119 Shares 3847 views

Efektywne ładowania dla kręgosłupa

Ćwiczenia – jest niezbędnym atrybutem zdrowia i dobrego samopoczucia. Szczególnie ważne jest ładowana do kręgosłupa. Po siedzący tryb pracy, zaburzenia chodu nierównomierne obciążenie fizyczne powodują wygięcie kręgosłupa, a więc do niepożądanych skutków takich jak skoliozy kifozy, lordozy, osteochondroza, ściągnięty nerwów , itd


I po krótkim opłat kręgosłupa, który trwa tylko około 15-20 minut, można zaoszczędzić nie tylko ludzi z wszystkich tych problemów, ale również daje elastyczność ciała i po prostu stworzyć dobry nastrój.

Terapeutyczne ćwiczenia dla kręgosłupa

  1. Stań prosto, unieś ramiona prosto nad głową. Teraz zaczynają się powoli i stopniowo wyciągać ciało, stając się tym palce. W tym przypadku, należy czuć jak rozciągnięte mięśnie pleców. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie zrelaksować. Powtórz 10 razy.
  2. Ładowania dla kręgosłupa musi zawierać tułowia w bok. Ale po prostu nie rób żadnych gwałtownych ruchów. Delikatnie wyginać w prawo i zamrażać w tej pozycji. Poczujesz rozciągnąć mięśnie boczne. Powtórz pięć razy z każdej strony.
  3. Usiądź na krześle i wyprostuj plecy, ręce chude na siedzeniu. Teraz zaczynają krzywej kręgosłupa z powrotem, starając się dotknąć ostrza oparcia (tułowia i nóg jednocześnie musi pozostać nieruchoma). Wykonaj 10-15 powtórzeń.
  4. Połóż się na brzuchu. Ugnij nogi w kolanach i chwycić kostki. Teraz zaczyna ciągnąć do góry, tak aby oderwać klatkę piersiową podłogi i nogi. Próby na pozostanie w tym położeniu przez 5 sekund, a następnie odpocząć i powrócić do pozycji wyjściowej. Wykonaj 10 powtórzeń.
  5. Dostać się na czworakach na podłodze i chude ramiona. Teraz wygiąć plecy i unieść głowę do góry, tak aby zablokować wzrok na sufit. Przytrzymaj przez kilka sekund tak dalej. Teraz wyciągnąć swój brzuch, okrągłe plecy i obniżyć głowę. Liczba powtórzeń – 10-15.
  6. Jeśli masz możliwość zaangażowania się w barze lub w barze, należy uwzględnić w programie aktywności fizycznej oraz po wysiłku. Chwycić barze, unieś nogi od ziemi i unoszą się na kilka minut. Ta prosta manipulacja wzmacnia i wyrównuje kręgosłup i jednocześnie rozciąga mięśnie barku i ramienia.

Zdrowy kręgosłup: Ćwiczenia dla zaawansowanych

Ta seria ćwiczeń przeznaczonych dla osób z dobrego treningu fizycznego , lub tych, którzy są łatwo poprzednich ćwiczeniach.

  1. Połóż się na brzuchu i wyciągnąć ciało. Gładkie dłonie lekko ponad powierzchnię windą. Odepchnąć podłogę za nogi i przewrócił ciało w jego ramionach. Teraz tak odpychające ramiona z podłogi w klatce piersiowej rozłamu.
  2. Padnij na kolana, wyprostuj ciało, unieś ramiona nad głową. Teraz zaczynają się stopniowo i powoli zgiąć plecy do tyłu. Spróbuj zastosować jednocześnie przekazania biodra – będzie łatwiej. Wykonaj 20 powtórzeń.
  3. I, oczywiście, warto wspomnieć o tym, ponieważ ćwiczenia z dzieciństwa, znany jako „most”. Dla jego realizacji wymaga pewnego poziomu szkolenia, więc zaleca się rozpocząć z pozycji leżącej. Umieścić dłoni nad głową i opierając je na podłodze, unieś ciało nad powierzchnią łuku. Z biegiem czasu, można zacząć od tego ćwiczenia z pozycji stojącej, ale w tym przypadku, po pierwsze, to najlepiej zrobić to na ścianie, przesuwając na dłoniach.

Jak widać, za opłatą szkieletowej nie jest to takie trudne, ale kilka miesięcy po rozpoczęciu treningu poczujesz się znacznie lepiej. Zauważam tylko, że takie ćwiczenie jest zabronione pod ciężkimi obrażeniami – w takim przypadku należy najpierw skonsultować się ze specjalistą.