110 Shares 8060 views

Fabuła „Lolita” Nabokova czy przez Humbert jest winny?

Powieść „Lolita” – jeden z najbardziej kontrowersyjnych dzieł 20. wieku. Nauczyliśmy się, że pisarze z głównych bohaterów w większości pozytywne znaki. Tutaj Humbert – negatywny charakter, z chorą psychikę i obrzydliwe tendencji. Aby mieć osobistą opinię o tej książce można przeczytać podsumowanie „Lolity” przez Nabokov VV


Życie jest nauczycielem literatury francuskiej Humbert może być podzielona na dwie części: „przed” i „po” wygląd Lolita (pełna nazwa – Dolores Geyz). Nawet przy bardzo młody chłopiec zaczął odczuwać chorobliwą pasją nymphets. Tak nazwał Słodką dziewcząt 9-14 lat. Sam bohater sugeruje, że ta mania dlatego jako chłopiec był namiętnie zakochany w dziewczynie o imieniu Annabelle. Ale, niestety, Annabelle zmarła jako dziecko i od tego czasu, życie zmieniło się radykalnie Humbert. Cały czas szukał dziewczyn takich jak ona.

Nawet podsumowanie „Lolita” Nabokova trudno umieścić na kilku arkuszach papieru. Pisarz rozwija motyw jest tak szczegółowe, że opisuje najgłębsze doświadczenia Humbert. Podczas pobytu w Paryżu, udało mu się ożenić, ale jego żona Waleria nigdy nie lubił. Po jego żona zostawiła go dla innego, brał udział w wielu wyprawach i traktowane w sanatoriach melancholii. Po kolejnym zwolnieniu ze szpitala, postanawia wyjechać do Ameryki i żyć tam na trochę. Pobyt w domu Sharlotty Geyz, spotkał się z córką kochanki – Lolita, która jest bardzo podobna do Annabelle.

Od tej chwili na podsumowanie „Lolita” Nabokova przez potrzebują pewnego stopnia. Humbert zaczyna czuć do Dolores nadludzkiej pasji. Ale jego droga jest ustawione przeszkody – matkę. Charlotte zakochuje się w tym miłośnika nymphets i wymaga albo powrócić uczucie albo zostawić je w domu. Humbert, aby być blisko Lolity, nie ma nic, ale poślubić matkę dziewczyny. Pierwszy Lo wysłany do obozu letniego. Ponadto, było dać dziewczynie na pokładzie, a następnie do college'u w planach matki.

W czasie ich małżeństwa, bohater stara się w każdy możliwy sposób podejścia z Dolores. Po Humbert nawet próbując udusić żonę, ale zapobiega przypadkowemu świadka.

Jeden dzień, znalezienie pamiętnika męża, Charlotte dowiaduje się o swoich uczuciach do Dolores. W szoku, że zamierza wysłać list do Dolores, ale droga potrącony przez samochód.

Fabuła „Lolita” Nabokova mówi, że po śmierci matki w życiu Humbert i Lolita nowego etapu. Ojczym zabiera dziewczynę z obozu i przewieziony do hotelu, zapasshis usypiający. Ale na pierwszej nocy on nie zdecydował się wejść w związek z Dolores. Ku jego zaskoczeniu, gong Lolita sama przejmuje inicjatywę w swoje ręce.

W ciągu roku, od sierpnia 1947 roku, to niezwykła para podróżuje po Ameryce. W 1948 roku Humbert zatrzymuje się z Lolity w Beardsley, który nadaje mu miejscowego liceum. W tym czasie dziewczyna przeprowadzone 14 lat, zaczyna być niegrzeczny i zadać wiele pieniędzy z Humbert. W liceum, ona gra w teatrze, który jest zainteresowany w Quilty – autor jednego z dramatów.

Widząc zmiany w zachowaniu Lo, kochający ojczym ponownie wysłał ją na wycieczkę do Ameryki. Tym razem, spostrzega jej samochód na stałym nadzorem. Humbert zaczyna podejrzewać Lolita stale na tym, że chce uciec od niego. To jego oczekiwania zostały spełnione. Z jego kochanek wysoka temperatura przyjęty do szpitala i po odzysku wybiega z przedmiotem jej adoracji.

Zajęło trzy Humbert znaleźć ulubiony i pół roku. On gorączkowo próbowali znaleźć jego rywal, idąc w jego ślady. Ale go nie znaleźliśmy, ale otrzymuje list od Lolita, gdzie jest powiedziane, że mieszka na obrzeżach małego miasteczka, żonaty weteran wojny, i spodziewa się dziecka. Co więcej, jest ona pogrążona w długach i prosi, aby nadać mu wsparcia finansowego.

Zabierając ze sobą broń, Humbert idzie do ukochanej. Powiedzieć, że nie jest, ale nie jest to miejsce z prawdziwymi uczuciami w powieści, która napisała Vladimira Nabokova „Lolita”. Podsumowanie ostatnich rozdziałów powieści udowadnia, że nawet widział Lolę w ciągu kilku lat, kobiet w ciąży i torturowany twardego życia, bohater przyznaje się do siebie, że wciąż ją kocha. Pomimo faktu, że nie pozostaje jedna kropla nymphet, on zaprasza ją rzucić wszystko i wrócić do niej.

Lolita odrzuca go i uznała, że nigdy go nie kochała. Przed opuszczeniem Humbert opisała swoje życie po ucieczce z dramaturga. Jak się okazało, trzeba było do niego jako zabawki, którą bardzo szybko wyrzucił. Po tej historii Humbert rozwścieczony uzna winnym i zabija go z okrucieństwem.

Podczas pobytu w więzieniu, Humbert napisał wyznanie pod nazwą „Lolita”. I oczekuje na proces, że umiera. Dolores zbyt wcześnie umiera przy porodzie.

Zaleca się, aby przeczytać świetny arcydzieło literatury, która dała światu Nabokova – „Lolita”. Streszczenie powieści jest skończona. Można mieć różne podejście do bohatera, ale z dokładnością można powiedzieć jedno: jego bolesne pasja do nymphet wyrosła na prawdziwą miłość.