618 Shares 5344 views

Amerykańska wojna o niepodległość

Przez długi czas część terytorium Ameryki Północnej było pod kontrolą Wielkiej Brytanii. Aż do 1775 roku, kolonie te podlegały podatków i opłat wygórowane, co spowodowało niezadowolenie wśród ludności. Wojna o niepodległość Stanów Zjednoczonych stał się logiczny wniosek z tej części swojej historii i rozwoju gospodarczego. W wyniku zdarzenia, które trwało 8 lat, rząd został utworzony, znany jako Stanach Zjednoczonych Ameryki.


Brytyjski rząd rozważa w Ameryce Północnej jako źródła tanich surowców i rentownego rynku. Ostatni słomy było obowiązkiem znaczek na wszystkich materiałach drukowanych. Brytania przyjęła go bez zgody koloniach. Został ogłoszony bojkot tego prawa. Ponadto, rząd brytyjski postanowił nałożyć cło. Kiedy w porcie Boston przybył partii angielskiej herbaty, których cena została włączona cła, przeciwnicy brytyjskich polityków zaatakowały statki i utopił swój ładunek. W ten sposób rozpoczęła się amerykańskiej wojny rewolucyjnej.

W koloniach zaczęły powstawać milicji do walki z kolonizatorów. Na Kongres Kontynentalny przyjął decyzję o zakazie importu towarów brytyjskich. Część ludności pozostała po stronie rządu brytyjskiego. Nazywano lojalistów. To oni wspomaga wojska kolonialne.

starcia zbrojne z brytyjskich żołnierzy milicji. W kwietniu 1775 roku Anglicy zostali zaatakowani w stanie Massachusetts. Zostali zmuszeni do odwrotu. Szeregi milicji były wypełnione przez wolontariuszy. pod warunkiem, że rozpaczliwy opór, w której wojska brytyjskie przekazał swoje stanowiska. Wojna o niepodległość USA nabiera rozpędu.

W Charlestown, wojska brytyjskie uzyskał poparcie floty i wziął bardziej bezpieczną pozycję. Potem przyszedł kolejny duży bitwy pod Bunker. To była próba odzyskania brytyjską Boston, ale nie udało im się.

Tymczasem Continental Army, który stał na czele Dzhordzh Vashington został stworzony. Dzięki jego udanym dowództwem Brytyjczyków opuściły obszar w okolicach Bostonu i wycofał się.

04 lipca 1776 deklaracja została przyjęta która przewiduje rozdzielenie 13 kolonii z Wielkiej Brytanii. Ale wojna o niepodległość i powstanie Stanów Zjednoczonych nie został jeszcze zakończony. Brytyjski rząd nie chciał zrezygnować ze swoich stanowisk i stracić w Ameryce Północnej.

wojska lądowe przekroczyły granicę kanadyjską w regionie Quebecu. Chcieli, aby doprowadzić ludność do jego boku. Jednak rebelianci nie znaleźliśmy wsparcia – Kanadyjczycy boją się dostać pod wpływem swojego sąsiada.

W 1776 roku doszło do bitwy w rejonie Nowego Jorku. wojska brytyjskie zmusiły rebeliantów z miasta. Jednak Waszyngton zorganizował atak z zaskoczenia i pokonał po angielsku, mając w swoim posiadaniu 10 razy mniej żołnierzy.

Poniższe dwa lata, przeciwnicy nie podejmować żadnych poważnych działań i trzymał się z dala od siebie. W 1778 roku Francja dołączyła do armii rebeliantów, aby odzyskać część terytorium Kanady. Pozwoliło to armia kontynentalna wzmocnić swoją pozycję.

Od 1880 do 1882 roku nie było najważniejsze bitwy. The War of Independence w USA zbliża się do końca. oddziały rebelianckie wygrał kilka ważnych zwycięstw. Francuski rząd zatrzymał walkę i wycofał swoje wojska. Krwawe wojny zostały zakończone.

W 1782 roku została podpisana umowa między Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią w sprawie uznania niepodległości kolonii. Rok później została potwierdzona w umowie między Francją i Anglią. W rezultacie, kolonie amerykańskie usamodzielniła i części Kanady pozostawały pod wpływem Brytyjczyków.

Pod koniec 1783 roku w Stanach Zjednoczonych pozostało wojsk brytyjskich. Amerykańskiej wojny rozpoczął się nowy etap w rozwoju tego kraju.