783 Shares 5263 views

Dobre plaże Grecji. Wakacje w Grecji. Grecja Plaże dla dzieci

„Ładna plaża” – koncepcja jest, oczywiście, względne i subiektywne. Niektóre jak żwir, ktoś – piasek. Mimo że jest jeszcze możliwe wyodrębnienie niektórych parametrów, na których plaża jest uznana za jedną z najlepszych. Jest to czysta czyste morze, brzeg cofnięty pokrywę bez ostrych kamieni i łamanego wapienia, piękne krajobrazy wokół, cieniowania i rozwiniętej infrastrukturze turystycznej (Cabanas, świeży prysznic). Tu, być może, i wszystko. Dalsze opinie rozchodzą. Surfer Daj przypływu rodziców z małymi dziećmi – łagodnym wejściem do morza nurka – raf i głęboka, hałaśliwych miłośników rozrywki – „banan”, skuterów wodnych i parakayting. Tu staraliśmy się opisać dobre plaże Grecji. Ten stan każdego roku wchodzi do trzech najlepszych krajów na świecie dla rozwoju infrastruktury kurortu. Istnieje ponad 400 dobrych plaż. Spójrzmy najlepszy.

Cove "Balos"

W rankingu „dobrych greckich plaż” niekwestionowanym liderem Balos Beach. Jest to wyjątkowe miejsce w swoim rodzaju znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy Krety. Droga jest trudna, a czasami na przeszkody przypomina film o Indiana Jones. Ale może dlatego, że od tej plaży „Balos” i zachowała swój dziewiczy czystości. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że w tym momencie scalenie trzech mórz. Niesamowite połączenie wszystkich odcieniach błękitu i zieleni podkreślają pokryte sosen i cyprysów skały. Położony u wybrzeży wyspy Gramvousa z dawnej twierdzy piratów. Oprócz emocjonujących opowiadań zakopany gdzieś tutaj skarbu, można osobiście obserwować żółwie morskie, które wyłażą aby wygrzać się na piaszczystej plaży. Beauty "Balos" jest porównywany do Santorini. Tu spędzali miesiąc miodowy koronowane głowy Wielkiej Brytanii, Karola i Diany. Najlepiej jest się tu dostać statkiem z Kissamos Kavonisi.

Elafonisos wyspa

Nie należy mylić tego kawałka ziemi na południowym wybrzeżu Peloponezu z tej samej plaży na Krecie. Nazwa „Elafonisos” tłumaczy się jako „wyspy Jeleniem”. Tutejsze zwierzęta już dawno minęły, ale istnieje wiele turystów, zwłaszcza w „wysokiej” sezonu. Na wyspie są dobre plaże w Grecji jak „Sarakiniko”, „Simos” i „Panagia”. Deer Island jest wygodne, ponieważ nie jest tak daleko od stolicy, więc gęstość wyjściowa turystów tam dwukrotnie. Ale to Elafonissi całkowicie nieznanych rosyjskich turystów, w przeciwieństwie do swojego kolegi kreteńskiej.

"Navagio"

W ten sposób na stronę południową pocztówek, plakatów i broszur są zwykle reklamować pięknych plaż Grecji. I nawet jeśli nigdy nie był w tym kraju, błogosławiony przez Boga, prawdopodobnie już widzieli „Navagio”. Plaża jest tak popularne jak Santorini. Znajduje się na wyspie Zakynthos (rosyjscy turyści nazywali go Zakynthos). Jest to jedna z najpiękniejszych plaż na świecie. Ale aby dostać się tutaj, jak w „Balos”, to może być tylko w łodzi. Być może ta okoliczność i jego nieskalane piękno plaża zobowiązany. Dlatego miłośnicy skutery wodne, narty, „banan” i inne typy silnikowych sportów wodnych, proszę nie martw się. Do „Navagio” wszystko to nie jest, ale w pozostałej części infrastruktury turystycznej jest tam dobra.

ponownie Elafonisos

Gdybyśmy ocenę „najlepszych plaż w Grecji dla dzieci”, jest to miejsce na Krecie zajmie pierwszą pozycję. Płytkie i spokojne morze, całkowicie pozbawiony rockowego plaży, doskonała obsługa – ratownicy, prysznice, wypożyczalnia sprzętu sprawiają Elafonisos pożądane dla rodzin z dziećmi. Piasek jest niesamowite: różowy, jak marshmallows. Mówią, że to przynosi wiatr prosto z Sahary. Po tym wszystkim, to wielki Afryki pustynia leży dokładnie naprzeciwko południowego wybrzeża Krety. Jedyną wadą plaży jest jego oddalenie od hałaśliwych kurortów więc nie naturalnym odcieniu. Wymagane porwać parasol słoneczny. Droga do Elafonissi długo, ale bardzo malownicza. Posiłki są dostępne w sąsiedniej wsi. Nie daleko od „Deer” plaży znajduje się i „Balos” – numer jeden na naszej liście.

"Egremni"

Jest to biała plaża. Grecja ma wiele z nich, ale w niedawnym rankingu najpiękniejszych wybrzeży na świecie „Egremni” zdobył pozycję lidera. I to był jedyny reprezentujący kurorcie. Jest to dość dziwne, bo z „Egremni” niewielu wie. Szczególnie wyrafinowane dzieje na tej plaży tłum. Każdy z nich młodych i zdrowych ludzi. Still – przezwyciężyć tysiąc kroków w dół, aż do klifów kredowych, a następnie ten sam numer w górę – siła nie jest dla każdego. Ale nagroda dla ciężkich prób fizycznych będzie turkusowe morze i białe jak śnieg i miękki jak aksamit piasku. Na plaży jest tylko jedna mała kawiarnia, ale jedzenie jest po prostu boskie. Plaża ze względu na jego oddalenia nigdy nie jest zatłoczone. Korzystne jest przez romantyczną naturę. Położony jest doskonały w każdym znaczeniu tego miejsca zaledwie trzydzieści kilometrów na południe od Lefkada. Z hoteli na terenie ośrodka można polecić The Aigli Hotel.

"Myrtos"

Kilka lat temu, sama Grecja, zdjęcia z plaż, które sprawiają, że lepiej reputacja, uznawane tym regionie najpiękniejszych wybrzeży kraju. I to jest coś tak myśli! Znajduje to rajskie miejsce na zachodnim wybrzeżu Kefalonia. „Myrtos” naprawdę urzeka wyobraźnię. Turkusowa woda jest tak przejrzysta, że nawet na głębokości 5-7 metrów można zobaczyć każdy kamyk. Otaczający krajobraz z drzew sosnowych, powietrze, wypełnione aromatem igieł, jakby mówiąc: „To jest kwintesencja greckiej idylli”. Być może dlatego „Myrtos” był proscenium do kręcenia „Kapitan Corelli”. Ale miny, jak w filmach, nie jest, oczywiście, nie wybuchnie. W tym rozwiązaniu, sen Hellady mogą zrelaksować wszystkie kategorie turystów, ale większość z nich jest jak cichy i romantyczny charakter.

"Finikas"

Pano Koufonisi małych wysp na Cykladach mieć niespodziankę gości. Dobre plaże Grecja kojarzy się głównie z imprezowania i dyskotekach. Można polecić „Mykonos”, nie jest rzadkością, ale ładny wzór. Jednak wszystkie utrudnienia „Finikas”, lub nazwa pobliskiej miejscowości, Preveli. Rozbijania samochodów wąską krętą drogą wśród skał, a następnie zejść stromym zboczu, będzie jak w raju. Jeśli nie są w tej samej formie fizycznej jeździć na strome klify, można dotrzeć do „Finikas” na łodzi. W tym Eden w libijskiej Sea górskiej rzece płynie, tworząc małą zatokę. W pobliżu brzegu stoi skałę, przedstawia przypominający serce. Jeśli przyjeżdża do Grecji, aby spędzić miesiąc miodowy, to właśnie tutaj. Grove daktylowców tworzy naturalny odcień. Wiatr rozprasza ciepło latem. Rastaman Nezha pod palmami oazy, tylko podkreślają odprężającą i romantyczną atmosferę tego miejsca.

"Super Paradise"

Ci, którzy wakacje w Grecji jest związana z imprezowania i dyskotekach, możemy polecić „Mykonos”. To nie jest wyspą, lecz ciągłym trwa impreza. Rosyjscy turyści są bardzo nieliczne. Ale inaczej nie będzie bardzo pstrokacizna tłumie. Uważa, że „Mykonos” – miejsce odpoczynku elit. surferów North Coast wolą. A Beach Super Paradise wybrany przez nudystów. Nazwa „Paradise” pokazuje, że ludzie chcą czuć się jak Adam i Ewa w ogrodzie rozkoszy. W następstwie nudystów w „Raju” przychodzą i przedstawiciele mniejszości seksualnych. Więc tutaj można łatwo zobaczyć dwa Adams, lub kilka ES. Wąskimi ścieżkami „Mykonos” można przenieść z wyjątkiem skuterów. I reszta infrastruktury turystycznej jest doskonała. Małe „Mykonos” jest nawet nazywany Ibiza Grecji.