201 Shares 6047 views

Pigułki antykoncepcyjne – skuteczność i zdrowie

Dziś jest najbardziej niezawodnym i popularnym sposobem antykoncepcji. Hormonalne środki antykoncepcyjne były tylko około pięćdziesięciu lat temu, dobrze, już dość długa droga ewolucji w naszych czasach nie tylko zagrozić zdrowiu ciała, ale również pomóc w radzeniu sobie z wieloma sprawami kobiet. Pierwsza pigułka antykoncepcyjna pojawiła się w latach 60-tych ubiegłego wieku. To był silny lek hormonalny, który miał na celu pozbycie się niepożądanych efektów w czasie menstruacji.

Oczywiście każdy lek terapeutyczny wymaga długiego testu iw tym czasie skutków ubocznych przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych zidentyfikowane i wyeliminowane. Jednak większość z tych mitów na temat ich stosowania nadal istnieje. Ale należy wiedzieć, że nowoczesne pigułki antykoncepcyjne zawierają minimalną ilość hormonów i zapewniają 100% ochrony przed ciążą z małym lub żadnym ryzykiem dla zdrowia. Są one w różnych kombinacjach i dawki są obecne hormony estrogenu i progestagenu. tabletki skojarzonego potrójnym działaniu: zapobiegania owulacji, hamuje plemniki z wejściem do macicy za pomocą modulacji wydzielania i nie pozwalają zapłodnione jajo do mocowania do ściany macicy.

Jest jednofazowego pigułki antykoncepcyjne, które mają taki sam skład, który nie zależy od dnia cyklu. Ale pigułki trójfazowe mają różne poziomy hormonów do różnych dniach cyklu. Takie podejście sprawia, że możliwe jest wykorzystanie jak najmniejszej ilości hormonów. Takie tabletki pakuje się do łatwości użytkowania są pomalowane na trzech różnych kolorach. Jeśli jesteś w jakiś dzień zapomnieć o przyjmowanie pigułek, należy przyjąć ją natychmiast, jak tylko to jest możliwe. Jeśli myślisz o tym po stosunku płciowym, nie martw się, możesz wziąć pigułkę po stosunku, wystarczy przyjąć pominiętą tabletkę. Ale bądź ostrożny, jeśli brakuje więcej niż jeden dzień, tabletki nie może już zagwarantować ochronę przed niechcianą ciążą. Konieczne będzie zastosowanie dodatkowych środków bezpieczeństwa.

Zażycie żadnych więcej leków, zwłaszcza antybiotyków, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ skuteczność swojej kontroli urodzeń może być zmniejszona. I kolejna ważna uwaga: lekarze nie zalecają przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych dla kobiet palących w wieku ponad 35 lat, jak w tym przypadku ryzyko zakrzepów krwi wzrasta dramatycznie. Jest jeszcze inny rodzaj tabletek, które nie zawierają estrogen, nazywana jest mini-pigułka. Tabletki te nie zapobiegają owulacji, a tym samym mniej skuteczne. Mają Inną wadą, rozszerzonego miesiączki i istnieje możliwość przerwania cyklu. Działanie tych środków opiera się na wykorzystaniu tylko jednego hormonu – progestagenu.

Już opracowali nową generację tabletów, w której znajduje się drospirenon. Substancja ta jest w stanie chronić przed gromadzeniem się płynu w tkankach miękkich, eliminuje wiele problemów skórnych kosmetyczny i zapobiega występowaniu zespołu napięcia przedmiesiączkowego. A teraz naukowcy zbliżają się do opracowania nowej generacji narzędzi antykoncepcji. Będzie to niehormonalnym antykoncepcyjne. Działanie tego nowego leku opiera się na zdolności związku do zapobiegania plemnika i komórki jajowej. Naukowcy zidentyfikowali substancję (Catsper), regulujące odpowiedź plemników do „rozmowy” jaja i to na tej substancji może mieć wpływ nowych tabletek. Wiele kobiet obawia się, czy nie będzie pigułki antykoncepcyjne dla mężczyzn? Badania na ten temat trwa już od wielu lat, ale powodzenie w tym kierunku jeszcze. W celu zmniejszenia aktywności plemników, spadek poziomu testosteronu we krwi, a to bezpośrednio wpływa na zmniejszenie męskiego libido.