438 Shares 5422 views

Lauren Oliver: Biografia i bibliografia

Lauren Oliver urodził się w 1982 roku i dorastał w Queens County New York Westchester – w małej wsi, która jest bardzo podobna do tych opisanych w debiutanckiej powieści pisarza miejscu. Zarówno rodzice byli profesorami literatury, a dom zawsze panował twórczą atmosferę. Rodzice od najmłodszych lat stymulowane Lauren i jej siostrę do zapisywania różnych opowieści, rysować, zorganizować kostium taniec, rozwój córki wyobraźni i pomysłowości. I, oczywiście, Lauren Oliver dzieciństwo zaszczepił miłość do książek i czytania. Dom rodzicielski był wypełniony dziełami sztuki i mnóstwo książek. Pisarz przyznaje, że od tamtego czasu i do tej pory jest to najbardziej twórcza atmosfera ona wolą.


Fakty z biografii

Jak już zostało powiedziane powyżej, miłość czytania został zaszczepiony Lauren Oliver od dzieciństwa, i że miłość jest stopniowo przekształcił się w pragnienie pisania. Uwielbiała nie tylko czytać, ale również budować na zakończenie do lubiłem książki, a nawet napisać do niego, aby kontynuować. Pisarz często żartuje, że zaczęła pisać tzw fiction wentylatora nawet przed Termin został wymyślony. Później, Oliver Loren zaczął się pisać swoje własne historie, tworząc i ożywiając je w wielu znaków.

Oprócz komponowania historie podczas studiów Lauren studiował balet, malarstwo i rysunek, gotowania (który wzrósł do innego hobby na całe życie), a na ogół starali się uczynić swoje życie w szkole był jak najbardziej różnorodny.

Rejestrując się w college'u w Chicago, Lauren Oliver studiował filozofię i literaturę tam. Po studiach wróciła do swojego rodzinnego miasta i rozpoczął studia na Uniwersytecie Nowojorskim, gdzie z powodzeniem ukończyć szkolenie w Master of Arts. Po opuszczeniu uczelni, ona podjęła pracę w departamencie wydawnictwa Penguin Books, który pracował pierwszy redaktor asystent, a następnie redaktor stowarzyszonej. Praca tu, przyszły pisarz zaczął tworzyć swoją pierwszą powieść. W 2009 roku porzuciła pracę, by poświęcić się pisaniu, wydając swoją pierwszą książkę w 2010 roku. Od tego czasu, Lauren Oliver, recenzje książek, które w pozytywny sposób jest pozostawiony jako wybitnych krytyków literackich i agencji i zwykłych czytelników, którzy weszli na kohortę udanych autorów, a jej nowych utworów z niecierpliwością oczekują świat.

Teraz autor mieszka w Brooklynie i, jak mówi, „szczęśliwy, że praca w domu na co dzień w swojej ulubionej piżamie”. Jego zainteresowania nie ograniczają się do jednego zapisu. Oprócz pracy nad książką, Lauren dużo podróżuje, uwielbia czytać, gotować, taniec, jogging i pisanie zabawnych piosenek.

debiut literacki

Lauren Oliver, książki, które już zdobyć uznanie i znaleźć miejsce na półkach i w sercach czytelników, rozpoczęła swoją karierę pisarską, wydając w 2010 roku powieść Przed I Fall ( «Before I Fall” w tłumaczeniu rosyjskim). Książka napisana jest w gatunku horroru i jest przeznaczony dla młodzieży do 17 lat. Powieść opowiada historię młodej dziewczyny, Sam (Samantha), który w przeddzień Walentynek 12 lutego wpada w wypadku samochodowym wraz z grupą przyjaciół. samochód leci w ciemność i siedzieć w nim ginie. Ale następnego ranka Samantha budzi się tak, jakby nic się nie stało, z westchnieniem ulgi. Jednak po pewnym czasie uświadamia sobie, że poprzedniego dnia za zdarzenia są powtarzane. Zdaje sobie sprawę, że wdał się w pętli czasu, a teraz będzie musiał rozwikłać przyczyny tego i znaleźć odpowiedzi na ważne pytania o życie … i śmierci.

Layzl i On

W 2011 roku wydał książkę Loren Jej pierwsze dzieci, o nazwie „Layzl i Poe. Niesamowite przygody dziewczynki i jej chłopak ducha. " Książka opowiada historię dziewczyny Layzl że okrutne zamki macocha na poddaszu. Skoro to jest On – duch, który również był sam, ale razem rozjaśnić samotność siebie. Jednocześnie, Will, uczeń alchemika, popełnił błąd i mieszane pola magicznych składników … To prowadzi do nieoczekiwanych konsekwencji, a wszystkie trzy iść na niesamowitą podróż.

Książka została bardzo ciepło przyjęty zarówno przez dzieci i dorosłych czytelników.

błystki

2012 w twórczy karierze Lauren Oliver ukazał książki „Spinners. Mistyczne Przygody dziewczynki Lisa i jej brat Patrick. " Jest to kolejna opowieść, która ma sympatię zarówno dzieci jak i dorosłych, mówiąc o tych wiecznych rzeczach jak miłość, lojalność i nadziei. Fabuła opowiada historię dziewczynki Lisa, który jest duszą brat Patrick, zabrał magiczne pająki błystki. W celu ratowania jego brat, będzie musiała zejść w jaskini pająków pod ziemią, aby znaleźć ich królową, walczyć i wygrać.

"Panika" (2014)

Książka „Panika” Lauren Oliver po jego wygląd stał się bestsellerem. Akcja książki toczy się w małym, sennym miasteczku i głuchy. Panika – tak zwana gra, w której biorą udział wychowankowie. Nagrodą za zwycięstwo jest wysoka, ale stawka jest zbyt wysoka. Bohaterowie biorący udział w grze, aby zmierzyć się ze swoimi lękami i zrozumieć siebie, swoich przyjaciół, aby uzyskać odpowiedzi na istotne pytania życia.

Powieści „Pokój / Pokoje»

Napisana w 2014 roku, książka jest opowieścią o twarzach dwóch duchów mieszkających w starym domu. „Rooms” stał się pierwszą powieść pisarza przeznaczonych dla dorosłych odbiorców. Na stronach tej książki ukazuje fascynującą historię o ścieżkach przeplatanie zmarłych i żywych, tajemnic rodzinnych. Akcja toczy się w pokojach i korytarzach starego domu pozostawionych po śmierci zamożnego właściciela. Jego rodzina pochodzi zbycia spadku, ale nie wiedzą, że dom ma strażników – dwóch duchów, od dawna nie żyje, ale nie opuściły mury. Stopniowo świat żywych i światem duchów stoją – a to prowadzi do zupełnie niezamierzonych konsekwencji.

"Vanishing Girl" (2015)

Jest to historia dwóch sióstr, które są ofiarami strasznym wypadku całkowicie zmieniły ich życie. Jeżeli przed wypadkiem, były nierozłączne, że fatalny dzień, podzielił je poprzez kompletne obcych. W dniu jego urodzin, jedna z sióstr znika, i to początkowo nie powodować żadnych podejrzeń. Ale dziewczynka znika, a druga siostra zaczyna podejrzewać, że zniknięcie ma coś do zrobienia. Teraz musi znaleźć brakujące siostrę … i obaj znaleźli się.

„Delirium” seria

Oprócz wyżej wymienionych książek, Lauren Oliver rozpoczynający się w 2011 roku, stworzenie trylogii pod tytułem „Delirium”. Trylogia można nazwać książkę, która ujawnia temat „apokalipsę naszych czasów.” Seria składa się z trzech książek, z których więcej będzie powiedziane poniżej.

Jedna książka – „Delirium”

Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Znane nam świat zmienił się znacząco. Ludzie szukali przyczyny wszystkich problemów i różnic, i wreszcie znalazł. To była miłość. Uczucie było uważane za niebezpieczne choroby, amor deliria i zakazane. Anyone „chory” uczucia mogą poważnie zapłacić za przejaw jego emocji. Aby uniknąć choroby, wszyscy obywatele w wieku 18 lat przeprowadził tak zwaną procedurę, oczyszczając umysł człowieka z pamięci przeszłości, są przechowywane w chorobie wirusowej miłości.

Główny bohater jest bardzo długa przed zabiegiem. Jako lojalny obywatel nowego świata, ona czeka na niego, pamiętając o losie „chorej» Amor Deliria matki. Ale staje się zaangażować z człowiekiem, który zmusza ją do zmiany swojego punktu widzenia. A teraz, aby zachować delikatne kiełki pochodzi uczucia i nie podlega karze można uruchomić tylko. Ale tylko od świata, w którym miłość jest uznawany za chorobę, nie pozwoli uciec …

„Pandemonium” – druga książka

Książka Lauren Oliver „Pandemonium” jest kontynuacją pierwszej części trylogii „Delirium”. Bohaterka udało się uciec z postapokalipsisa świecie, gdzie miłość nałożonej ścisły zakaz. Konieczności znalezienia i stracić miłość, to jest na pustyni, gdzie nie ma zakazu na zmysły, ale trzeba zachować codzienną walkę o przetrwanie w środowisku jako „czysty”, a osoby zakażonej.

„Requiem” – trzecia książka

Książka jest trzecią z serii i kontynuuje opowieść w „delirium” i „Pandemonium”. Bohaterka odzyskuje utracone, pozornie kochać. Rząd zdecyduje się rozpocząć kampanię przeciwko dzikiej ziemi z myślą o usunięciu zainfekowanej, a teraz trzeba wstać do walki o przyszłość. Tymczasem najlepszy przyjaciel bohaterki nadal żyć w świecie wolnym od Amor Deliria i przygotowuje się do ślubu z młodego burmistrza … koniec jest bliski, a wkrótce wszystkie wygrane zostaną wygrał tajemnic narażonych i uczucia – ujawnione.

"Annabelle" i "Hana"

Historie te należą również do trylogii „Delirium”. Historia Lauren Oliver „Hana” (lub „Hannah” w niektórych przekładów) odnosi się do pierwszej części z cyklu, czasami zwane również „Delirium” # 1.1. Narracja jest tu w imieniu Hannah Tate, najlepszego przyjaciela głównego bohatera trylogii, Lina i pozwala spojrzeć na to, co dzieje się z jej oczu.

Historia Lauren Oliver „Annabel” kończy drugą książkę z serii. Fabuła jest tu przedstawiony w imieniu matki Lina, który rzekomo popełnił samobójstwo – przynajmniej tak powiedział Lina. Ale w rzeczywistości jest to „chory» Amor Deliria, uwięziona w celi więziennej. Będąc wojownikiem przez naturę, Annabelle nie poddaje się i walczyć do końca. Jest to historia o miłości, dzieci, nieugiętej woli i brawurowej ucieczce z aresztu.

Oprócz tych dwóch powieści: „Delirium” to seria opowiadań zawiera również historię „The Raven” i „Alex”, gdzie fabuła jest oświetlony z punktu widzenia innych istniejących znaków.

Autor książki w języku rosyjskim

Tłumaczenie i publikacja terytorium rosyjskiego pisarza książek publikuje „Eksmo”. Książki rozchodzą się w tysiącach egzemplarzy, co jest kolejnym potwierdzeniem niezaprzeczalnego talentu pisarza. Horror, science fiction, fantasy, utwory dla dzieci – wszystko to różnorodność gatunków jest również dowód twórczych zdolnościach młodego amerykańskiego pisarza. Ale fani autora wierzę, że będzie jeszcze bardzo długo i kariera wydajne.