704 Shares 1633 views

375 złota próbka: co to jest? Jaka jest różnica między złotym testem 585 a testem 375th?

Obecnie nie jest rzadkością, gdy ktoś widzi złotą biżuterię. Ale nie każdy wie, że jest kilka próbek złota. W tym artykule zbadamy bardziej szczegółowo próbkę 375 i jak różni się ona od testu 585.


Jaki jest test złota?

Złota próbka to definicja ilości metali szlachetnych zawartych w stopie, a także specjalnych znaczków umieszczonych na produkcie w celu zapewnienia, że w dekoracji są szlachetne metale. Prawodawstwo ściśle monitoruje zarówno biżuterię, jak i instytucje, które je wdrażają. Obecnie istnieją cztery aktywne systemy próbek. Popularne próbki złota obejmują: 375, 585, 750, 958.

375 złota próbka: co to jest?

Produkty wykonane ze złota tej próbki są najniższej jakości. Ale w niektórych krajach na całym świecie 375 i 333 próbek są nadal rozpoznawane. W nowoczesnej produkcji biżuterii próbka 375 jest rzadka, ponieważ po pewnym czasie ten stop zaczyna zaciemniać się w powietrzu. Niemniej jednak, możesz spotkać dużo biżuterii ze złotego złota 375. Co to jest? Jest to próba o niskiej zawartości metali szlachetnych w najczystszej postaci. Jego zawartość wynosi tylko 37,5%, reszta to zanieczyszczenia. Ta próba ma pięć znaków.

Jak wysoka zawartość zanieczyszczeń wpływa na właściwości i kolorystykę produktu?

 • Jeśli odsetek miedzi jest wysoki, biżuteria będzie miała bogaty kolor czerwony lub żółty. Ponadto miedź jest w stanie zredukować właściwości antykorozyjne, które mają istotny wpływ na gotowy produkt.
 • Jeśli procent srebra jest wysoki, biżuteria będzie jasnożółta lub nawet biała. Ze względu na zwiększoną zawartość srebra produkty stają się bardziej elastyczne i umożliwiają tworzenie małych wzorów.

Jeśli nie będziesz nosić lub czyścić biżuterii przez bardzo długi czas z takimi awariami, wtedy produkty te staną się ciemne po pewnym czasie, a te złote produkty staną się nieodpowiednie do noszenia. Test 375-ty ma zasadniczą różnicę od innych próbek – są one dość trwałe, ale mają niską jakość.

Ale nie całkowicie ignoruj produkty w tej próbce, ponieważ za niewielką ilość można kupić przyzwoity pierścionek lub kolczyki, a jeśli dostarczysz te wyroby biżuterii z godną starannością, mogą sprawić, że będziesz szczęśliwy przez wiele lat. Produkty te są dosyć przystępne w porównaniu do złotego 750-tego testu.

Charakterystyczne cechy 375 próbek

Wcześniej zbadano 375 próbek złota – co to jest. Teraz zwróćmy uwagę na charakterystyczne cechy tej próbki:

 • Po pierwsze, w tym stopie tylko 37,5% czystego złota (jak już wspomniano wcześniej).
 • Po drugie, stop w tym złocie składa się z dwóch metali szlachetnych – srebra i miedzi.
 • Po trzecie, w Rosji jest tylko pięć stopów, które mogą nakładać 375 próbek złota.
 • Po czwarte, stopy te są używane w ograniczonych ilościach, ponieważ ich jakość jest niska, a z czasem produkty wytwarzane z nich przekształcają się w zmatowione kawałki, które są bardzo trudne do przywrócenia dawnego atrakcyjnego wyglądu.
 • Produkty wykonane ze stopów 375 stopów mogą mieć odcień żółtego do czerwonego, wszystko zależy od ułamka stopu, który dominuje.
 • Stopy o różowym kolorze są uważane za najcięższe i najwyższej jakości.
 • Najbardziej popularnymi produktami z wykorzystaniem 375 testów są pierścionki zaręczynowe.

Stopy złota 375 testów

Jak już wspomniano, złoto tej próbki jest reprezentowane stopem srebra i miedzi. Z tego wynika, że możliwe jest określenie stopów o różnych wartościach procentowych srebra i miedzi:

 • Jeśli stop, gdzie udział złota wynosi 37,5%, ma jasnobłękitny kolor, ilość srebra będzie wynosić tylko 2%, a miedź – 60,5%.
 • Jeśli stop ma czerwony kolor – udział złota wynosi 37,5%, ilość srebra będzie wynosić tylko 10%, a miedź – 52,5%.
 • Jeśli stop ma czerwony kolor, udział złota wynosi 37,5%, ilość srebra wynosi 16%, a miedź wynosi 62,5%.

Wszystkie wymienione stopy mogą być bezpiecznie uważane za niskie, a zatem nie są popularne za granicą. Ale jeśli odwiedzisz Zjednoczone Królestwo lub Stany Zjednoczone, nieuchronnie napotkasz ogromny asortyment produktów z awarią 375. Przed zakupem biżuterii z 375 testów musisz dokładnie zbadać złoto 375. testu opinii klientów.

Recenzje

Wiele bardzo często, przed zakupem biżuterii, najpierw przeczytaj recenzje, przeglądaj galerie zdjęć sklepów z biżuterią, badaj opinie kupujących, a dopiero potem dokonaj ostatecznego wyboru. Z jednej strony takie podejście może być uważane za poprawne, ponieważ w sklepie można oszukać i opowiadać różne historie, sprzedawać tylko swoje produkty. Z drugiej strony nie powinieneś ufać wszystkim, co jest napisane w internecie, a jeszcze bardziej na forum o złoto z 375. testu. Opinie mogą się różnić, ponieważ wszyscy się nie podobają, a każdy ma inne gusta.

Jeśli jednak przeanalizujesz wszystkie odpowiedzi, będzie mniej negatywnych niż pozytywne, a to wszystko z powodu tylko wad tego procesu – niskiej jakości i niestabilności. Nawet z tym można argumentować, ponieważ wszystko zależy od dbałości o produkt, a jeśli jest poprawne, to nawet produkt z budżetem o niskiej jakości będzie trwał przez długi czas.

Jaka jest różnica między złotym testem 585 a testem 375th?

Następnie rozważymy bardziej szczegółowo, jakie są różnice między biżuterią szlachetną a różnymi próbkami:

1. Różna zawartość złota w produkcie: w 375 próbkach – 37,5% iw 585 próbkach – 58,5%.

2. Siła produktów o niskiej zawartości złota jest wyższa niż w produktach o wysokiej zawartości. Już wcześniej powiedziano o tym – 375 złoty test: co to jest? Produkty z tej próbki mają dużą wytrzymałość, dlatego bardzo często uzyskują obrączki z takim testem.

3. Również produkty o dużym odsetku złota będą znacznie droższe niż w przypadku mniej. Dlatego można wyjaśnić niski koszt produktów z 375 złamaniem złota.

4. Biżuteria, że z 585 załamania, że z 375, mają siłę i łatwość, a te cechy pozwalają tworzyć arcydzieła.

Jeśli nie zwracasz uwagi na narzucone normy i stereotypy, a mimo to preferują odporność na ścieranie i praktyczność, warto zwrócić uwagę na opcję budżetową, na przykład próbkę złota 375.