211 Shares 9922 views

Grigor Dimitrov – utalentowany tenisista z Bułgarii

Grigor Dimitrov (patrz poniższe zdjęcie). – najsłynniejszy bułgarski tenisista. Najlepszy wynik w karierze – 11. miejsce w rankingu (2014). Mc – 77 kg, wysokość – 188 cm. On gra praworęcznych. Preferowane sądy – z twardymi i traw. Udał się pro w 2008 roku. Od połowy 2010 trenowany przez Petera McNamara. Obecnie mieszka w Paryżu. Wielkość nagrody wynosi prawie 500.000 $. W niniejszym artykule zostanie przedstawiony krótki biografię sportowca.

dzieciństwo

Grigor Dimitrov urodził się w miejscowości Haskovo (South Bułgaria) w 1991 roku. On jest jedynym dzieckiem w rodzinie. Dimitar – ojciec sportowca – trenerem tenisa i matka Mary to były siatkarz i instruktor. Nawiasem mówiąc, moja matka dała Grigor swoją pierwszą rakietę tenisową. Wtedy chłopiec miał trzy lata. Regularnie jako Dimitrov zaczął grać w tenisa do pięciu lat. Początkowo Gregory trenował swojego ojca, ale kiedy talent chłopca był z nim zaczął angażować ekspertów zagranicznych. Pierwszy mentor przyszły sportowiec był Hiszpan Pato Alvarez, który pracował ze znanym mistrzem brytyjski Endi Myurreem. Wiele lat później, Pato mówi, że Gregory – jeden z najlepszych 17-letnich zawodników, z którymi miał do czynienia. A inny trener Peter Lundgren uważa, że znacznie silniejsze Dimitrov Federer w jego wieku.

Przyjaciele i interesy

Grigor Dimitrov jest biegły w języku bułgarskim i angielskim. Jako nastolatek trenował w Paryżu Tennis Academy Patrick Muratoglu. Wśród głównych interesów Dimitrova – zegarki, komputerów, samochodów i różnych dyscyplin sportowych. Bliskich przyjaciół bułgarskich sportowców – tenisistów Alex Bogdanovic i Jonathan Eysseric.

pierwsze zwycięstwo

Pierwszy poważny zwycięstwo Grigor Dimitrow wygrał w 14 roku na Mistrzostwach Europy. W 2006 roku zdobył „pomarańczowa piłka” (16 lata). W rok później, młody człowiek ponownie osiągnął finał turnieju.

główne konkursy

W 2008 Grigor Dimitrov zadebiutował w "Roland Garros", Grand Slam i Wimbledonu. Wreszcie wygrał, choć i grał z uszkodzonego barku. Ze względu na to, Grigor otrzymał dziką kartę na Wimbledonie w 2009 roku. Jego sukces tenis opracowała kolejny zwycięstwo w US Open, stając 1st rakieta świata juniorów w rankingach. To jest czas, aby przejść na turniejach „dorosłych”.

Przejście z zalet

Po wygraniu US tenisista Grigor Dimitrov zdecydował się grać w Madrycie ( „Fyuches” seria turniejów). Według wyników sportowca w rankingu 477 th światowym rankingu, przeskakując zaledwie 300 pozycji. W Bazylei, na „Davida Suisse” Gregory wygrał swój pierwszy konkurs z cyklu ATP, pokonując Irzhi Vaneka. A w 2009 roku, Dimitrow został zaproszony do Rotterdamu do „ABN AMRO”. Nie Grigor był w stanie pokonać Tomas Berdych, wprowadzając następnie do 30 najlepszych najlepszych graczy. Następnie zawodnik udał się do różnych pretendentów do zbioru punktów ratingowych.

Pierwsze w górnym-100

Na początku 2011, Grigor Dimitrov, zdjęcie które cyklicznie pojawia się na okładkach magazynów sportowych, w rankingu 100 najlepszych tenisistów na świecie. On pewnie zajął miejsce 85 th, i od tego czasu stopniowo awansował. W 2014 Dimitrov osiągnął 11 mandatów. I Gregory jeszcze nie wyczerpał swój ogromny potencjał. Tak więc w najbliższych latach, jest całkiem możliwe, aby doprowadzić światowym rankingu dla niego.