255 Shares 4931 views

Rozpieszczone dzieci: właściwe wychowanie dzieci

Posiadanie dzieci – radość dla każdej rodziny. Miłość do dziecka – warunek szczęścia rodzinnego i pełnej edukacji dziecka. Ale czasami rodzice są nadmiernie oddają swoje dziecko z prezentów, uwagi i oddając swoje kaprysy. Rozpieszczone dzieci stać się prawdziwym ból głowy nie tylko dla rodziców, ale także dla społeczeństwa jako całości. Egoizm stwarza dziecku brak szacunku dla ludzi i obojętność na potrzeby innych. Miłości, uwagi i uczucia – jest dobra, ale skąd wiesz, gdzie znajduje się przystanek, aby nie dostać zepsuty przyszłość nastolatka? Rodzicielstwo błędy dużo.

przekupstwo

Rodzice zachęcają ich dziecko zachowuje różne dary materialne. Na przykład: „Będę ci kupić nowy komputer, jeśli masz wszystkie pięć”. Jest to dobry sposób, aby upewnić się, że dziecko zaczęło uczyć się ważne sprawy. Ale z drugiej strony, metoda ta nie może być stosowany w sposób ciągły. Dzieci pochłaniają jak gąbki tajniki manipulacji iw przyszłości może powiedzieć: „nie będę nic robić, dopóki nie można kupić mi telefon.” Zwykle w takich sytuacjach są rozpieszczone dzieci bogatych rodziców, którzy zwracają większą uwagę na status materialny i obawiają się, że ich dziecko będzie pozbawiony w porównaniu z rówieśnikami. Dla matek i ojców ważnej demonstracji bezpieczeństwa materialnego, uznanie społeczeństwa rodziny. Dzieci, które są zepsute z drogich prezentów, nie doceniają wartości swojej pracy, a ich rodzice uważają, że jest to obowiązek.

Albo odwrotnie, rodzice pracują cały dzień, a dziecko pozostawiony sam sobie. Miłość rodzicielska otrzymuje prezenty. Mama i tata nie może zwrócić należytą uwagę na dzieci, ich głaskać i mówić serce do serca. Edukacja ogranicza się do miłosierdzia materiału, co, oczywiście, nie może zastąpić dziecku pożądane więź rodzinną. Tych dzieci rosną zimno, nedolyublennosti, ale również prezentuje zepsute osobę, która jest trudno zadowolić.

uleganie kaprysom

Trzeba tylko zacząć płakać – i pożądane jest przedstawiona na srebrnej tacy. Mamusie nie chcą wydać swoje nerwy w sklepie, gdy dziecko pada na podłogę i płacze, chcąc dostać czekoladę lub nową zabawkę. Rodzice wahają dla wścibskich oczu i kupić co chcą kapryśna, tylko zakończył ten koszmar. Dziecko w tej sytuacji – manipulatora, który zdaje sobie sprawę z sytuacji i wykorzystuje do osiągnięcia swoich celów.

nadmierna życzliwość

„On jest trochę” – wyrażenie znane każdemu. Więc co to on złamał wazon, wrzask na jej starszej siostry i zabrał zabawkę z dziewczynka w piaskownicy, to trochę, gdy dorósł – zrozumie. Przesadzone miłość do swojego dziecka rozwija się w tworzeniu absolutnego manipulatora dla rodziców. Otwiera przestrzeń dla nastrojów, napady złości i polecenia wszystkich członków rodziny. Brak uwag i zasad tworzy egoizm i permisywności. Jedyne dziecko w rodzinie – to klasyczny przykład tego błędu. Rodzice kochają dziecko i wdrożyć wszystko, co zapragnie, a nie karanie figle.

Na równi

Koleżeństwo z dzieckiem – to bardzo dobre. Stwarza to poczucie zaufania, relacji z rodzicem. Ale mimo to dzieci często zaczynają edukowania rodziców, aby mówić podniesionym głosem, bez autorytetu uczucie. Od czasu do czasu muszę przypominać dziecku, że mama i tata – zwłaszcza starsi członkowie rodziny, które muszą być przestrzegane.

Rozpieszczone dzieci. dowód

 • Systematyczne napady złości w domu iw miejscach publicznych. Odmowa zakupu pożądany – najczęstszej przyczyny.
 • Niezadowolenie ze wszystkiego, od żywności do nowych zabawek. Więc wszystkie dzieci się nudzą, a żądają nowego rozrywki lub rzeczy innych dzieci.
 • Niezastosowanie się do wniosków lub zasad ustalonych przez rodziców lub innych starszych członków rodziny, na przykład niechęć do usunięcia swoich rzeczy lub zabawki na miejsce.
 • Egoizm. Brak szacunku dla innych, niezdolność do akcji.
 • Oferują dobre zachowanie w zamian za to, co chcesz.
 • Brak zrozumienia słowa „nie może”.

Kto jest winny?

Rozpieszczone dzieci – wynika z niewłaściwego wychowania. Miłość do dziecka powinna być wyrażona w pomaganiu powstawaniu jego charakteru i przyzwyczajeń, zamiast kupowania żądane lalki czy samochody. Prawie wszystkie dzieci, które dorastają w rodzinach wielodzietnych nie otrzymują drogie prezenty. Jednak rodzice przynieść swoją miłość do bliskich, potrzeby wsparcia ze strony rodziny. Każdy dar dla nich – wartość i radość, a nie zjawiskiem codziennym. Takie dzieci szanować swoją pracę rodziców i ich nie manipulować. Dziecko jest wiedzieć zakres zachowań, aby odpowiednio reagować na trudności życiowych i starają się radzić sobie na własną rękę, bez ukrywania się za spódnicą matki.

dziadkowie

Starsze pokolenie nazywa się kochać i rozpieszczać swoje wnuki. Dobrze, jeśli mieszkają osobno i zatrzymajcie się od czasu do czasu, ale czasami rodzice mieszkają z tobą, a ty nie uważają głównych opiekunów. Wielka miłość rośnie w oddając kaprysy i kompletne podporządkowanie małym egoistą. Dzieci zepsuty przez babcie, nauczyć się manipulować dorosłych i uświadomić sobie, że jeśli rodzice nie mogą dostać to, co chcesz, a potem dziadkowie na pewno wcielać swoje marzenia w rzeczywistość. Babcia daje zakazane czekoladki, kupić nową lalkę. Ważne jest, aby omówić zawiłości edukacji ze starszego pokolenia, aby stworzyć kompromis. Dzieci pielęgnowane w taki nadopiekuńczość, rosną samolubny i nie doceniają uwagę i działa, że włożyli w rodzinie.

Jak nie zepsuć dziecku i kształcić go osobiście?

 • Powiadom swoich dzieci „nie” może i powinna być. W ten sposób położył pojęć takich jak zasad życiowych, uczuć i potrzeb innych. Odmawianie coś dziecku, należy argumentuje swój czyn. Jeśli matka ma pieniądze i chęć kupić jakiś prezent, to nie ma nic złego, aby kupić zabawkę w sklepie. Jeśli rodzina nie ma wystarczającej budżet, należy wyjaśnić dziecku. Znając sytuację, będzie on docenić niespodzianek i selektywnie wybierać właściwe rzeczy do niego.
 • Matka i dziecko powinno spędzać dużo czasu ze sobą, bawić się i komunikować. Dziewczęta i chłopcy powinni być prowadzone prace domowe, starszy opieki. Wiedząc to, co dzieci pracują będą szanować rodziców, aby docenić ich rzeczy osobiste. Dyscyplina i staranność wychowana od dzieciństwa. Poprosić dziecko, aby posprzątać mieszkanie, umyć naczynia, i tak dalej. D.
 • Należy również uczyć od najmłodszych lat współczucia wobec innych i hojność. Nie na darmo w piaskownicy matka zmusiła dzieci do dzielenia się swoimi wiadra i łopaty, bo to jest – jednym z najważniejszych kroków do zwiększenia dobrego człowieka. Zachłanność – jeden z powstałych zepsute.
 • Należy zaznaczyć granice tego, co jest dozwolone, a ściśle przestrzegać ich. Jeśli dziecko zauważy luki w przepisach, należy skorzystać z niej w celu dokonania manipulacji.

Jak

 • Ale jeśli coś powinno być rozpieszczany, to, oczywiście, emocje. Matka i dziecko mają większą podłączenie zasilania. Tkliwość i uwagę należy zastąpić materialne prezenty. Z pieluszek dla dzieci potrzebujących wrażeń dotykowych miłości. Pocałować, przytulić i żal dziecka może i powinna być! Oczywiście, trzeba wiedzieć, kiedy się zatrzymać i spojrzeć na wiek. Starsze dzieci potrzebują wsparcia i czyni je, czym one są. Rozpieszczać swoje dzieci prawidłowo – i wychowywać je w dobrej jakości!
 • Dziecko musi zrozumieć motywy zakazów i zachęt. Rodzice są zobowiązani do rozmów i wyjaśnić dziecku, co jest dobre a co złe. Jeśli dziecko zasługuje na prezent dla ich dobrego zachowania, to nie ma nic złego w tym, aby go niespodzianka. Rodzice muszą dać prezent od serca dla naprawdę zasłużonych rzeczy. Więc dzieci będą uczyć się doceniać to, co będzie prawdziwa niespodzianka, a nie pospolite przejęć.

Co robić?

Nie wszyscy rodzice mogą dokonywać właściwych działań edukacyjnych na pierwszej próbie, a posłuszny zastąpione rozpieszczonego dziecka. Co należy zrobić rodzice w takiej sytuacji?

Gdy nie jest nienormalne zachowanie dziecka, konieczne jest dokonanie przeglądu zasad edukacji, a także ich zachowanie. Dzieci pochłaniają niczym gąbka cech swoich rodziców, a także tworzą swoją postać w zależności od sytuacji rodzinnej. Popraw błędy w wychowaniu cierpliwości i pomocy kilku zasad.

 • Ścisłe codzienne pomoże dziecku zorganizować jego zachowania i nauczyć się przestrzegać zasad. Sen, obiad i zajęć rekreacyjnych w tym samym czasie – prawo rozpocząć skorygować złośliwy dziecko.
 • Rozpieszczone dzieci potrzebują dyscypliny. Pomoc domowa – nieodzowna. Fix dla dzieci specjalnej zadania, które musi spełniać ściśle z, na przykład, wytrzyj kurz i wodę kwiatach. Tak uczy się doceniać pracę innych osób, poszanowania starszych.
 • Wymień gier komputerowych lub oglądania telewizji na temat interesujących klubów. Basen, rzeźba czy muzyka, da nowe hobby, uczyć systematyczny i rówieśnicy nie będą zwracać uwagę na jego kaprysy.
 • Trzeba mówić, chwalić dziecko za swoje osiągnięcia. Dzieci w rozpaczliwej potrzebie uznania ze strony dorosłych. musimy omówić złe zachowanie nie jest w podniesionym głosem, a podczas poufnej rozmowy. Więc dziecko zrozumie, że go kochasz, ale niezadowolony ze swoich działań.
 • Zdrowe odżywianie poczują energiczne, poprawy stanu zdrowia dzieci i nastrój.

Rodzicielstwo dziecka

„Nie należy nosić na rękach, nie spać z noworodkiem, a izbaluesh” – rada dla młodych matek dać wszem i wobec. Dziecko potrzebuje wsparcia i opieki dla swoich rodziców. Rodzicielstwo dziecko poniżej jednego roku – okres matczynej miłości, opieki i pomocy dla noworodka dostosować do realiów życia. Jest to niemożliwe, aby zepsuć, to wymyślił Matki Natury. Dziecko nie może być manipulowany, płaczą, aby powiedzieć mamie o głodzie, kolki, cięcia zęba. Dzieciak musi być przez dotyk i czułość tworzyć pozytywne nastawienie do świata zewnętrznego. Rodzicielstwo dziecko poniżej jednego roku powinien być początkowo przepływ miłości i uwagi.

Odpręż mogą i powinny być

Dzieciństwo – wielki czas, który powinien być ciepły, dobroć i szczęśliwy emocje. Rodzice – prowadzi swoje dzieci, ich nauczycieli i aniołów stróżów. Od najmłodszych lat, są one zobowiązane do podania dzieciom miłość i chronić przed negatywnymi sytuacjami. Ścisłe stosowanie małych żądań manipulatora nie zastąpi mu opiekę rodzicielską, lecz tylko razbaluet. Rozpieszczać dziecko ciepło, opiekę rodziny i cenne prezenty w ważnych dni dla niego. Niespodzianki musi pozostać niespodzianek, nie przyziemne zakupy. Edukacja i duchowe cechy niezależności – główną wartością, która może dać rodzicom.