419 Shares 8725 views

Kapilarnej siatki na nogach, co robić?

Kapilarnej siatki na nogach – to dość powszechny problem, który jest nienormalny Rozszerzenie podskórnych małych naczyń krwionośnych. Statystyki wskazują, że około 10 procent takiego naruszenia prowadzi do rozwoju żylaków. Dlatego taki stan, który wymaga badań lekarskich i jakości leczenia.


Kapilarnej siatki na nogach: zdjęcia i główne objawy

Jak już wspomniano, takie naruszenie jest ze względu na rozwój małych naczyń włosowatych podskórnych. W tym przypadku mogą być widoczne na skórze łatwo – małe paski czerwonawy lub niebieskim. Nawiasem mówiąc, mogą one nie pojawiają się tylko na stopach – często na twarzy, szczególnie policzków i nosa pojawia się ten sam problem. Rozszerzone naczynia krwionośne mogą być w kształcie gwiazdy lub forma drzewa jak, ale często tworzą i dość duża plama.

Kapilarnej siatki na nogach i jego przyczyny

Jak już wspomniano, w niektórych przypadkach, obecność tak zwanych naczyniowego żyły na nogach wskazywać na rozwój żylaków. Niemniej jednak, istnieje wiele innych przyczyn sieć naczyń włosowatych. Są to tylko najbardziej popularne:

  • Dość często przepuszczalność naczyń włosowatych rozbudowa wiąże się z naruszeniem ściany naczynia lub jego tłumienie.
  • Ponadto, powoduje to zaburzenia hormonalne. Warto zauważyć, że często sieć naczyń włosowatych na nogach pojawiają się podczas ciąży i menopauzy. Wahania hormonalne mogą również powodować poronienia, różnych chorób narządów płciowych oraz stosowanie hormonalnej antykoncepcji.
  • Rozszerzenie naczyń często wiąże się z dużym obciążeniem stałym na nogach. grupa ryzyka obejmuje pracowników w zawodach, które wymagają długiego pobytu w pozycji stojącej, na przykład, sprzedawców, kelnerów.
  • Podobny problem często spotykają się ludzie, którzy nadużywają solarium, peeling chemiczny, i kilka innych zabiegów kosmetycznych.
  • Czasami stos naczyń włosowatych pojawić w wyniku odmrożenia.

Kapilarnej siatki na nogach: nowoczesne metody leczenia

Niektórzy uważają, że aby pozbyć się pajączków na skórze jest po prostu niemożliwe. Na szczęście dzisiaj jest rzeczywiście skutecznym lekiem siatki naczyń włosowatych na nogach. Na przykład, najbardziej popularna jest skleroterapia. Podczas zabiegu za pomocą cienkiej igły do naczynia wprowadza się specjalny materiał, który skleja ściany naczyń włosowatych – w ciągu najbliższych trzech tygodni siatki w tym momencie po prostu znika. Ponadto, usuwanie naczyń krwionośnych odbywa się przy pomocy prądu elektrycznego lub nowoczesnego sprzętu laserowego. Każda z tych metod naprawdę daje zauważalne efekty, i nie zajmuje dużo czasu.

Niemniej jednak usunięcie zmienionych chorobowo naczyń nie są w stanie zabezpieczyć się przed stosy ponowne pojawienie kapilarnych. Dlatego lekarze zalecają przestrzeganie zasad profilaktyki, szczególnie w pierwszych tygodniach po usunięciu noszenia odzieży uciskowej i unikać dużych obciążeń w przyszłości, nie nadużywać opaleniznę i odmówić przyjęcia środków hormonalnych.