436 Shares 4672 views

Petersburg pałace – perełki architektoniczne. Co mają pałace w Petersburgu?

Petersburg jest miastem pałaców. Od momentu powstania, Piotr mieszkał w nim rodziny królewskiej, letnie i zimowe apartamenty, które zostały zbudowane na. Te budynki i stworzyć niepowtarzalny wizerunek miasta.


W artykule zostaną przedstawione najsłynniejszych pałaców Petersburga. Po przeczytaniu tego krótkiego przeglądu kompleksów pałacowych, dowiesz się trochę o historii stolicy północnej i jego atrakcji. A jeśli w przyszłości zdecydują się odwiedzić Petersburg pałace, będą pod wrażeniem jej urody i luksusowych wnętrzach. Po tym wszystkim, każdy z nich jest wyjątkowy i jest perełką architektoniczną miasta.

Pałac Michajłowski w Petersburgu

W 1719 roku w miejscu, gdzie w tej chwili jest Pałac Michajłowski, został pokonany przez Piotra I sadu. Wyciągnął na rzece Fontanka do Krivusha. W 1798 roku Paweł I postanowił zbudować dla syna Michaela na tej stronie mieszkania. I rozkazał przełożyć przez kilkaset tysięcy rocznie budować. Przez 1819, to zgromadził dużą sumę, ale po przewrocie pałacowym, Paweł I został zabity.

Ale wola suwerena zostało jeszcze przeprowadzone przez Aleksandra I, który rozpoczął budowę. Pałac Michajłowski w Petersburgu został zbudowany dzięki architekta K. I. Rossi. Budynek przeznaczony jest do tworzenia rosyjski majątek składający się z korpusu głównego i dwóch skrzydeł bocznych. W 1823 roku zakończyliśmy prace budowlane, aw 1825 rozpoczął finisz. Nad wnętrz prace artystów plastyków, rzeźbiarzy, mistrzów mebli, kamieniarzy. Przy wejściu do budynku znajduje szerokie schody z granitu. Jest ozdobiona dwoma posągami lwów z każdej strony. W 1895 roku rozkaz został podpisany przez Mikołaja II, że pałac jest obecnie Muzeum rosyjskiego cesarza Aleksandra III.

W tej chwili, zwiedzanie budynku, znajdziesz ogromny zbiór sztuki rosyjskiej, obrazy znanych artystów takich jak A. Rublowa, K. Bryullov, F. Shubin, Repin, Shishkin, Michaił Wrubel, M. Chagalla i wielu innych ,

gniazdo Stroganoff

Należał do hrabiego Stroganowa. Został zbudowany w 1753 roku. Budynek jest przedstawiony jako doskonały przykład rosyjskiego baroku. Projekt został stworzony przez architekta F. B. Rastrelliego. Składał się on z pięćdziesięciu pokoi, dużej sali i galerii. Po rewolucji, został wygnany ze swej rodziny Stroganoff rodzinnym gnieździe. Pałac splądrowane, zniszczone najbogatsze zbiory.

Przez wiele lat budynek był wykorzystywany przez agencje rządowe. A w 1990 roku, jest przekazywana do muzeum Rosyjskiej. Zachowała swoją dekorację do naszych czasów tylko sala taneczna.

Maryjskiego Pałac

Został on zbudowany na miejscu mieszkania hrabiego IG Chernyshev. Nazwa została nadana na cześć księżnej Marii (córki cesarza Mikołaja I). Budowa rozpoczęła się w 1839 roku. Przy konstruowaniu zużyte innowacji technicznych, takich jak krokwie metalowych. Imponujące wnętrza pałacu. Architekt stworzył zestaw pomieszczeń. Wewnątrz pałacu znajdowała się ona nawet Kościół, który został stworzony w duchu kościołów bizantyjskich.

Po rewolucji lutowej zostały umieszczone w budynku przez wiele lat, różne agencje rządowe. Od 1994 roku mieści się w nim Parlament stanu Petersburgu.

Yusupov Pałac w Petersburgu

Początkowo pałac został wybudowany przez hrabiego P. I. Shuvalova. A następnie przeniósł się do hrabiny AV Brannitskoy. 35 lat później pałac jest kupiony przez księcia N. B. Yusupovym. Na stworzenie arcydzieła pracowaliśmy jedne z najlepszych architektów i dekoratorów.

Położony Yusupov Pałac w Petersburgu, a mianowicie, na rzece Moika. Budynek jest jednym z najlepszych okazów arystokratycznej wnętrza.

17 grudnia 1916 w podziemiach pałacu był znany wszystkim imprezy – został zabity przez tajemniczego Rasputina.

W naszych czasach przede wszystkim – jest to muzeum, a następnie teatr, który daje występy. W pałacu zachowały się niesamowite piękno oryginalnych wnętrzach XIX wieku, który gościnnie otwarte na wesela i inne uroczystości.

Pałac Zimowy

Ten standard elegancji i prawdziwego luksusu. Budynek jest zbudowany w stylu barokowym. Czy Pałac Zimowy w Petersburgu, a mianowicie, nad brzegiem Kanału Winter. To stworzenie F. B. Rastreli zwane serce stolicy północnego.

pałac długość wynosi 200 m, wysokość – 22 metrów, szerokość – 160 metrów. Został on zbudowany w czworobok. Wewnątrz znajduje się rozległy dziedziniec. Elewacje od strony rzeki, na Placu Pałacowego w kierunku Admiralicji. I jak doskonale wykonał dekorację! Fasada jest podzielona przez belkowania, przycięte kompozytowe kolumny jońskie i zleceń, łuki, reliefy sztukaterie. Wnętrze jest bogaty w różne formy obudów, dekoracyjne wazy i posągi, obfitości wyprasek.

Budynek był wielokrotnie przebudowywany. Do tej pory, turyści i mieszkańcy Petersburga podziwiać szósty budynek 1754-1762 roku. Każdy właściciel uznał za swój obowiązek czasu dekoracji wnętrz Aby dokonać zmian. Nad wyglądem pracował najlepszych architektów – Domenico Trezzini AP Bryullov i V. P. Stašov.

Podczas II wojny światowej pałac cierpiał, został zrekonstruowany. Po rewolucji został ogłoszony Muzeum Stanowe.

W tym momencie jest to możliwe, aby zobaczyć bogatą kolekcję eksponatów muzealnych, obrazy znanych artystów, podziwiać wnętrza cesarskich hal i rzeźb.

pałacowy Katarzyny

Położony Katarzyna Pałac w Petersburgu, a mianowicie na zewnątrz w mieście Puszkin (Carskie Sioło). Zlecenie na budowę letniej rezydencji Katarzyny dałem w 1717 roku. W budynku planowane jest odtworzenie późnobarokowym. Kontrolowane przez architekta z Niemiec I. F. Braunshteynom.

W 1743, Elizaveta Pietrowna postanowił poszerzyć i wyposażenie pałacu. I to na zlecenie rosyjskiego architekta Aleksandra Kvasov i M. Zemtsov. W 1752 roku F. B. Rastrelli przebudował pałac znowu, jak cesarzowa czuł, że budynek był staromodny. W wyniku demontażu wielkiego nowoczesnego pałacu, który jest w stylu rosyjskiego baroku. Architekt bierze odważną decyzję w kolorze elewacji. Używa błękitny kolor, łącząc go z bielą i złotem.

Ogromna objętość budynku widoczny z daleka. Wpływa wnętrza, architektura, ogrody. Kompleks pałacowy jest idealny dla luksusowych wesela. W salach będzie olśnić złocenia musującego, lusterka obfity Amaze zadziwiać niesamowite schody i niesamowite dekoracje ścienne.

Pałac otoczony jest dużym parkiem. Ma wiele rzeźb, różnego rodzaju pawilonów, ale główny dekoracji – grota, Hermitage, Dolna i Górna Bath.

Po II wojnie światowej pałac został zniszczony i splądrowany, ale dzięki znacznemu wysiłkowi konserwatorów został znacznie przywrócone.

W tej chwili, można odwiedzić następujące pomieszczenia wystawowe: Throne Hall i obrazów; sypialnia; biały przód, zielony i karmazynowy stół; ofitsiantskuyu; Amber Room.

Rezydencja Sheremetyeva

Działka gruntu, położony nad brzegiem rzeki Fontanka, był w 1721 roku przekazał do feldmarszałka BP Szeremietiew budowę osiedla. Szeremietiew Pałac w Petersburgu został zbudowany dzięki projektu architekta F. S. Argunovym i S. I. Chevakinskim. Budynek został zbudowany w duchu architektury rosyjskiej. Fasady ozdobione dekoracją stiukową i dekoracji wnętrz stale zmieniane, na podstawie gustów właścicieli. Po pięciu pokoleń żyli w tych murach. Aż do 1917 roku pałac należał do rodzaju Counts Szeremietiew. Po rewolucji, pałac przechodził z rąk do rąk. W 1990 roku, ze względu na Muzeum Teatru i Muzyki. Natychmiast rozpoczął prace konserwatorskie. Odtwarzając paradzie i pamiątkowe wnętrza XIX wieku.

Obecnie pałac jest wystawa zorganizowana w trzech obszarach:

  • Historia książęcych Sheremetievs rodzinnych;
  • kolekcja instrumentów muzycznych;
  • wystawa prywatnej kolekcji.

Pałac Taurydzki

Aż do 1781 roku nazwa została – Horse Guards budynek. Katarzyna II przemianowany Tauride. To był rezydencją kraj G. Potiomkin. Budynek był imponujący rozmiar i zostało wykonane w stylu rosyjskiego klasycyzmu. On zaangażowany w budowę architekt I. E. Starov.

Na pierwszy rzut oka pałacu miał prostą i surową fasadą, za którą kryje się bogaty wystrój. Budynek składa się z trzech budynków dwupiętrowych, zwieńczony kopułą centralną. Wszystkie ceremonialne pokoje urządzone są z obrazami, dywany, luksusowe meble, tkaniny dekoracyjne, sztychy w złotych ramkach.

W tym momencie w pałacu znajduje się siedziba państw członkowskich WNP. Ale także regularne wieczory koncertowe.

Menshikov mieszkania

Znajduje się na Wyspie Wasiljewskiej. Budowa rozpoczęła się w 1710 roku. Jest to jedna z najstarszych budowli kamiennych. Pojawił Menshikov Palace w Sankt Petersburgu z powodu wielkiego architekta H. Schedel i D. Fountain.

Został zbudowany w stylu Piotrowej baroku. Wnętrze jest wykończone zgodnie z modą dnia. Użyliśmy następujące materiały: rzeźbionego drewna, skóry, malowane kafelki i tkanin. Głównym schody wykonane z drewna dębowego. Pomieszczenia zostały ozdobione płytkami. Jednym z najbardziej pamiętnych pokoi – to Orzech gabinetu. Były trzymane ciekawostki i różne zbiory. Ściany wykończone są fornirowane orzech.

W 1727 roku, Menshikov został wygnany do brzozy. I został przeniesiony do Muzeum Korpusu Kadetów, a odbudowa rozpoczęła się w 1960 roku.

W tej chwili, odwiedzając miejsca zamieszkania Menshikov, można zobaczyć wystawę wewnętrzny, który jest poświęcony epoce Piotrowej.

Pałac Marmurowy

Jest to pomnik architektury wczesnego klasycyzmu. Podczas budowy wykorzystywane kamienia naturalnego. Na okładziny elewacyjnej i dekoracji wnętrz używane kilka odmian marmuru (włoski, Ural, Syberia i grecka rock). Kamień pałacu zadziwia bogactwo, elegancję, wielobarwny. Budynek zbudowany przez architekta A. Rinaldi w drugiej połowie XVIII wieku. Pałac jest uważany za pierwszy budynek, który jest wyłożony kamieniem naturalnym. Został zbudowany dla Katarzyny III ulubionych. Ale, niestety, Orłow nie czekać na zakończenie budowy, zmarł. Mieszkanie zostało pozostawione w imperialnej własności rodziny.

Później nie było otworzył Centralne Muzeum V. I. Lenina. Ten budynek zasługuje na uwagę turystów zainteresowanych historią starego Piotra i jego architektury. W salach można obejrzeć następujące wystawy: „artystów zagranicznych w Rosji XVIII-XIX wieku”, „Museum Ludwig” i tak dalej. Od 1992 roku Pałac Marmurowy przeszedł w posiadanie Muzeum Rosyjskiej.

Petersburg imponujące przepych architektury. Jest to niemożliwe, aby przekazać w słowach całe piękno artystycznych atrakcji wyrafinowaniem. Jeśli wizyta Petersburg pałace, upewnij się, że są zaznajomieni z budową historii i losów jego właścicieli.

trzeba zobaczyć na własne oczy, tych perełek architektonicznych. Pałace Petersburga czeka na Ciebie!