352 Shares 5015 views

Jak smażyć ziemniaki na patelni: pieczarki, cebula, mięso? Jak smażyć ziemniaki ze skórką? recepty

Jedną z ulubionych potraw ludu – to bez wątpienia smażone ziemniaki. Wydaje się, że wszystko. Inna gotowane, pachnący, serdeczny, sizzling na patelni na rozgrzanym oleju, jest przygotowany w każdej rodzinie, a każdy ma sekret tego dania.


Jak smażyć ziemniaki na patelni?

Teraz ujawniają pewne sekrety gotowania tej potrawy. I niech nam zacząć, jakie są główne rodzaje żywności są najbardziej popularne wśród ludzi. Są to odmiany ziemniaków smażonych jak:

– z cebuli i czosnku;

– z grzybami;

– mięso.

Tradycyjnym sposobem gotowania

Z tych gatunków będziemy budować. Ale najpierw odsłonić tajemnice pyszne smażone ziemniaki jako takie. Pierwszą rzeczą, warto pomyśleć o – o klasie. To był udany początek gotowania z nim. Jak smażyć ziemniaki na patelni? Kto powie, ale najpierw zdecydować, co kochasz ją bardziej – razvaristoy, krohkoy lub chrupiące, zachował swoją integralność po ugotowaniu. Jeśli pierwsza opcja jest bardziej podoba, należy wybrać odmiany, takie jak „Neva” lub „Sineglazka” – zawierają dużo skrobi, co oznacza, że będą one kruche. Ale tu skorupa jest obecna w takiej żywności należy się spodziewać. Ale dla całego brusochkov powinny dać pierwszeństwo odmian ziemniaka pod nazwą „Nicholas” lub „Tsilena”.

Następnie wybrać patelnię. Najlepiej jest smażyć ziemniaki na powierzchni żelaznych lub stalowych. Będą one utrzymać temperaturę dobrze, zwłaszcza w związku z grubym dnem, ale będą one rozgrzać nawet i bez pośpiechu – i dlatego prażenie żywność nie przywiera do dna. I tu jest wykonana z cienkiej blachy, aluminium lub patelni ceramicznych lepiej odłożyć na bok – nic dobrego ze smażonymi ziemniakami na nich nie będzie działać.

Tak, wybrane dania, podpalili ją. Teraz pan jest konieczne, aby wlać olej. Nadaje surowy słonecznikowy, kukurydziany, oliwa z oliwek, a jeśli nie, przepraszam – dobre masło. Główną zasadą smacznych ziemniaków: olej wlewa się tylko raz – proces napełniania w żadnym wypadku nie może być – to będzie nierównomiernie ogrzewa się i po prostu wygrzewania się na kawałki, co czyni je zbyt tłuste. Tak, że ziemniak był sukcesem, wybierz średnią ilość oleju, aby to na tyle gładka. A w czasie, aby dostosować ogień.

błędy

Najbardziej popularny błąd związany z oliwek są następujące:

– lał zbyt mały i duży pożar – wynik wyjdzie całkiem ładne połowiczne żar. Ziemniaki nie mają czasu do smażenia zacznie być spalone;

– Olej wylewa się dużo, a ogień jest słaby – zamiast ostry końcu dostać gotowanej kaszy. Z tego procesu hartowania ciepła jest uruchamiany zamiast smażenia.

Więc wlać średnią ilość oleju, umieścić na patelni, aby rozpocząć wielki pożar. Teraz cięcia. Ziemniaki mogą być różne mielenia. Ktoś taki jak okrągłe kawałki, ktoś połówki lub ćwiartki małych bulw, a ktoś wybiera laski, w połowie okręgów lub w ogóle kostkę. Kwestia gustu. Należy jednak pamiętać, że im większy kawałek ziemniaka na wielkość, tym dłuższy czas potrzebuje, aby zakończyć pieczenie. Będziesz naturalnie zapytać, jak smażyć ziemniaki ze skórką? Aby to zrobić, najpierw upuść go w gorącej odwiertu. Po kilku minutach na plasterki grab skorupy, konieczne jest, aby przewracać. A potem trochę zmniejszyć płomień. Ale w każdym razie, nie obejmują ziemniaków, okładka – na mocy będzie gromadzić pary, przekształcony kondensatu i rozliczenia z powrotem, zmiękczanie upragnioną skorupę.

Ale fani miękkie i delikatne frytki pokrywa dokładnie potrzebują. Po ogrzewaniu olej w takim przypadku konieczne jest bezpośrednio odejmowanie medium grzewczego r plastrów, po kolei. Następnie przykryć pokrywką i czekać na oferty.

To jest to, co wam powiedziałem podstawowe tajniki smażyć ziemniaki na patelni prawidłowo. Ale co zrobić, w każdym razie nie jest to konieczne:

– solone ziemniaki na początku lub w środku gotowania – pozwoli on krohkim i miękkie;

– często mieszać potrawę w procesie gotowania – plastry mogą zostać uszkodzone, a kolejny – do kruszyć.

Interesujący wariant

Ale nie każdy uwielbia smażone ziemniaki. Jest to danie, mówią, gdzie znajduje się główne danie? Dla tych smakoszy powiemy bardziej innowacyjnych sposobów jak smażyć ziemniaki. Przepis pierwszy, na przykład, będzie się nazywać „w Lyonie.” Trudno powiedzieć, skąd ono pochodzi, ale wynik jest bardzo delikatne i smaczne danie.

Umieścić smażyć ziemniaki, jak opisano powyżej. Oddzielnie, marynowane cebule, pokroić w pół pierścieni. I trzy na tarce ser, tym bardziej – tym bardziej smaczne. Kiedy ziemniak jest już prawie gotowy, jego sól, wymieszać, rozprzestrzenił się na szczycie cebuli i posypać serem. Przykryć pokrywą i tomim 10 minut w niskiej temperaturze.

z cebuli

W zasadzie, ziemniaki z cebulą smażone w wielu rodzinach. Ale jakie tajemnice powinny być rozpatrywane w przygotowaniu tej potrawy? Do ziemniaków i cebuli na patelni okazało się po prostu niesamowite, nie należy umieszczać je na raz. czas pieczenia, te warzywa są bardzo różne. I jeszcze ziemniaki osiągnąć gotowość cebuli pozostawiając tylko żar. A zapach i smak dania są bardzo dobrze, dla amatora. Ale jeśli dziób ma zbyt gorzki, przed uruchomieniem patelni, lepiej wcześniej moczyć we wrzątku na kilka minut, wycisnąć i suche.

Niedawno, zupełnie zbędne – z oleju wilgoci, w którym mogą zacząć smażyć na zachlapanie. Podobnie – w końcu zazharki – umieścić w ziemniakach i czosnku. Wtedy będzie miał czas, aby odsłonić smak, ale nie zaczynaj palić olej. Dobrym dodatkiem do smażone ziemniaki z cebulą lub czosnkiem jest drobno posiekanej pietruszki lub koperku, które mogą być obficie posypać potrawę już na talerzu.

z grzybami

Innym łagodny ulubione danie naszej kuchni jest ziemniaki na patelni z pieczarkami. Aby podkreślić gęstym lesie aromat, który jest znany z tego żywności, konieczne jest, aby właściwie przygotować. Jakie są podstawowe zasady obsługi grzyby pieczonymi ziemniakami?

– Jeśli masz zamiar używać grzybów, to lepiej nie myć pod bieżącą wodą – są bardzo chłonne, a następnie podać je do garnka, a otrzymasz gulasz zamiast smażonych.

– grzyby, wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką i cięcia. Usuń skórę z nich, a szczególnie do wrzenia, to nie jest konieczne.

– Wysuszone pieczarki lepiej wstępnie namoczone w zimnej wodzie, a następnie wyciąć i zagotowano. Po muszą być suche, ale leży w ziemniakach;

– świeże grzyby lepiej obrać i gotować z cebulą na własnej otuchy – aby uniknąć zatrucia lub warunkowo jadalne;

Niech sobie grzyby spada delikatnie, ale w wyniku można uzyskać niezwykle smaczne i aromatyczne danie. Może być podawane z kwaśną śmietaną. Lub zamknięcia ogórki jako przekąskę.

Opcja dla mężczyzn

Cóż, prawdziwi mięsożercy do smaku spadnie porady na temat jak zrobić danie jak ziemniaki i mięso na patelni. Ale w tym przypadku, trzeba zastanowić się, co można smażyć mięso. Większość gatunków przygotowuje ziemniaki na dłużej, a zatem powinno rozpocząć pieczenie z nimi. Mięso pokroić na małe kawałki, nie więcej plastry. Musi szybko usmażyć na oleju na dużym ogniu na złoty kolor. Ponieważ sok jest uszczelniony wewnątrz, a na danie wylotowej nie wyschnie. Następnie wyjąć stoi na osobnym naczyniu, a jeszcze lepiej – na serwetce, aby usunąć nadmiar oleju. Na tej samej patelni położyć ziemniaki pieczone.

Jest to w tym przypadku nie tylko można wytwarzać jak zwykle, lecz także nasycić smak mięsa z oleju. Następnie na scenie niemal całkowitej gotowości, mięso powinno być wysłane z powrotem do miski, wymieszać i pozostawić oba składniki, aby osiągnąć gotowość.

wniosek

Jak widać, nawet w tak pozornie prosty proces „jak smażyć ziemniaki na patelni” ma swoje niuanse. Mogą one odgrywać większą lub mniejszą rolę w smaku gotowego dania. A jeśli je znać na pamięć i stosować w praktyce, będzie uważany za prawdziwego guru gotowania.