693 Shares 6444 views

Witamina B12 – normalna niezbędna aktywność ludzkiego ciała

Podczas normalnego funkcjonowania organizmu człowieka wymaga się różnych substancji. A ich ilość, oczywiście, zawierać witaminy. Użyteczność takich związków organicznych jest trudne do przecenienia bez nich ma po prostu nie mogą przeżyć. A jeśli co najmniej jedna witamina nie jest wystarczająco długi czas, człowiek rozwija chorobę zwaną beri-beri. Prowadzi to do zahamowania procesów metabolicznych oraz innych licznych naruszeń. Nasze ciało jest, niestety, nie może samodzielnie produkować te składniki odżywcze (jedynym wyjątkiem jest witamina K) , a my je z pożywienia. Również niektóre witaminy rozwijać bakterie, które żyją w naszych organizmach. A w ogóle, to wystarczy do normalnego życia większości ludzi.

Naukowcy, w międzyczasie, już otworzył wiele przydatnych związków. I łatwiej nimi uporać, wszystkie te substancje są umownie podzielić na pewne grupy. Wśród nich są pasma B, który składa się z 11 różnych rozpuszczalnych w wodzie (łatwiej strawne z wodą), witaminy. Wszystko to grupa witamin są istotne związki, które biorą udział we wszystkich procesach komórkowych. Jest to pełny zakres odnosi się do takich substancji jak kobalamina lub witaminy B12.

Kobalamina dostaje się do organizmu ludzkiego oraz większości witamin – poprzez żywność. A w diecie większości ludzi, jest on obecny w wymaganych ilościach. Jedynym wyjątkiem jest ścisła dieta wegetariańska. Po tym wszystkim, substancja nie znajduje się w produktach roślinnych. Ponadto, niektórzy ludzie, którzy przezwyciężyć piętno 50 lat, tracą zdolność do wchłaniania witaminy B12 z pożywienia. Inna trudność z pozyskaniem kobalamina dostrzec ludzi, którzy nadużywają alkoholu.

A gdy go nie ma, to na zdrowie człowieka może rozpocząć pewne problemy. Niedobór kobalaminy prowadzi do zakłóceń w tworzeniu erytrocytów. To zatem ryzyko, że zmniejszone stężenie hemoglobiny we krwi, a pogarszająca się jakość przenoszenia tlenu. Stan ten nazywany jest niedokrwistość i przestaje warunkuje dla różnych chorób. W niedokrwistości, osoba zaczyna odczuwać osłabienie, senność, drażliwość i uczucie zmęczenia. Również witamina B12 uczestniczy w kilku neutralizacji szkodliwych chemikaliów. A jeśli ich stężenie jest zbyt wysoka, może to prowadzić do uszkodzenia układu nerwowego oraz zwiększa ryzyko chorób układu krążenia. A fakt, że choroby te są związane z niedoborem witaminy B12 jest w pełni potwierdzone przez licznych obserwacji i eksperymentów.

B12 – witamina, która jest unikalna w swojej grupie. Tylko kobalamina mogą gromadzić się w dużych ilościach w ludzkim ciele, zwłaszcza w jego wątrobie. Ale proces przyswajania witaminy przez organizm bardzo trudne. Enzymy trawienne w wystarczającej ilości kwasu solnego B12 oddzielone od białek, które występują w żywności. Następnie witaminy wiąże się z białkiem, które jest wyizolowane komórek wyściełających żołądka. Wtedy ten związek przechodzi do jelita cienkiego, gdzie jest absorbowany bezpiecznie. I tak przez lata kobalaminy rezerwy tworzone są w naszej wątrobie. A stamtąd odmierzonej rozprowadzane przez ciało, ile potrzeba. Ten „sklep”, gdzie „sklep” witamina B12, wystarczająco pojemny, i że jest całkowicie „puste”, potrwa kilka lat.

A kiedy „rezerwy” tej witaminy zbliża się do końca, musi być uzupełniany. Przyczyną „brak” może być zaawansowany wiek człowieka, jak również choroby takie jak choroba Leśniowskiego i Crohna, owrzodzenia, oraz inne związane z przewodem pokarmowym. Nawet pacjenci, którzy biorą leki na padaczkę, dna moczanowa, lub zgagę mogą również wystąpić niedobór tej witaminy. Dlatego osoby zagrożone taka grupa, pożądane jest, aby brać witaminę B12. Instrukcje dotyczące stosowania i dawkowania tego leku ma na opakowaniu. Ale najlepiej jest wziąć tę witaminę, po konsultacji z lekarzem.

B12 wytwarzana w postaci kapsułek, tabletek i pastylek do ssania. I w zwykłym tabletem zawiera 50-100 mikrogramów tej witaminy. Ilość ta jest wystarczająca do zapobiegania niedoboru kobalaminy. Ale jeśli osoba objawia niedokrwistości złośliwej, stwardnienia rozsianego, szum w uszach, czy czuje mrowienie i drętwienie kończyn, jak również w zapobieganiu chorobom serca, dawka powinna być zwiększona do 1000 mikrogramów dziennie. Mogą być też inne powody braku tej witaminy. I, przede wszystkim, trzeba zainstalować te przyczyny, a następnie rozpocząć przyjmowanie dawki przepisanej przez lekarza B12.