646 Shares 9043 views

Turystyka medyczna: Leczenie w Austrii

Austria jest krajem z dobrą infrastrukturą w zakresie usług medycznych dla pacjentów zagranicznych, w szczególności tych pochodzących z sąsiednich krajów Europy, Bliskiego Wschodu, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Międzynarodowo renomowane kliniki znajdują się w miastach w całym kraju, nie tylko w Wiedniu. Typowa klinika w Austrii oferuje najnowszą technologię medyczną, zaawansowanego sprzętu, poziom pierwszej klasy komfort i usługi. Dla austriackich szpitalach i klinikach jest tam lokalny system akredytacji, ale zgodnie z austriackiej ustawy federalnej w sprawie monitorowania jakości Szpitale prowadzone jest od 1993 roku na poziomie państwa i placówek medycznych są zobowiązani do zapewnienia gwarantowanego poziomu usług medycznych. Dzięki tej obróbce w Austrii odbywa się na wysokim poziomie w całym kraju.


Europejski wskaźnik oceny konsumentów dał Austrii pierwsze miejsce jako najbardziej wygodny dla systemu ochrony zdrowia konsumentów w 2007 roku, trzeci i czwarty w 2008 roku w 2009 roku. Według Światowej Organizacji Zdrowia, Austria ma większą liczbę lekarzy na 10 000 ludności niż średnia europejska. To samo odnosi się do pielęgniarek i średniego szczebla personelu medycznego. Austriaccy lekarze zazwyczaj są przeszkoleni w wiedeńskiej Akademii Medycznej, jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie i zasłużenie cieszył się światową renomę i uznanie. W Austrii, lekarze zwykle stanowią grupę zawodową z najwyższych poziomów satysfakcji pacjenta. Ze względu na wysoki poziom badań naukowych, Austria ma wiodącą pozycję w Europie w dziedzinie badań medycznych i produkcji narkotyków. medycyna Austriak osiągnął najlepsze wskaźniki przeżywalności Europy w leczeniu raka.

Dodatkowe korzyści z leczenia w Austrii to bezpieczne i atrakcyjne środowisko. Austria jest jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej przyjemny do odwiedzenia w Europie. Głównym językiem jest niemiecki, ale angielski jest szeroko stosowane w centrach medycznych są wykorzystywane do czynienia z zagranicznych gości. W całym kraju istnieje ogromna ilość zabytków historycznych i kulturowych oraz atrakcji przyrodniczych. Zasłużony rozgłos cieszył źródeł mineralnych ze sprawdzoną, regularnie monitorować skuteczność leczenia wielu chorób. Wszystko to stanowi wyjątkową okazję do czegoś na pobyt w Austrii okazały się przydatne, zróżnicowane i dobrze poinformowany. Nie jest zaskakujące, że leczenie w Austrii jest jednym z wyborów priorytetowych dla tych, którzy rozważają turystyki medycznej jako opcja usługi medyczne na wyższy poziom albo chce przejść leczenie uzdrowiskowe w Austrii, korzystając z bogatych zasobów naturalnych kraju dla celów zdrowotnych.

Turystyka medyczna w Austrii rozwija się z roku na rok, jej główne kierunki są w leczeniu raka, cukrzycę, zaćmę, kręgosłupa i stawów, leczeniu padaczki, chirurgii ortopedycznej, leczenia niepłodności, neurochirurgii, kardiochirurgii, kardiologii, gastroenterologii, chirurgii ogólnej i urologii, ogólny dobrobyt i rehabilitacja pooperacyjna.

Jak znaleźć najlepsze centra medyczne czy klinik w Austrii? Jest to dość proste, ponieważ wiele prywatnych placówek medycznych Austrii zostały akredytowane przez organizacje międzynarodowe, takie jak na przykład Komisji Wspólnej International (JCI). Trzy z JCI akredytowanych zakładów opieki zdrowotnej znajdują się w Villach (180 km na południe od Salzburga), inny jest w Kapfenberg (144 km na południowy-zachód od Wiednia, 215 km na północny-wschód od Villach).

Krótka informacja dodatkowa o Austrii

Stolica: Wiedeń
Strefa czasowa: GMT + 01:00
Elektrycznej 220 V, 50 Hz
Turystyka: 11300000 osób rocznie
Zakon: Stosunek do 78%, Lutheran 5%, 2% muzułmanie
Języki: niemiecki jest językiem urzędowym, używany przez 98% ludności. Powszechnie używany angielski i francuski
Numery alarmowe: Policja 133, Straż Pożarna 122 Pogotowie 144.
Temperatura: lato – max. 23 min. 13 Winter – max. 2 min. -4