156 Shares 2253 views

Jak i dlaczego zamrozić chleb? Wszystkie tajemnice mrożonego chleba i bochenki

Żywności, takich jak chleb i sól, zawsze jest w każdym domu. Jednakże, jeśli sól mogą być przechowywane przez wiele lat pod pewnymi warunkami, chleb pozostaje świeże i zdatne do spożycia przez ludzi, to tylko kilka dni. Czy to możliwe, aby zaopatrzyć się w nich na przyszłość, nie dając się zestarzeć i pokryte pleśnią? Pieczywo mrożone, wraz z rybami, mięsem lub owocami będą czekać na swoją kolej w zamrażarce bez utraty smaku.


zasady zamrażania

W naszym kraju od dawna wielki szacunek dla chleba. Nawet kiedy zaczyna twardnieć, ręka nie podnosi się go wyrzucić. Zazwyczaj w takich przypadkach, gospodyni wykonane z grzankami z chleba i grzankami. Ale nawet jeśli nie jest świeży materiał we wniosku, że lepiej, aby zatrzymać nadmiar i zapisać go przed uszkodzeniem. Zamrożenie chleb jest łatwe, ale trzeba znać kilka zasad.

  • Zamrażać gorące, świeżo upieczony chleb nie może w żadnym wypadku, ponieważ był bardzo schłodzone i po rozmrożeniu będzie mokra.
  • Stary, już czerstwy bochenek chleba, aby umieścić w zamrażarce i nie powinno być. Następnie będzie to zbyt trudne, podczas gdy smak może się zmienić.
  • Zamrozić chleb niezbędne części, tak że po rozmrożeniu wszystko może jeść. Wielokrotne zamrażanie chleb możliwe.
  • Zwykły chleb jest idealny do zamrażania, ale delikatne, miękkie bułki tolerować mrozy gorzej. Dlatego luźna konsystencja kok, bujne chleby i ciastka powietrzne lepiej nie przechodzą procedurę.

Jak zamrozić chleb

Bochenek białego chleba lub bochenka żyta można zamrozić w całości lub podzielone na pół. Korzystny produkt piekarniczy tnie na małe wycinki partii. W rezultacie, nie trzeba wyrzucać niewykorzystanego produktu, aw zamrażarce takie kawałki pozwoli zaoszczędzić przestrzeń.

Gotowane kawałki tak mocno, jak to możliwe, owinięte w kilka warstw jadalnych folii, aby zapobiec penetracji wilgoci i powstawania szronu na powierzchni chleba. Zwykle z tworzywa sztucznego lub zamykanej torby z tworzywa sztucznego mogą być również wykorzystywane podczas wytwarzania produktu do zamrożenia. Uszczelniania opakowania, powinny być zwolnione z niego całe powietrze. Po tym można bezpiecznie umieścić chleb w zamrażarce.

Sposobów, aby włączyć zamrożonego świeżego chleba

Istnieje kilka sposobów, aby ożywić wyrób piekarski po zamrożeniu.

  1. Najprostszym. Aby wyjąć chleb z zamrażarki z góry około cztery godziny przed użyciem, i pakowane, aby opuścić całkowicie rozmrożone w temperaturze pokojowej.
  2. W piekarniku. Owinięty w produkcie pergaminu umieścić pięć minut w piecu podgrzanym do temperatury 200 ° C
  3. Z chrupiące. Po rozmrożeniu kok umieszczony na dziesięć minut w piecu podgrzanym do temperatury 180 ° C, wstępnie smarowane wodą.
  4. Z parowców. Umieścić produkt w urządzeniu przez 20 minut. Ilość czasu będzie w dużej mierze zależeć od wielkości rozmrożonych produktów. Dlatego też, jeśli kawałek przebił nożem, upewnij się, że jest stały w środku, włącz parowego przez kolejne 10-15 minut.
  5. Na patelni. Umieść zamrożone kawałek wygrzewanie się na patelni na małym ogniu, bez pokrycia go z pokrywką.

Czy to możliwe, aby zamrozić chleb tak, że po rozmrożeniu było jak świeże? Po zakończeniu tej procedury, chleb można mokre. Jednak wystarczy, aby dać mu ostygnąć i suche, zwróci swoją pierwotną jakość i smak.

Należy przechowywać w lodówce chleb

Niektórzy ludzie uważają, że utrzymanie chlebów i chlebów w lodówce, ale w ten sposób przedłużyć okres świeżości do tych produktów. Ale, niestety, tak nie jest. W temperaturze 2 ° C, a mianowicie taka postać ma górną półką lodówki, Khlebushek nieświeży znacznie szybsza ze względu na szybką utratą wilgoci. Dlatego też, gdy pojawia się problem z zachowaniem produktu przez kilka dni w stanie świeżym, najlepiej jest przechowywać w temperaturze pokojowej.

Sekrety supermarketów: mrożone półprodukty lub świeży chleb

Wreszcie kolejny fakt, odkrywa tajemnicę, która może chcieć zamrozić chleb. Odmowę zakupu chleba, wykonane w fabryce, przez wzgląd na świeże wypieki, ludzie często stają się ofiarami oszustwa. Sklepy i kawiarnie, a nie tylko gotowane chleb dopechenny kupić chleb ciasto wymieszać. Technologia produkcji są następujące: Chleb doprowadzenie do przygotowania około 80%, a sposób jej na szok termiczny ochłodzono do -35 ° C, Następnie supermarkety rolki nastawia się przed wprowadzeniem kondycjonowano w piecu. Jest to bardzo dochodowe narzędzie marketingowe. Nie tylko, że taki półprodukt jest przechowywana w nieskończoność, i że może to być bardzo dawno wygasła, kupujący nie może nawet domyślać. Ale zapach świeżego chleba w sklepie dobrze stymuluje użytkowników do zakupu większej ilości produktów niż faktycznie potrzeba.

Dla każdego długoterminowych produktów przechowywania tracą swoje cenne właściwości. Nie jest tajemnicą, że nawet w zamrażarce, stopniowo tracą udział one zawierają witaminy i minerały. Czy konieczne jest w tym przypadku, aby zamrozić chleb? Jeśli to konieczne, tak. Ale to nie jest konieczne, aby przechowywać go w lodówce przez okres dłuższy niż dwa miesiące.