864 Shares 7415 views

Lek "Interferon" w ampułkach

Wśród ogromnej liczby leków przeciwwirusowych szczególne miejsce zajmuje lek "Interferon" w ampułkach. Jest to produkt syntetyzowany z ludzkich leukocytów. Substancja ta jest białkiem o małej masie cząsteczkowej o właściwościach przeciwwirusowych. Po odkryciu w 1957 r. Zajęł miejsce w serii wysoce skutecznych leków, które uniemożliwiają powielanie infekcji wirusowej w komórkach ciała.


Leki "Interferon" w ampułkach są uważane przez specjalistów za jeden z najważniejszych endogennych czynników obronnych organizmu przed pierwotnymi infekcjami wirusowymi. Im wyższe stężenie tej substancji w komórkach, tym lepiej chronione jest takie choroby. Wpływ na wirusy wynika z efektu immunomodulacyjnego, jaki wywiera on na ciało. Lek ten może aktywnie oddziaływać nie tylko na wirusy, ale także na inne wewnątrzkomórkowe pasożyty, takie jak czynnik powodujący trachoma, rickettsia, malarię plazmodową , tokoplasmy. Zapisano dane o tłumieniu wirusów onkogennych.

Istnieją 3 rodzaje interferonów różniących się właściwościami fizykochemicznymi i aktywnością biologiczną. Do celów medycznych stosuje się interferon, który powstaje w leukocytach krwi dawców. Otrzymuje się w wyniku odpowiedzi komórek krwi na specyficzny wirus – interferonogen. Ostatnio ta substancja zaczęła się syntetyzować inżynierią genetyczną. Jest to szarawy różowy proszek, który czasem ma brązowawy odcień. Lek "Interferon", którego postać uwalniania jest związana z łatwością rozpuszczania się w wodzie, uwalnia się w ampułkach 2 ml. W nich substancja jest w stanie suchym.

Leki "Interferon" stosowane są w ampułkach oraz jako środek zapobiegawczy przeciwko grypie i innych zakażeniach układu oddechowego pochodzenia wirusowego. Stosowanie leku rozpoczyna się, gdy istnieje zagrożenie zakażenia i trwa do całkowitego zniknięcia. Ten środek jest używany przez rozpylanie lub zakopanie do kanału nosowego. W tym celu ampułka jest otwierana przed użyciem i napełniona czystą wodą w temperaturze pokojowej do kreski na ścianie. Delikatnie wstrząsnąć, aby całkowicie rozpuścić substancję. W kanałach nosowych jest podawany dwa razy na dobę przez 5 kropli. Powtarzaj procedurę nie powinna być wcześniejsza niż 6 godzin. Do rozpylania preparatu mogą być stosowane opryskiwacze dowolnego systemu. W tym przypadku do każdego kanału nosa wstrzykuje się 0,25 ml roztworu.

Najlepszym efektem działania leku "Interferon" w ampułkach, stosowanym we wczesnych stadiach choroby, czyli w pierwszych objawach grypy. Nawet bez wiedzy etiologii pochodzenia chorób układu oddechowego zaleca się stosowanie tego leku jako profilaktyki przeciwwirusowej, gdy pojawią się pierwsze objawy zimna. Leki "Interferon" w ampułkach, których zaleca się kilka sposobów podawania, daje największy wpływ podczas inhalacji. W tym przypadku narkotyk jest wstrzykiwany przez nos i usta. W przypadku jednego inhalacji wymagane są 3 ampułki, których zawartość rozpuszcza się w 10 ml wody. Wodny roztwór ogrzewa się do 37 ° C lub wyżej. Wdychanie odbywa się dwa razy dziennie. Odstęp między nimi wynosi 1 godzinę. Podczas leczenia infekcji wirusowej, opryskiwanie i podanie leku 5-7 razy dziennie. Między procedurami interwał wynosi 1 godzinę. Leczenie trwa od 2-3 dni. Lek "Interferon" w ampułkach jest stosowany do różnych chorób wirusowych oczu. W tym celu wodny roztwór jest pochowany w oczach.

Przeciwwskazania do leku nie występują. On również nie powoduje skutków ubocznych. Proszek jest przechowywany w ciemności w temperaturze 4-10 ° C. Wodny roztwór leku jest przechowywany w lodówce nie dłużej niż przez 2 dni.