440 Shares 2814 views

Montaż paneli termicznych na skrzyni

Z niezbędne narzędzia i umiejętności do pracy z nim, można łatwo ustawić elewacji płyt termicznych. Jednak warto zastanowić się, że taka praca ma pewne zasady, które należy stosować.


Panele termiczne stanowią materiały, które są często używane do fasad obudowy. Przed rozpoczęciem instalacji należy przygotować powierzchnię i studiować technologię.

metody instalacji

W tej chwili specjaliści przeprowadzają instalację paneli termicznych na kilka sposobów. Poprawna metoda zależy od zastosowanych materiałów. Istnieją dwa sposoby:

 • Metoda bez szwu. Jest uważany za najbardziej korzystne pod względem finansowym i łatwość thermopanels montażu. Po wybraniu tej opcji, można zaoszczędzić na materiale bazowym.
 • Z wypełnieniem wszystkich stawach. Sposób ten różni się od poprzedniego. Po ułożeniu thermopanels szwy utworzone pomiędzy materiałem wypełnione specjalnym roztworze. Daje powierzchnię bardziej atrakcyjny i estetyczny wygląd.

Funkcje montażowe

Przed rozpoczęciem instalacji paneli termicznych powinna ocenić zakres przyszłej pracy. nie jest konieczne, aby przejść procedurę. Pierwszy z nich to sprawdzić powierzchnię do obróbki. Proces thermopanels klinkieru Instalacja jest podobna do powierzchni okładziny z płytek ceramicznych. Istnieje jednak istotna różnica.

Aby wygładzić powierzchnię pod płytek ceramicznych, możliwe jest użycie kleju o grubości warstwy. Jest to niedopuszczalne w kontaktach z thermopanels. Do montażu tego materiału jest wymagane absolutnie gładką powierzchnię.

Przygotowanie do instalacji

Przed rozpoczęciem montażu płyt termicznych jest to konieczne do przygotowania. musi przed złożeniem:

 • Wyrównać wszystkie powierzchnie. Maksymalne odchylenie nie może być więcej niż 10 mm.
 • dziury gipsowe i doły. Głośniki samo miejsce należy wyciąć, a następnie polerowane.
 • Głębsze nierówności na powierzchni muszą być kompensowane za pomocą innych środków. W przypadku idealnej materiału uszczelki, która jest odporna na wilgoć.

Co jest potrzebne do pracy

Najważniejszą rzeczą, aby wybrać odpowiedni materiał. Aby instalacja paneli termalnych z płytek ceramicznych nie było problemu, konieczne jest, aby przygotować z wyprzedzeniem wszystkie elementy. Do pracy wymaga:

 • Panele termiczne. W celu ustalenia ilości materiału potrzebnego do badanej powierzchni, a następnie pomnożenie wysokości do długości. Od kwoty należy odjąć otwory drzwiowe i okienne. Materiał sprzedaż nie jest pakowania i metrów kwadratowych.
 • elementy kątowe. Pozwalają one na to, aby mieć estetyczny wygląd i gotowego. Aby obliczyć ilość tego materiału powinna być mierzona długość wszystkich wewnętrznych i zewnętrznych narożach elewacji.

Jaka powinna być powierzchnia

Materiał, z którego ściany budynku, nie ma znaczenia. Może to być bloki, cegły lub drewna. Jednakże, powierzchnia musi spełniać następujące wymagania:

 • Podłoże musi być koniecznie sucha. Wilgotność cementowych nie powinna przekraczać 5%. W tym przypadku, głębokość jest brane pod uwagę i – nie więcej niż 3 centymetry. W odniesieniu do powierzchni drewna, gipsu i ich zawartości wilgoci nie powinna przekraczać 1%.
 • Podłoże powinno być wystarczająco silny. W szczególności odnosi się to do gipsu i sztukaterie powierzchniach. Podłoże musi być wolna od pęknięć i rozwarstwień.
 • Powierzchnia musi być czysta. Przed rozpoczęciem instalacji, panele elewacyjne klinkierowe termiczne muszą być oczyszczone z oleju bazowego, farby, brudu. Jest to szczególnie ważne, jeśli materiał nie jest zamocowany na skrzyni.

Funkcje wykańczania powierzchni drewnianych

Przed włożeniem płyty termiczne powinny dokładnie przygotowania drewna ściany. Aby to zrobić, wykonaj następujące manipulacje:

 • Powierzchnie drewna powlekać papierem chroniącym przed wilgocią lub uszczelniania. Materiał Stos zaleca poziome paski, zaczynając od góry. Dlatego też zamontowane uszczelniająca powinna zachodzić szerokość od 5 do 7 cm.
 • Po ułożeniu materiałów uszczelniających jest konieczne z ocynkowanych gwoździ lub zszywek naprawić korozji siatki. Szczególną uwagę należy zwrócić na wewnętrznych i zewnętrznych narożach. Tutaj materiał jest złożony z kilku warstw.
 • W rezultacie, powierzchnia musi być wyrównane. Na korozję siatki warstwą tynku. Grubość materiału powinna wynosić co najmniej 1 centymetr.

Jak przygotować betonową ścianę

Kiedy powierzchnie czołowe takich szczególnych problemów powstać. Przed zainstalowaniem panele termiczne z płytek ceramicznych na ścianach betonowych należy sprawdzić porowatość podłoża. Jeżeli powierzchnia jest bardzo gęsty, a następnie liczba ta będzie minimalny. W takich sytuacjach, baza musi być traktowana hydrophobizator.

Przygotowanie ściany z cegły

Nowy mur generalnie nie wymaga dodatkowego leczenia. Szczególnie, jeśli jest gładka, bez zezwolenia i pustych przestrzeni. Montaż paneli termicznych można dokonywać bezpośrednio na nim. Co do starego muru muszą być jasnym, wykwitów, a następnie proces hydrophobizator i pokryte warstwą tynku.

Jeśli budynek jest stary, a następnie tynk to nie ma sensu. W tym przypadku instalacja jest przeprowadzana na thermopanels skrzyni. Pozwoli to zaoszczędzić materiał budowlany.

Jak zaznaczyć dolny punkt

Po zakończeniu prac przygotowawczych, konieczne jest, aby zaznaczyć dolną linię. To właśnie z nią i będzie montaż materiału. Można ustawić wyraźną granicę pomiędzy nasadką i elewacji budynku jako linii zerowej. W pozostałych przypadkach konieczne jest wyznaczenie wyraźnej piętno na całej powierzchni. Następnie można przystąpić do wyłożenia.

Jeśli ściany budynku są różnice wysokości, przewód zerowy należy zauważyć na każdej powierzchni oddzielnie. Na całej długości prowadnicy muszą być granice zabezpieczone. Będą one służyć jako refluks. Podczas montażu instrukcji, szczególną uwagę należy zwrócić na instalacji poziomej. Aby to sprawdzić, można użyć poziom.

thermopanels Mount Technology

W przeciwnym kierunku, musi być stosowany thermopanels grubości warstwy roztworu 1,5 cm, za pomocą kielni. Materiał powinien być dociśnięty do ściany i przesunąć trochę. Dopiero, że panel może być rozwiązany. W tym przypadku, kompozycja klejowa powinna być ściśnięte spod materiału. Nadmiar roztworu należy usunąć. Manipulacje należy powtarzać do następnego panelu. Zatem konieczne jest, aby umieścić pierwszy rząd. Jeżeli materiał stosowany do układania bez szwu, powierzchnie czołowe paneli być wypełnione roztworem.

Jeżeli urządzenie wykonuje się w ciepło, powierzchnia przed ułożeniem elementów niezbędnych do zwilżania wodą stosując szczotkę. To samo należy zrobić z paneli.

Instalacja na skrzynce

Aby zacząć chcesz ustawić skrzynię. Może ona być wykonana z belek drewnianych lub metalowych szyn. Odległość między elementami listwy nie powinna być większa niż 45 cm, w każdym z paneli wymaga trzy pionowe belki. Panele drewniane przed instalacją należy traktować opóźniacze.

W tym przypadku instalacja paneli termicznych, zaleca się rozpocząć od narożnika, od lewej do prawej. Łączy elementy poprzez system „cierń – groove” tylko między sobą. Po tej płyty są zamocowane za pomocą śrub do skrzyni.

wskazywanie

Montaż paneli termalnych z własnych rąk – wystarczy proces czasochłonny. Ważnym punktem jest skierowany. W jaki sposób ta procedura jest zależna od integralności powłoki jest przeprowadzana. Łączenie przeprowadza się przez wypełnienie spoiny z zaprawy cementowej. Zapobiega to dalszej penetracji wilgoci pod panelem. Niewłaściwe spoinowania może spowodować zniszczenie materiału, gdy zamrożone.

Do pracy, można użyć grubą plastikową torebkę z obciętym rogiem. Wymiary tych otworów należy dopasować szerokość szczelin pomiędzy płytami.

Jak jest spoinowanie

Pakiet mocno z polietylenu być wypełnione roztworem, a następnie wypełnienie kompozycji stawów. Masa ta nie powinna spaść na panelu. Gdy roztwór jest trochę grab, musi być dokładnie zagęszczone szwy. Do tego celu używamy mały kij drewna. Nie próbuj do ubijania zaczynu. Więc można wszystko plama panel. Następnie muszą zostać oczyszczone.

Haftowane zszywa się bardziej gładka, konieczne jest i starannie obmesti. Aby to zrobić, można użyć miotły wykonany z tworzywa sztucznego lub materiału roślinnego. Podsumowując, należy traktować składu powierzchni odrzucający wodę. W podobny sposób mogą być wykonywane tylko po całkowitym zestaleniem roztworu.

Na koniec

Montaż paneli termiczne można prowadzić niezależnie od siebie. Najważniejsze – aby przestrzegać wszystkich zasad i starannie przygotować powierzchnię. Odpowiednie thermopanels stojące elewacji pozwala stworzyć idealne podobieństwo do ceglanego muru. Zastosowanie takiego materiału pozwala nadać budynkowi oryginalny wygląd, jak również przeznaczyć ją wśród innych budynków.