603 Shares 2200 views

japoński Bobtail

Japoński Bobtail – rasa kotów, których przedstawiciele mają piękny danych zewnętrznych. Ponadto, zwierzęta domowe mają miły charakter. Te koty agresywne i zdecydowane, w polowaniu na myszy w porównaniu z ich wojowników. Jednak japoński Bobtail kocha swojego pana i jego rodziny. Odnosi się wrażenie, że cały czas spędza na nim, aby utworzyć gospodarzom miłe towarzystwo. Koty tej rasy jest lojalny wobec ludzi, a oni nie tworzą żadnych niedogodności.


Jeśli nie chcesz, aby rozpocząć aktywną kota, to lepiej nie wybierać tej rasy. Według poziomu jego aktywności Bobtail jest porównywalna tylko do tej abisyński kotów. Bobtail jest bardzo zabawny i podekscytowany natychmiast, kiedy pokazują swoje ulubione zabawki. Jednak warto zauważyć, że ich ulubione gry są jedynymi w aktywnym udziałem gospodarza. Bobtail kot „rozmowny”, to daje dość szeroki zakres dźwięków. Często ich śpiew, przyjemny głos opisany jako śpiewu.

Ponieważ te koty są arogancki i uparty, nie są one bardzo łatwe do opanowania, szczególnie jeśli sami tego nie chcą i nie postrzegać jako kolejną grę. Co więcej, ta wada może być upór rasy. Jeśli tak, te zwierzęta są do czegoś, mówić im byłoby bardzo trudne.

Bobtail bardziej towarzyski niż koty innych ras.

Japoński bobtail kot z odwagą i determinacją, że nie jest tak łatwo zastraszyć. z tego powodu, że doskonale nadaje się do treści wraz z psami. Zwierzęta te uwielbiają pływać, gdyż ich futro jest właściwości wodoodporne.

Koty tej rasy pasuje do aktywnego stylu życia, potrzebują nieustannej uwagi. Japoński Bobtail, który znudzony, może wyrazić swoje niezadowolenie złe, destrukcyjne zachowania. Te koty są inteligentne i inteligentny, mogą szybko nauczyć się od maniery cudzych, głównie psów. Na przykład, mogą nauczyć się chodzić na smyczy i przynieść rzeczy. Jednak ich nienasycona ciekawość i umysł może stać się przyczyną kłopotów, które okresowo upadku. Przedstawiciele tej rasy szybko nauczyć się wniknąć miejscach zakazanych dla nich otworzyć szafki i znaleźć wyjście z zamkniętych pomieszczeń.

Jeśli chodzi o zdrowie, japoński Bobtail nie jest chorobą genetyczną lub jakiekolwiek problemy zdrowotne, które mogą tkwić w tej konkretnej rasy. Średnia bobtail kotek ma większe wymiary niż kociąt innych ras w tym samym wieku. Te koty są odporne na choroby i Hardy, jeśli dobrą opiekę z nich, będą żyć zdrowe i długie życie.

Bobtail rasy jest dość łatwe do czyszczenia, ale wełna zwierzę powinno zawsze grzebień, zwłaszcza okresie pierzenia. Koty rzucić nieco, głównie wiosną. Przedstawiciele tej rasy krótkowłose mogą być czesane tylko raz w tygodniu, długowłosy wymagają bardziej szczegółowej i częstej konserwacji. Kocięta tej rasy są aktywne od najmłodszych lat, więc mają szukać.

Zwierzęta te mają wydłużone średnią smukłe ciało. Łapy długo, a przednie – krótsze. Głowa jest lekko wydłużone i tworzą trójkąt. Nos jest długi, delikatnie wygięta na poziomie dużych, piękne, szeroko rozstawione oczy. Duże uszy z zaokrąglonymi końcówkami nadal na czele linii.

Japończycy wierzyli tym krótkim ogonem kota posłańca szczęścia. Dobry znak uważa się zaspokoić kota, który ma trójkolorowy płaszcz kolor. Tego typu bobtail podane osobną nazwę – ICS. Koty ICS – biały z czarnymi lub czerwonymi nieregularnych plam na sierści.

Musimy pamiętać, że każdy kot ma swoją własną osobowość, więc opis nie zawsze pokrywają się z charakterystyką danego osobnika.