234 Shares 8068 views

Czarny nosorożec oświadczył wymarły? Black Rhino: zdjęcia, opis

Pomimo faktu, że naukowcy są teraz stara się zrobić wszystko, aby ratować zagrożone gatunki, nadal znikają co roku najbardziej niezwykłych przedstawicieli unikalnych stworzeń. W ten sposób ludzkość straciła niepowtarzalną giganta, a dziś – w 2013 roku – możemy bezpiecznie utverzhat że czarny nosorożec wymarły. Przez kilka lat, ten rodzaj starał się utrzymać, ale kłusowników i innych przestępców były szybsze i niezwykłe zwierzę zniknęło na zawsze z powierzchni ziemi. Historia nosorożce ma setki lat, podczas których istniały one spokojnie w sawanny i zielone kontynentach.


Black Rhino pojawił się w Afryce, a dwa gatunki tego zwierzęcia pierwotnie istniały: biały i czarny. Warto zauważyć, że kolor skóry zarówno – szary. Różnice w ich nazwy zależą od miejsca, gdzie żyli giganci, a dokładnie – od koloru i składu ziemi. Jak pan wie, jak nosorożce tarzają się w błocie, i, odpowiednio, gleba, która była bardziej glina, skóra zwierzęcia dało biały odcień.

opis

Czarny Rhino – duże zwierzę, którego masa dwóch ton, a jego długość jest dłuższy niż 3 m (wysokość 1,5 m). Pomimo faktu, że jesteśmy przyzwyczajeni do tego nieobliczalny gigant ma tylko jeden rogami na głowie, w rzeczywistości afrykańskich zwierząt kiedyś 2 a czasem 5. Przedni róg był największy, a jego długość jest czasem osiągnął pół metra. W historii istnieją osoby, które osiągnęły główny długość Tusk o ponad metr. Powrót na początku 20 wieku, czarne nosorożce, nie było ogromna liczba, a oni są najczęściej mieszkańcy sawanny. Te niesamowite zwierzęta żyjące w środkowej, wschodniej i południowej Afryce.

Styl życia i zachowanie nosorożce

Nosorożce jedli młode pędy krzewów, dobrze tolerują ciepła. Pojenia zwierząt iść bardzo daleko, czasem pokonywania odległości 8-10 km. Zgodnie z ich sposobem na życie czarnego nosorożca, a raczej był samotnikiem.

Ciąża u kobiet trwał około 15-16 miesięcy, a urodziła tylko jedno dziecko, które przez kilka lat karmione mlekiem matki.

Czarne nosorożce spali gdzie był wygodny z powodu ich ogromnych rozmiarów pozwala im się bać nikogo. Spanie gigantów na swoich stronach lub nóg schowany pod nim. Wcześniej sądzono, że zwierzęta są oznakowane territriiyu, pozostawiając ogromne sterty obornika. W rzeczywistości stało się spontanicznie, bez jakiegokolwiek powodu. Wypasu i czarne nosorożce, dzień i noc – w dowolnym momencie.

Jedynym zagrożeniem dla nosorożca były lwy, które czasami atakują młode młode. Ale przede wszystkim sami cierpieli przed drapieżnikami, jak w walce, nawet jednego nosorożca, szansa na wygraną nie wystarczyło. Nosorożce jednak bardzo krótkowzroczne i powolne. Ten grał przeciwko nim, gdy zaatakowany przez kłusowników. Nawet będąc w niewielkiej odległości od osoby lub drzewa, zwierzęta nie mógł go rozpoznać. Ale tu nosorożce przesłuchania doskonale rozwinięta. Niektórzy myśliwi zauważyli zdolność niezgrabne grubych ludzi za kilometr zapach zagrożenia i skutecznie uciec.

Charakterystyczną cechą Gigantów, oczywiście, uznać ich temperament. Będąc w pozornie spokojnym stanie, drugi nosorożec mógłby wpadać w szał i zacząć rzucać na pracowników ogrodów zoologicznych lub rezerwy. Były częste przypadki, gdy podczas jego podróży turystów na safari do czynienia z agresywnym myślących zwierzęcia, które dosłownie przewrócił ich samochodu. Pomimo jego powolność i niezręczności, nosorożec może osiągnąć prędkość do 45 kilometrów na godzinę lub więcej. Tak, że w uczciwej walce, zawsze wygrywa. Wiadomym jest, że czasami kolidują ze słoni nosorożców i zazwyczaj te „walki” kończą śmiertelna dla jednego z przeciwników. Najczęstszym powodem niechęci sporu staje się jednym z gigantów drogi ustąpić miejsca innym. I pomimo faktu, że słoń jest znacznie większy, a jego przeciwnikiem jest zawsze z nim była dość imponująca broń. Jak wiadomo, długość nosorożca róg czerni wynosi co najmniej 0,5 m, tak, że nie powodują poważniejszych urazów duże zwierzę.

Istnieją cztery podgatunki tego zwierzęcia.

Południowo-centralny czarny nosorożec

Siedlisko zwierzęcia – z centralnej części Afryki Północnej do wschodniej części RPA. Największą liczbę ptaków, jakie można znaleźć w regionie południowym. W rzeczywistości, istnieje jeszcze ten podgatunek, ale figuruje w Czerwonej Księdze, a jego stan jest obecnie szacowana jako krytyczny.

Tex czarny nosorożec

Ten podgatunek nosorożce najbardziej przystosowane do życia w suchych pomieszczeniach. Zwierzęta żyjące w Namibii i Angoli, południowo-wschodniej, południowo-zachodniej i Afryce Południowej. W tej chwili, podgatunek jest na skraju wyginięcia.

East African nosorożec

Historycznie rzecz biorąc, to podgatunek został położony na terenie Południowego Sudanu, Etiopii i Somalii. Teraz niektórzy członkowie nosorożca wschodnioafrykański można znaleźć w Kenii, ale liczba osób każdego roku zostaje zredukowana do minimum, a teraz są w stanie krytycznym.

West African Black Rhino

Przypomnijmy, że afrykański czarny nosorożec dzisiaj zniknął całkowicie i został oficjalnie wymarły. Już na początku 20 wieku populacji tego gatunku to było tylko kilka osób, a do niedawna naukowcy próbowali ich ratować. Po ukończeniu studiów w 2006 roku, eksperci nie mogli znaleźć ani jednego przedstawiciela Afryki Zachodniej czarnego nosorożca. Dlatego w 2011 podgatunek został oficjalnie uznany jako zniknął.

Co spowodowało wyginięcie nosorożców?

Przede wszystkim jest to wszystko dzięki energicznej działalności kłusowników w Afryce są nie tylko sprzedawać mięso i skórę tych niesamowitych zwierząt i aktywnie polować na ich unikalne rogów, które kosztują na czarnym rynku jest bardzo duża suma.

Według wypowiedzi uczonych, główną przyczyną wymierania czarnego nosorożca i potencjał wymarcie białej – zaniedbania ze strony państwa na rzecz ochrony gigantów w ich środowisku. Każdego roku w Afryce istnieje coraz więcej grup przestępczych, które nadal niszczą już kilka stado nosorożców i innych zagrożonych gatunków.

Według ostatnich badań biologów, obecnie na skraju wyginięcia i białe nosorożce zostały również mieszka w północnej Afryce. Jeśli nie będzie szybko podjąć wszelkie środki w celu zachowania populacji tych gigantów, a następnie bardzo szybko świat nie pozostanie tylko te niesamowite zwierzęta. Black Rhino (Zdjęcia zostały przedstawione w artykule) – prawdziwie bezprecedensowe tworzenie natury, a niefortunne, że teraz widać tylko na zdjęciach.

wniosek

To smutne, ale do tej pory na naszej planecie około 40 gatunków jest w stanie krytycznym i na krawędzi wymarcia. Jeśli ludzkość nadal bezlitośnie niszczyć niesamowite przedstawicieli natury, po prostu nie będzie go w krótkim czasie. Pomimo faktu, że teraz aktywnie zwalczać kłusowników, myśliwych grupy są stale zniszczenia unikatowych zwierząt. Przestępcy są coraz bardziej najnowszy sprzęt i broń do połowu nawet największe okazy. W tej chwili, czarny nosorożec oświadczył wymarły, ale w świecie istnieje wiele przedstawiciele podgatunek giganta, który jest nadal możliwe, aby spróbować uratować.