878 Shares 7209 views

Przewlekłe zapalenie trzustki: Dieta

Trzustki – choroby trzustki, która uczestniczy aktywnie w procesie trawienia, podczas gdy rozwój soku trzustkowego i substancji ochronnych.


W przeciwnym razie, trzustka zużywają się, a prawdopodobieństwo wystąpienia zapalenia trzustki wzrasta. Powstanie i rozwój zapalenia trzustki zależy od następujących czynników:

  • uraz jamy brzusznej;
  • powikłania przeziębienia;
  • powikłań choroby wirusowe;
  • zapalenie błony śluzowej żołądka, alergie pokarmowe;
  • powikłań po operacji (na przykład usunięcie dodatku);
  • Choroby dróg żółciowych.

Należy odróżnić ostrych i przewlekłych postaci choroby.

Objawy przewlekłego zapalenia trzustki

Przed podjęciem decyzji o władzę w przewlekłym zapaleniu trzustki, należy zidentyfikować objawy choroby. Ludzie cierpią z powodu tej choroby, wynikające ze spożycia kwasów tłuszczowych lub ostrymi potrawami, a alkohol może wystąpić pieczenie, silny i gryzie ból w okolicy żołądka. Jest to jeden z objawów choroby, a także nudności, wzdęcia, odbijanie, i innych. W tym przypadku konieczne jest w leczeniu przewlekłego zapalenia trzustki. Dieta jest podstawową metodą zapobiegania wspomnianą chorobę.

Trzustki Leczenie (diety)

Przed podjęciem decyzji, jak leczyć zapalenie trzustki należy stwierdzić obecność choroby. To wystarczy, aby przejść USG i angiografii naczyń krwionośnych trzustki. Z reguły pomaga leczyć przewlekłe zapalenie trzustki i diety leków. Tylko takie kompleksowe powołanie przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania prostaty. Lekarze zalecają w tym ostrej choroby diety przez okres co najmniej sześciu miesięcy. Głównym celem jedzenia jest do łagodzenia skurcze i rozładunek trzustki z funkcjonalnego punktu widzenia.

Tak, aby wyeliminować przewlekłe zapalenie trzustki, dieta powinna być następująca:

  • gotowana żywność;
  • Minimalna zawartość tłuszczu i węglowodanów;
  • mniejsze porcje;
  • jeść co dwie godziny.

Przewlekłe zapalenie trzustki: Dieta

Dieta dla przewlekłego zapalenia trzustki wiąże się z wykorzystaniem niskotłuszczowych produktów mlecznych lub o niskiej zawartości tłuszczu. Zwłaszcza z diety pacjenta powinna wykluczać lody.

Jeśli mówimy o rybach i produktach mięsnych, od żywności muszą wykluczać konserwy, kiełbasy, wszystkie dania przygotowywane z tłustych mięs.

Zabrania także pieczone, gotowane, smażone potrawy. Można jeść mięso królicze, kurczak, delikatne cielęciny.

I wszystkie potrawy powinny być gotowane na parze.

Wyrobów piekarniczych zabrania się jeść świeże pszenicy i chleb żytni i słodkie bułki, ciasteczka.

Przewlekłe zapalenie trzustki, dieta: owoce i napoje

Aby złagodzić objawy tej choroby, dietetycy zalecają spożywanie owoców i warzyw, które są bogate w przeciwutleniacze. Na przykład: pieczona cukinia, ziemniaki, dynia, marchew, pomidory, brokuły, owoce cytrusowe. Nie należy jeść żywności, takich jak groch, grzyby, rzepa, winogrona, rzepa, daktyle, banany, rzodkiewki.

Ponadto konieczne jest, aby zrezygnować z mocnej kawy, herbaty i kakao, a także kwas chlebowy, alkoholu i innych napojów gazowanych. Alkaliczne mogą pić niegazowana woda mineralna, herbata, słaby biodra bulionu i czarne porzeczki, kompoty i galaretki. Ponadto, nie można jeść jajka, dżem, miód, cukier i inne produkty cukiernicze.

Należy zauważyć, że tylko w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami lekarza przewlekłym zapaleniem trzustki będą transportowane znacznie łatwiejsze.