265 Shares 9035 views

Ręce Tilda-Tulip

Norweski projektant Tony Finnanger stworzył zabawkę, która od ponad dziesięciu lat podbija serca i zajmuje złote ręce wykwalifikowanych pracowników. To Tilda jest uosobieniem komfortu i przytulności. Jest obdarzony ogromną pozytywną energią i może doprowadzić każdego z powrotem do świata dzieciństwa. Ale niektóre lalki nie ograniczają stylu tyldy. Jest to cały miły i życzliwy świat, dysponujący zarówno prostymi, jak i wirtuozowskimi technikami gry. Niewielką częścią tego magicznego świata jest tylda-tulipan. Możesz je oddać ukochanemu przyjacielowi na cześć wakacji.

Co to jest tylda tulipana

Mówiąc słowo "tylda", rozumiemy cały świat pod nim. Obejmuje ona nie tylko lalki z starannie przemyślanymi ubraniami i akcesoriami, ale także różne zabawki wykonane w stylu prymitywnym. Jednym z takich prymitywnych zabawek-pamiątek jest tulipany tyłek, które będą uwzględnione w tym artykule. Te prymitywne kwiaty udało się wygrać serce ludzi na całym świecie, uderzając jednocześnie prostotą i pięknem.

Które tkaniny są najbardziej preferowane, aby uczynić kwiaty tyilde (tulipany)

Najbardziej przyjemne i przytulne są tulipany z runa, chociaż w rzeczywistości można użyć absolutnie dowolnej tkaniny. Oczywiście należy wybierać łodygi i liście. Bardzo interesujące wygląd łodygi tulipanów z szachownicą materiału lub z tkaniny do grochu. Dla pąków najbardziej skutecznym będzie satyna, satyna lub inny błyszczący materiał. Tutaj najważniejsze jest nie wybieranie dzianin i zbyt gęstych tkanin. Najbardziej korzystne są palety kolorów, białe, żółte i różowe. A także połączenie różnych opcji w jednym pąku. Wszelkie tkaniny przed rozpoczęciem pracy należy myć w ciepłej wodzie i prasować.

Tilda-tulipany: MK. Narzędzia i materiały

Przede wszystkim potrzebna jest tkanina na pąki, liście i łodygi. Również igły i nici wszystkich niezbędnych kolorów. Poza wszystkimi powyższymi potrzebujesz nożyczek, kij do farszu i farszu. Jako ostatni można użyć sintepuh lub holofayber. Czasami drut jest przydatny. Z jego pomocą można nie tylko wzmocnić łodygę kwiatu, ale także nadać mu jakąś formę. Nadal potrzebujesz maszyny do szycia, ale jeśli tego nie masz, nie powinieneś się denerwować. Takie kwiaty mogą być szyte ręcznie, używając "igły" do przodu. I, oczywiście, nie można zrobić bez wzoru.

Wzór tulipanów

Tulipany w stylu tyildy, których wzór jest przedstawiony w tym artykule, nie są wcale skomplikowane do szycia. I ich wzorce są dość proste. To prawda, warto zauważyć, że pąki mają dwa typy wzorów. Raczej nie jest to sama forma, ale liczba części używanych do tworzenia pąków. Mogą być dwa lub cztery. Tu, w rzeczywistości i na całą różnicę. Tygrys tulipany, którego klasa główna zostanie rozważona poniżej, implikuje następujące wymiary. Szczegóły pąka mają wysokość dziewięć centymetrów, a najszersza część wynosi pięć i pół centymetra. Liść tulipana jest szeroka na największym obszarze, również o długości pięciu i pół centymetra, a jego długość wynosi szesnaście i pół centymetra. Szczegóły dotyczące łodygi to prostokąt o bokach dwudziestu i dwóch centymetrów. Oczywiście, nie zapominaj o uprawnieniach do szwów.

Utwórz łodygę

Każdy tulipan-tygrys ma łodygę. Zaczniemy od tego. Weź prostokątny kawałek przeznaczony do łodygi kwiatu. Złóż to na pół i spędzisz długą stronę i jedną z krótkich. Drugi krótki pozostaje nietknięty do pakowania. Po zastrachivaniya wszystkie przydziały powinny być przycinane, a także wyciąć rogatkę i wytypować przyszły łodygę. Nie wycinać tkaniny w stosunku do szwu. Podczas procesu pakowania łodyga może się rozproszyć. Teraz pozostaje wypełnić nasz szczegół. Można po prostu wypełnić łodygę materiałem wypełniającym lub wzmocnić go drucikiem. Wtedy tilde-tulipan może być wygięty i zamocowany w tej pozycji.

Robienie liści

Nie można wyobrazić żadnego kwiatu bez liści. Tyldy-tulipany, których zdjęcia można zobaczyć w tym artykule, zawierają co najmniej jedną ulotkę. Obróć obydwie strony arkusza w twarz, szlifuj je lub przesuń i zszywaj, pozostawiając dno do otwarcia. Idealnie, jeśli masz okazję przycinać dodatek nożyczkami "zygzakiem". Ale jeśli nie masz takich nożyczek, możesz po prostu robić nacięcia zwykłymi nożyczkami w zakrzywionych lub specjalnie wystających miejscach. Jest to konieczne, aby po obróceniu arkusza było płaskie we wszystkich miejscach i nie było niepotrzebnych fałd. Otutjujte przygotowany arkusz i leżał na linii prostej. To doda do arkusza elegancji.

Utwórz pąki

Główną i najpiękniejszą częścią tulipana w stylu tyldy jest jego pąk. Jak wspomniano powyżej, może składać się z dwóch lub czterech części. Jeśli wcześniej nic nie zaszyłeś, wybierz pączek, który składa się z dwóch części. Aby ułatwić, a stanie się bardziej zgrabna. Zasada szycia jest taka sama jak ta z liści. Szyj dwa kawałki, obróć go i załaduj w dobry. W przeciwieństwie do liści, oczywiście, nie musisz otrastchivat krawędzi. Kiedy pączek jest zapakowany, należy mocno dokręcić je w obszarze dolnej krawędzi i wszyć do trzonu za pomocą tajnego szwu. Jest jeszcze jedna ciekawa wersja pąka. Jego wzór jest prostokątem, a wewnątrz pierwszej połówki kulki styropianowej o odpowiedniej wielkości jest włożony, a następnie wypełniacz jest układany. Prostokąt jest złożony w połowie wzdłuż długiej strony i zszywany bokiem. Następnie w dolnej części jest wyciągnięta, a górna krawędź jest po prostu obracana. Wewnątrz, połóż piłeczkę z wypukłą stroną do trzonu. Pomoże utrzymać kształt pąka. Załóż wypełnienie. Teraz pączek powinien być zamknięty. W tym celu konieczne jest połączenie ze sobą przeciwległych stron w środkowych punktach. Centrum tego złącza, co do zasady, szyte paciorkami.

Cóż, tyilda-tulipan jest gotowy. Pozostaje nam tylko szyć liść gdzieś w środku łodygi i zastanowić nad projektem. Może to być tylko piękny, miękki bukiet, związany odpowiednią wstążką. Lub możesz "zasadzić" kilka kwiatów w improwizowanej puli lub pudełku. W tym celu konieczne będzie włożenie przewodu do łodyg. Za pomocą takich tulipanów otrzymasz piękną i przytulną kompozycję. Na przykład miękki wieniec przy drzwiach. Pamiętaj, że piękno tulipanów będzie w dużej mierze zależeć od tego, jaki materiał zrobisz. I chociaż jest to prymitywna zabawka, nikt nie zabrania dekoracji całej kompozycji dodatkowymi elementami dekoracyjnymi. Na przykład, szyć kawałki perełek do pąków lub klej sztuczny motyl na bukiet. Na tym, że on i twórczy proces eksperymentowania w jego przyjemności.