239 Shares 5538 views

Grejpfrut (owoc): właściwości użytkowe i dieta

Grejpfrut – owoc, właściwości użytkowe, które jest zaskakujące. Do niedawna coraz więcej mieszkańców WNP i nie miał pojęcia o istnieniu grejpfrut. A gdy owoc pojawiły się na półkach, ludzie traktowali go z nieznanym ciekawości, ale nie odważył się kupić jakiś powód (myślał, że – genetycznie zmodyfikowane grejpfruty).


Poprivyknuv stopniowo do tego nowego produktu, zdecydowaliśmy się nadal próbować i niespodziewanie doszedł do wniosku, że w rzeczywistości to owoc zasługuje na większą uwagę. I wielka zawartość użytecznych właściwości jest tak wielka, że coraz częściej stwierdza się w kuchni gospodarzy XXI wieku.

To ładny trochę olbrzymia kwaśny smak, ale korzystne właściwości jego nadal przekracza tej małej wadę.

Grejpfrut jest źródłem składników odżywczych i witamin. Zawiera on wiele witamin (B1, B2, C), karoten, wapń, żelazo, włókna i potas.

Jeżeli dzień jeść co najmniej połowę (lub co najmniej ¼) owoce, a następnie po 2 miesiącach pomelo (owoce), użytecznych właściwości, które są zróżnicowane, będzie:

– aktywna pomoc w walce z ciężkim bólem gardła i gorączka;

– wzmocnienie układu odpornościowego;

– uruchomienie procesów trawienia;

– zachowanie elastyczności niemal wszystkich tętnic;

– zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi;

– zmniejszenie stężenia cukru we krwi (jak to jest często stosowany w leczeniu chorób układu krążenia i cukrzycy);

– zahamowanie procesu starzenia się na skutek dużej ilości przeciwutleniaczy;

– zmniejszenia niepotrzebnych osadów lipidowych w tętnicach i cienkie wyklucza to możliwości rozwoju miażdżycy.

Oprócz wszystkich powyższych elementów, pomelo:

– skuteczne działanie w zwalczaniu bezsenności i zmęczenia;

– ma właściwości pobudzające i przeciwdepresyjnych;

– promuje wydzielanie substancji toksycznych.

Wśród wszystkich pomelo owoców ma największą ilość przeciwutleniaczy. A dzięki korzystnych właściwości jest on powszechnie stosowany w kuchni i medycynie.

Jakie jest zastosowanie pomelo (do celów leczniczych)?

Medycyna zaleca go:

– osoby, które cierpią na częste zgagi, ponieważ sok z pomelo aktywnie neutralizuje kwasowość w żołądku;

– kobiety, które mają predyspozycje do choroby raka piersi. Skórka zawiera bioflawonoidy substancje, które zapewniają dobre działanie antyoksydacyjne;

– osoby, które mają cukrzycę. Sok z tym giant może być łatwo włączone do diety z podwyższonego poziomu cukru we krwi, ponieważ przyczynia się do jej pozytywnego redukcji.

Poza tym wszystkim, regularne spożywanie owoców cytrusowych daje żywotność i energię i blask skóry i gładkość. Świeży sok to wspaniały wybór na śniadanie, bo oprócz doskonałego smaku pomelo (owoce) wykazuje korzystne właściwości w produkcji energii na cały dzień. I jako deser to pyszne owoce cytrusowe nie jest doskonały.

Ciekawsze grejpfrut. Owoc ma korzystne właściwości nie tylko ciała, ale ze skórą. I niezbyt apetyczny skórki surowe żucia, można gotować z jej wspaniałej kandyzowanych owoców lub dżemu.

Grejpfrut: Dieta

Stracić nadmiar wagi poprzez dietę w tym owoce, konieczne jest, aby używać go jako świeży lub świeże. grejpfrut dieta w pełni zdolny do jedzenia różnorodnych zbóż, makaron i mięso, ale chude (kurczak, trochę chudej wołowiny). Taka dieta trwa nie dłużej niż jeden tydzień. Ale tak naprawdę to nie należy zapominać, że konieczne jest, aby używać go podczas większej ilości wody lub innych napojów, nie mniej niż 2 litrów. / Dzień.

Najważniejsze – śniadanie. Konieczne jest, aby jeść pół ser pomelo + + niesłodzone herbaty (lub kawy). Lunch i obiad można być bardziej gęste, ale w żadnym wypadku nie ma śniadania.

Przegraj grejpfrut jest w rzeczywistości nie jest trudne, ale ma swoje małe wady – są uczuleni na tego owocu. Jeśli występuje, należy natychmiast zrezygnować z diety i wybrać inny.