312 Shares 3337 views

I możesz kąpać świnkę morską?

Świnek morski, podobnie jak każdy zwierzę, potrzebuje opieki. Konieczne jest przecięcie pazurów na zwierzę, aby uważać, że rosnące zęby nie uszkadzają jamy ustnej, uważać na włosy. Wielu właścicieli ma pytanie: "Czy mogę kąpać moją świnkę morską?" Wszakże to zwierzę jest bardzo czyste, a łatwo złapać zimno. W tym artykule porozmawiamy o tym, czy można pływać świnek morski i jak to zrobić dobrze.

Czy jest to konieczne, czy nie?

Jeśli futro twojego zwierzaka jest zabrudzone, nadszedł czas pomyśleć o procedurach wodnych. Świnka morska może pływać i potrzebować. Jedyną rzeczą, o której warto pamiętać, jest to, że zabrania się tej procedury zbyt często. Ponieważ bardzo wrażliwe zwierzę może przeziębić się na zimno. Pranie świnki morskiej jest przyjemnością. W przeciwieństwie do kotów i psów, które zachowują się niepokojąco w łazience, są bardzo elastyczne i robią wszystko, aby wykazać swój protest – to gryźć. Czy kąpieli świnki morskie w łazience? Tak. Lepiej, aby to zrobić w zlewie lub umywalce, ale wanna jest również odpowiednia.

Proces kąpielowy

Więc wiemy, czy można skoczyć świnkę morską, a teraz pozostaje dowiedzieć się, jak to zrobić.

Potrzebujemy:

 1. Łazienka, umywalka lub umywalka.
 2. Ciepła woda.
 3. Kubek, mały czerpak, konewka.
 4. Specjalne szampony dla świnek morskich (sprzedawane w sklepie dla zwierząt domowych) lub szampon dla kotów i małych dzieci. Szampon dla psów nie może być używany, ponieważ jest bardziej skoncentrowany.

Jak kąpać świnkę morską?

 1. Zbierz trochę wody. Powinno być ciepło (to nie jest zbyt gorące, ale nie zimne).
 2. Na dole umywalki, umywalki lub wanny (w zależności od miejsca, w którym zamierzasz przeprowadzić procedury dotyczące wody dla swojego zwierzaka), umieść ręcznik lub jakiś materiał. Jest to konieczne, aby łapy świńskiej nie mogły wsuwać się na powierzchnię.
 3. Weź kubek (mały czerpak lub konewka) i moczyć futro zwierzęce. Nie musisz podgrzewać świń na głowie. Po pierwsze, można wlać wodę do uszu. Po drugie, aby zwierzę nieprzyjemne. W tym przypadku naciśnij ucho palcami do głowy.
 4. Na dłonie nanieś niewielką ilość szamponu, lekko pocierając, a następnie na futro zwierzęciu. Masowanie ruchów, trzymanie uszu, aby uniknąć dostania się do nich płynu i piany, pocierać kompozycję wokół całego cielęcia. Kadź świnki morskiej nie musi być w ten sposób myty. Wystarczy tylko wytrzeć wilgotną szmatką.
 5. Następnie umyj futro ciepłą wodą, tylko pomijając głowę.
 6. Jeśli świnka morska ma długą sierść, to po szamponie możesz Użyj balsamu, który ułatwi czesanie.
 7. Po balsamie spłucz skórę ciepłą wodą.

Zalecenia

Aby procedura kąpieli dla świnki morskiej była przyjemna i bezbolesna, potrzebujesz:

 • Wlać niewielką ilość wody do umywalki, umywalki lub wanny;
 • W trakcie kąpieli trzymaj zwierzę mocno, aby nie mogła uciec się od ciebie;
 • Po kąpieli owinąć świnię w ręczniku i przytrzymać na chwilę, aby futro było suche;
 • Zdejmij suszarkę do wyschnięcia futra.

Mamy nadzieję, że otrzymali Państwo odpowiedź na pytanie, czy można kąpać świnki morskiej, a uzyskane informacje będą dla Państwa przydatne.