118 Shares 8319 views

Karmienie dziecka 6 miesięcy: jak wybrać produkty?

Moc dziecko 6 miesięcy powinien składać się z mleka i gęstych pokarmów uzupełniających, nie zapomnij startą owoce i zboża. W tym wieku uzupełniającego karmienia, gdy dziecko jest w dobrej kondycji fizycznej. „Normalne” jedzenie powinno być wprowadzane stopniowo, ponieważ mała komora powoli przystosowuje się do nowych warunków życia. Po 6 miesiącach, zęby dziecka wybuchać i rozpocząć fazę intensywnego wzrostu, więc trzeba dać okruszki wszystkie składniki odżywcze, które przyczyniają się do rozwoju. Każdego dnia trzeba oferować dziecko owoce: banan, jabłko tarty, brzoskwinie, morele. Mielą te produkty mogą być w blenderze do stanu ciekłego, a następnie być trochę kucharz do żywności jest lepiej postrzegany. Jeżeli dziecko w wieku do sześciu miesięcy były karmione piersią lub jedzenia mieszanki powinien zacząć przyzwyczajać go do „dorosłego” jedzenia stopniowo, zaczynając pół łyżeczki, stopniowo zwiększając ilość. Trzeba tylko obserwować reakcję dziecka 6 miesięcy catering do zawiadomienia lub zapobiegać reakcjom alergicznym. Ciało trochę bardziej nie pasuje i delikatne, więc lepiej jest zapobiegać niż leczyć alergie zaniedbane łuszczyca (choroba, w której skóra pokryta jest nieprzyjemnym skorupy).


Karmienia dzieci po 6 miesięcy powinny składać się z płatków zbożowych, które są również, w celu uniknięcia nadmiernej grubości, rozdrabnia się w mikserze, po ugotowaniu. Zaleca owies, płatki owsiane semoliny które gotuje się do mieszaniny lub rozcieńczonego mleka. Można, oczywiście, oferują swoje dziecko gotowe owsianki że warzone w gorącej wodzie, ale w domu gotowanie jest jeszcze lepsze, ponieważ zainwestował ciepła i miłości mamusi.

Licząc posiłków dla dzieci w wieku od 6 miesięcy, mogą być zawarte w diecie również i gulaszu warzywnego z dodatkiem zbóż i mięsa. Wybierając produkty mięsne należy kierować się nie tylko świeże, ale również jakości. Dzieci dobrze reagują na kurczaka, indyka i cielęcinę. Unikaj tłustych mięs, ponieważ nie są one dostosowane do złożonego układu pokarmowego dziecka. Warzywa, które mogą być używane do gotowania gulaszu, zup: kalafior kapusta, brokuły, cukinia, marchew i ziemniaki. Można gotować gulasz ziemniaczana z wołowiną i marchewką – okazuje się bardzo smaczne i pożywne. Przede wszystkim upewnij się, że skóra dziecka kilka godzin po karmieniu. Ziemniaczana zawiera skrobię, która może dawać niepożądaną reakcję.

Karmienie dziecka 6 miesięcy tworzy dalszą pracę przewodu pokarmowego, więc zatrucie pokarmowe jest bardzo niebezpieczne w tym okresie. Jeżeli którykolwiek składnik nie lubisz (zapach, barwa, smak) – lepiej jest go wyrzucić i nie ryzykować zdrowia i życia ich dziecka.

Karmienie dziecka 6 miesięcy powinny być przyjemne i ekscytujące doświadczenie – można przeczytać historie dzieci, zaśpiewać piosenkę, włącz karmienia w grze – Najważniejsze, że to było dobre, bo w przeciwnym razie może to zrobić dawno odmawiają jedzenia. Nie jest konieczne, aby wymusić-karmić trochę – może to doprowadzić do histerii, która już nie jest dobre dla umysłu dziecka lub wymioty i dyskomfort. Nie spiesz się dziecka – zjada go w odpowiednim tempie, karmienie powinno odbywać się w spokojnej atmosferze bez żadnych irytujących czynników. Jeśli oszołomienie nie lubią proponowanego produktu – można zobaczyć na twarzy i wypluć intencji żywności – oferują trochę coś innego, w skrajnych przypadkach, zastępując mleko danie piersi lub formuły.

Bardzo ważnym produktem w diecie dziecka sześciu miesięcy to ser, który jest zawsze odprowadzane do kuchni mleczarskim. Nie wszystkie dzieci uwielbiają je ze względu na kwas konkretnego, więc najlepszym rozwiązaniem jest – wymieszać produkt z ulubionym słodkich owoców, takich jak banany.

Po 6 miesiącach, zazwyczaj aktywnie rozpocząć ząbkowanie, więc można traktować dziecka specjalne ciastka dla dzieci, który byłby zadowolony ssać i żuć, a tym samym masując dziąsła.