630 Shares 2239 views

Jak stworzyć HTML-mail: krok po kroku

Listy mailingowe są ważnym elementem kampanii marketingowych. Tworzenie wiadomości e-mail do nich pod wieloma względami przypomina rozwój prostych stron internetowych. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę kilka istotnych różnic. W szczególności, wysyłanie wiadomości e-mail w formacie HTML będą skuteczne tylko wtedy, gdy są one wykonane poprawnie technicznie, a ich treść i styl spełniać swoje cele. W tym przypadku, istnieje przekonanie, że laik nie może poradzić sobie z tym zadaniem. Ten artykuł zawiera szczegółowe instrukcje krok po kroku, jak pisać i jak wysyłać wiadomości e-mail w formacie HTML.


Funkcje tworzenia

Współczesny człowiek otrzymuje codziennie średnio 5-6, a czasami nawet do 10 e-maili. Oznacza to, że masz tylko mniej niż sekundę, aby mieć czas, aby zwrócić uwagę odbiorcy, zanim przejdzie do lektury poniższego korespondencji. W przeciwnym razie wysyłanie wiadomości e-mail w formacie HTML będzie całkowicie nieskuteczne, i po prostu zmarnowany czas.

Jednym z niuansów, które zwiększają szanse na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów lub innej grupy docelowej jest tworzenie korespondencji, która jest dostosowana do urządzeń mobilnych. Mimo wszystko, większość z tych, do których jest ona skierowana aby zobaczyć e-mail, prawdopodobnie używać ich częściej niż komputerów stacjonarnych i laptopów.

Mogą być wykorzystane do tego celu, na przykład, „czuły Motyw” łatwo dostosowuje się do wielkości ekranu.

Jaki powinien być szablon list

Gdy układ dokumentu, przeznaczone do wysyłania korespondentów, należy stosować się do następujących wymogów:

 • Należy dość wąski, tj. E. W rozmiarze nie przekracza zakres 500-600 pikseli, które zapewniają prawidłowe wyświetlanie tekstu i innych treści na urządzeniach dowolnego typu.
 • Trzeba użyć wystarczająco dużej czcionki dla wszystkich informacji tekstowej, jak i iOS-device HTML-mail będzie niewygodne do czytania, jeśli rozmiar czcionki co najmniej 13 pikseli.
 • Elementy, na które można kliknąć, aby robić, powinny być wystarczająco duże i izolowany od najbliższych linki. W takim przypadku odbiorca może łatwo aktywować je za pierwszym razem.

szkolenie

Przed rozwojem HTML listu, należy utworzyć jeden z dysków nowy folder i nadaj mu nazwę, na przykład „Wiadomości”. Ponadto, należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Dreamweaver CS3. Ten produkt firmy Adobe jest dość proste narzędzie do projektowania stron internetowych i doskonale nadaje się do rozwoju a listach dyskusyjnych w formacie HTML.

Tworzenie i zapisywanie dokumentu

Zanim napiszesz tekst listu, trzeba:

 • otworzyć dość popularny program projektant HTML-maile Dreamweaver CS3 (DW);
 • utworzyć dokument wybierając rodzaj „Transition HTML 4.01»;
 • zapisz plik z rozszerzeniem «.html»;
 • w górnym menu, aby znaleźć polecenie edycji;
 • usunąć kleszcza ze check-box „Użyj CSS zamiast znacznika HTML».

Krok po kroku

Teraz zobaczmy jak tworzyć HTML-mail. Aby to zrobić:

 • Konsekwentnie otworzyć zakładkę menu „Wstaw” i „stół” i wystawiać niezbędne parametry tabeli. Na przykład, linia – 2 kolumny – 1, szerokość – 700, nagłówek – górna. Granice można ustawić i można się bez nich obejść, określając 0.
 • Tworzą nagłówek wiadomości. Ponieważ HTML listu przeznaczony dla większej liczby beneficjentów, więc użyć operatora [FIRST_NAME], aby zastąpić nazwę żądanego odbiorcy.
 • W dolnym oknie „Właściwości” znosić niezbędne parametry dla czcionki, rozmiar i kolor tytułowego tekstu i kolor tła.
 • „Exit” z pola nagłówka. W dolnej części ekranu, aby przesunąć kursor do opcji put „Centered” i „w środku”.
 • Włóż przygotowaną wiadomość tekstową lub „write” to dobrze w programie DW wybierając rodzaj i rozmiar czcionki oraz wyrównanie tekstu na stronie.

Tworzenie łącza hipertekstowe

Będziemy starać się HTML-list bardziej profesjonalny i zaawansowany. Mając ten cel na hide zawartości hiperłączy. Aby to zrobić, należy wybrać miejsce w tekście, który został wybrany jako łącze hipertekstowe. W lewym rogu powinien być „otwarty” odpowiednia ikona i wstawić link z listy rozwijanej w górnej części ekranu. W tym przypadku, nie zapomnij umieścić kleszcza w check-box «_blank», aby otworzyć URL w nowym oknie, a odbiorca po przejrzeniu go stracił dostęp do głównej liście.

Jak wstawić zdjęcia

Zazwyczaj list w formacie HTML uzupełnia dane kontaktowe, najlepiej ze zdjęciem autora lub odpowiedniego obrazu tematycznego. Można go pobrać z Internetu lub przez pobranie w Internecie, jak będzie trzeba URL obrazu. Najlepiej jest to zrobić za pomocą jednej z darmowych usług.

Wydać takie miłe zakończenie:

 • wprowadza się do dolnej części wiadomości do drugiego stołu bazowego 3 i kolumnom od 0 do parametrów granicznych pikseli;
 • umieścić kursor w tabeli, gdzie chcą zobaczyć obraz;
 • Znak w dolnym oknem „średniej” i „górna krawędź” dla każdego przekroju;
 • wybrać z górnego menu zakładkę „Insert”;
 • należy kliknąć na napis „Obraz” w menu podręcznym, wklej skopiowany adres kontaktowy;
 • nacisnąć «OK» 2 razy.

przegląd

Teraz, gdy wiesz, jak to zrobić HTML-list, należy upewnić się, że odbiorca będzie zobaczyć go w odpowiedniej formie. W tym celu, przed złożeniem chcesz zobaczyć swoją pracę w przeglądarce Dreamweaver CS3. Aby to zrobić, należy kliknąć na ikonę z globusem w górnym menu środkowej. Jeśli zamiast liter pojawiły się na ekranie, abrakadabra, należy umieścić w swojej przeglądarce ustawienia avtokodirovku.

kodowanie

W sekcji „projekt” i przejść do części kodu – „Kodeks”. W oknie, które oddzielone i skopiować wszystko, co znajduje się pomiędzy znacznikami i . Zapisz plik. Następnie wstawić kod HTML.

Wysyłanie wiadomości e-mail w formacie HTML

Aby pocztę otwarte „Smartresponder” (SR). następnie:

 • wybrać lub utworzyć nową wiadomość e-mail, wypełniając ciąg „nazwa” i „adres nadawcy”.
 • wypełnić wiersz „tematem listu”;
 • znak w górnym lewym menu kodu HTML;
 • kod do osadzenia skopiowane do programu DW-kodu w dużym polu „Źródło”;
 • sprawdzić poprawność środków wyświetlania tego narzędzia „Preview”;
 • Usuwa wersję tekstową listu;
 • przetestować go za spam, stosując odpowiedni przycisk obok przycisk „Wyślij”.

Kilka popularnych szablonów

Korzystanie ramy pozwala znacznie przyspieszyć proces pisania i uczynić go bardziej dostępnym dla programistów, którzy nadal tylko rozumie podstawy tworzenia web-dokumentów. Najpopularniejsze wzory:

 • Cerberus. Ten zestaw tzw reagujących szablonów do tworzenia listy, zazwyczaj wyświetlane w aplikacji mobilnej Gmail i Outlook. To pozwala na wykorzystanie bloków kodu HTML, samodzielnie lub łącząc je.
 • Ink – jest zbiorem e-maili, korespondencji, które są niemal powszechne i zgodne ze wszystkimi urządzeniami i klientami.
 • Bardzo prosty szablon e-mail HTML. Szablon pozwala na łatwe i szybkie tworzenie listy mailingowe. Będą one jednak mają bardzo prostą konstrukcję w postaci kolumny, która weszła w wezwanie do działania.

Jak wstawić kod HTML na

Rozważmy teraz nieco inny problem. Aby wstawić kod HTML w wiadomości e-mail, na przykład za pomocą Gmaila, jak w poniższym przykładzie, przeglądarka Google Chrome, należy:

 • Po kliknięciu na przycisk «F12» lub wybrać odpowiednią sekwencję poleceń w menu;
 • w otwartym oknie do aktualnej strony kodowej gmail klienta znaleźć miejsce, gdzie mają być wstawione do HTML-letter, kliknij prawym klawiszem i wybierz «» Edycja jako HTML.
 • wkleić kod HTML;
 • naciśnij kombinację dwóch klawiszy Ctrl «» i «Enter».

W tym samym celu można pobrać w jednym ispolzovnii programu Mozilla thunderbird. Można go używać do tworzenia list, to najpierw wybrać „Insert”, a następnie „HTML” i wklej go do swojej listy.

instrumenty

Vordpressovsky plugin e-Newsletter pozwala profesjonalnie zarządzać biuletyny i abonentów. A i potem, a inny jest wykonywane bezpośrednio przez panel administratora WordPress. Okoliczność ta zapewnia pełną kontrolę i całkowicie bezpłatnie, które nie mogą jednak radować.

Innym prostym narzędziem – Bulletproof obrazy tła, które jest prostym narzędziem, które pozwala uzyskać kod dla obrazu tła utworzony za pomocą liter. To może pomóc sprawić, że korespondencja piękniejsze. Do rejestracji pisma należy po prostu wpisać adres URL obrazu tła lubisz, a zarezerwować kolor i czy te parametry są stosowane do całego ciała HTML-maili lub są one przeznaczone tylko dla jednej z komórek tabeli. Rezultatem jest gotowy kod, który chcesz skopiować i wkleić do szablonu.

Teraz, gdy wiesz, jak wysłać e-mail w formacie HTML. Jej powstanie nie jest szczególnie trudne, zwłaszcza w przypadku korzystania z gotowych szablonów, w którym nie brakuje internetowej. Dlatego też, nawet tych, którzy nie mają specjalnej wiedzy, można łatwo poradzić sobie z tym zadaniem.