewki.

pęknięcia spojówki

Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie innego negatywnego wyniku noszenia soczewek – trzask spojówek. Może ona wystąpić, gdy soczewka jest wykonana z silikonu hydrożelu. Pęknięcia występują przede wszystkim w miejscach, gdzie nie ma kontaktu z krawędzią obiektywu spojówki. Zazwyczaj jest to konsekwencją wystąpienia bólu lub bez żadnych objawów. Przypuszczalnie główną przyczyną choroby jest uszkodzenie mechaniczne lub uraz oka, co często ma miejsce, gdy obiektyw stałej aplikacji.

kulki mucyny

Kulki te znajdują się na wewnętrznej powierzchni soczewki kontaktowej w postaci małych okrągłych formacji. W większości przypadków negatywnych konsekwencji powstaje podczas długotrwałego ciągłego noszenia soczewek z hydrożelu silikonowego materiału. Zwykle odbywa się to bez bólu i poważne konsekwencje, ale są chwile, kiedy zaokrąglone prasy edukacyjnych na rogówce oka.

naruszenie załamania

Przedłużonym soczewek z hydrożelu silikonowego materiału może być naruszenie załamania. Dzieje się tak w przypadku, gdy materiał jest bardzo elastyczny w porównaniu z powierzchnią oka. W soczewce kontaktowej będzie kompresować i uszczelniania rogówki w jej środku. Czasami może pojawić się odwrotnie, które prowadzą do powstawania krótkowzroczności.

barwienie rogówki

Miłośnicy soczewek kontaktowych w rzadkich przypadkach przyczyną barwienie rogówki w formie łuku. Najczęściej występuje, ponieważ górnej powieki nacisku na obiektywie. Ze względu na tarcie zaczyna tworzyć łuk przemieszczenia soczewki na rogówce.

pęcherzyki śródbłonka

Śródbłonka bąbelki – to część ciemnego koloru, który pojawi się po założeniu obiektywu. Pojawienie się tych pęcherzyków nie mówi o chorobach, ale może to być przyczyną niedotlenienia na tej części rogówki.

Konsekwencje noszenia w nocy z noszenia soczewek

Ryzyko wystąpienia choroby zakaźnej podczas noszenia soczewek w nocy wzrasta, dlatego konieczne jest, aby dać oczy odpocząć od nich. Jeśli używasz specjalnego, takie efekty występują rzadziej, ale są to procedura prisposoyuleniya jest bardziej kosztowne i nie zawsze jest uzasadnione. Należy pamiętać, że dla każdej soczewki muszą być prawidłowo dbać i okresowo je zmienić.

Sen w konwencjonalnych soczewek nie są przeznaczone do odpoczynku nocnym, oczywiście, nie jest to zalecane. Ze względu na izolowanie białek i lipidów płytki może tworzyć się na ich wewnętrznej powierzchni, które jest zdolne do uszkodzenia rogówki.

wniosek

Najpoważniejsze skutki długotrwałym noszeniu soczewek kontaktowych wystąpić z powodu przedwczesnej wizyty do okulisty.

Dlatego też, w celu ostrzegania się przed takimi nieprzyjemnymi komplikacjami, konieczne jest, aby prawidłowo dbać o soczewki, nie je nosić na bardzo długo. A jeśli masz jakiekolwiek z powyższych objawów, należy natychmiast skonsultować się ze specjalistą, który może określić przyczynę i zaleci kurację. Bądź zdrowy!