422 Shares 3951 views

Film o przygodach: lista. Najlepszy film o przygodzie

Film o gatunku przygodowego w życie po prostu musi być zabawą. To sprawia kategorii filmów interesujące dla widzów. Mają wszystko, co jest tak brakuje w codziennym życiu: szalone przygody, zapierające dech w piersiach podróż w egzotyczne i czasem niebezpiecznych miejscach. Wybraliśmy najlepszy dla czytelników o przygodach filmie (wykaz można zobaczyć w dalszej części artykułu), po obejrzeniu kto chce kupić bilet do odległych krain i udać się na poszukiwanie ekscytujących przygód.

"Lourens Araviysky"

Film jest epicki, stało się klasycznym gatunku przygody filmów. On nie tylko jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii kina, ale również otrzymał siedem nagród „Oscara”.

Obraz to nie tylko przygoda, ale również autobiograficzny. Opowiada niesamowitą historię o życiu niezwykłego człowieka – podróżnik i oficer armii brytyjskiej, Thomas Edvarda Lourensa. W czasie pierwszej wojny światowej, został wysłany do Egiptu jako znawca języka arabskiego. Tam przyłączył się do opozycji – książę Faisal, który stał na czele zbuntowanych plemion arabskich. Lawrence brał czynny udział w tak zwanej wojny pustyni. Walcząc po stronie rebeliantów, otrzymał honorowy przydomek „Lourens Araviysky” i stał się bohaterem wojskowy w Wielkiej Brytanii i wielu krajach Bliskiego Wschodu.

„Białe słońce pustyni”

W historii sztuki wielu przykładów geniuszu twórczości autora jest rozpoznawana dopiero po jego śmierci. Coś podobnego dzieje się w filmie. Film o przygodzie w gorącej pustyni zwykłego żołnierza Armii Czerwonej Fedora Suhova stał się ulubionym obraz radzieckich i rosyjskich kosmonautów i miliony widzów. Ale nie zawsze było – w momencie premiery w kinach w 1970 roku film zdobył kontrowersyjną ocenę publiczności i krytyków. Dziś jest to kultowy radziecki obraz, przedstawiający przygody powrocie do Armii Czerwonej, oddziału Armii Czerwonej, która powierza harem Basmach Czarny Abdullaha. Sukhov nie można zostawić bez ochrony kobiet i towarzyszy bardzo „zielony” bojownika Petrukha prowadzi harem do najbliższego miasta. Istnieje również w poszukiwaniu swoich żon w pośpiechu i Abdullah z grupą bandytów.

Trylogia „Hobbit”

Prequel sagi kultowego „Władca Pierścieni” – jest doskonałym przykładem filmu o przygodach hobbita Bilbo Bagginsa, który nagle znalazł się w centrum wydarzeń, które odegrały ogromną rolę dla przyszłości Śródziemia.

Kiedy spadkobierca wielkiego krasnoludzkiego królestwa zniszczone przez Smauga smoka, Torin Duboschit decyduje się na powrót do dawnej świetności do ludzi i domu pod Samotną Górę, czarodziej Gandalf doradza mu, żeby oddział hobbita Bilbo Baggins, polecając go jako sprytnego atakującego. W rzeczywistości, ostatni – zwykły przedstawiciel małego narodu, ale w duszy Bilbo zawsze marzyła o przygodach. Gdy próg jego domu pojawił się oddział hałaśliwych krasnoludów, nie mógł się oprzeć i poszedł z nimi do wielkiej podróży do Samotnej Góry.

"The Lone Ranger"

Komedia western przygodowy, który opowiada o walce Dzhona Rida korupcji i bezprawia panującego na Zachodzie w XIX wieku. Czyniąc to, że pomaga Indian Tonto. Okazał się być w zespole bohaterów muszą nauczyć się współpracować, aby stawić czoła wspólnemu wrogowi.

Pomimo ogromnej pracy wykonanej przez załogę do odtworzenia na Dzikim Zachodzie XIX wieku realistyczną atmosferę oraz udział w filmie Dzhonni Deppa, film nie został przyjęty przez krytyków. można nazwać jednym z najbardziej niedocenianych zespołów tych, podjęte w ciągu ostatnich kilku lat.

Seria filmów o Indiana Jones

Jest to klasyczny film przygodowy. profesor archeologii Indiana Jones może połączyć wykłady na uniwersytecie z poszukiwaniem skarbów i starożytnych artefaktów, natomiast wolą działać samodzielnie. Czasami wykonuje on zadania amerykańskiego wywiadu wojskowego. W pierwszej serii filmowej, „Poszukiwacze zaginionej Arki”, szuka legendarnego relikwię chrześcijańskiego – Arkę Przymierza, który był ścigany przez nazistów.

Seria zawiera film Indiana Jones 4. Na piątym zdjęciu wiadomo tylko, że w styczniu 2016 r przedstawicielem studio Walt Disney Studios powiedział, że rola słynnego archeologa rozpatrywane tylko Harrisona Forda i strzelanie 5th ratę serii ma się rozpocząć.

Przygoda dla dzieci i młodzieży

Jeśli pas dorosły są podzielone na wiele gatunków, prawie wszystkich filmach dziecięcych – to przygoda. I nic dziwnego – co jeszcze może marzyć dziecko, ale ekscytujące podróże i przygody.

„Peng: Podróż do Nibylandii” – słynna historia o chłopcu, który nie będzie się rozwijał. Został on nakręcony wielokrotnie. W 2015 roku, ekrany z prequelem Piotrusia Pana, który opowiada historię swojego przybycia do Nibylandii i odkrywać przyszłość nieprzejednany wróg Captain Hook.

Trylogia „Opowieści z Narnii” – film (dzieci) o przygodach w magicznej krainy, które można wprowadzić w przez portal w szafie, stojącej w domu profesora Kirke. Czworo dzieci przypadkowo wpaść Narnii i dowiedzieć się, że według przepowiedni, są one przeznaczone do zapisania magiczny świat od dominacji przez złego Białej Czarownicy.

Film o kosmicznej przygodzie – szalone przygody w kosmosie

„Avatar” Dzheymsa Kemerona – jeden z najlepszych filmów powieść przygodowa z historii kina. Film o przygodach Dzheyka Salli na planecie Pandora wzbudził wielkie zainteresowanie okrzyki publiczności i krytyków.

W historii malarstwa, w XXII wieku, ludzkość nauczyła się wydobycie zasobów na innych planetach. Na jednym z nich, olbrzymi Pandora, zaludnione przez humanoidów trzymetrowej duża korporacja jest wydobycie cennego minerału. Do interakcji z Na'vi (tak siebie nazywają tubylcy) hybrydy awatary zostały utworzone, które są napędzane przez ludzi. Po śmierci brata bliźniaka Jake zaproponował, aby go zastąpić. Więc były Marine idzie na Pandorze, gdzie spotkał się z Neytiri, przedstawiciel lokalnego plemienia.

„Guardians of the Galaxy” – kosmiczna akcja komedia o przygodach bohaterów pstrokacizna zespół składający się z złodziej, genetycznie zmodyfikowanego szop, Woody humanoida, niebezpiecznym zabójcą i jeden z najzagorzalszych kobiet w galaktyce.

Ich znajomość nie była dokładnie przyjemne – większość z nich polować Peter Quillen lub Star-Lord, który ukradł starożytnego artefaktu. Raz w więzieniu za naruszenie bohaterów filmu musieliśmy być zjednoczeni. Decydują się sprzedać sferę, dla których poluje wielu, i podzielić wpływy. Ale wtedy podróżnicy kosmiczne będą uczyć się o destrukcyjnej sile starożytnego artefaktu, a co potężne siły dążą do jej uzyskania.

„Autostopem przez galaktykę” – to kolejny fascynujący taśma. jeden Arthur Dent dowiaduje się, że Ziemia musi być zniszczony – w jego miejsce przestrzeni hiperprzestrzeni autostrady zostanie zbudowana. Zapisz go z „Guide to the Galaxy autostopem” najlepszym przyjacielem, który był obcy linka na Ziemi przez 15 lat. Teraz Arthur – bezdomny galaktyka podróżnik, uzbrojony tylko z przewodnikiem i ręcznikiem.

"Star Wars" – saga miejsca kultu. Jest to zabawa film o podróży przygody. Będzie zapoznanie odwiedzających z różnych planet i ras, które je zamieszkują.

Film o dżungli (Przygoda): Lista najbardziej fascynujących obrazów

  1. "King Kong". Ten film przygodowy w reżyserii Petera Jacksona, postawiła sobie za cel, aby usunąć obraz, jak najbliżej do pierwotnego 1933, ale z nowoczesną technologią. Ekipa zostaje wysłany do odległej wyspie na Oceanie Indyjskim Czaszek. Statek jest uszkodzony, a na wyspie załoga napotyka wrogich tubylców. porywają oni aktorkę Enn Derrou i doprowadzić ją do poświęcenia ogromny Monster – goryla Kongu. Zabiera dziewczynę w swoim legowisku, a pozostali przy życiu członkowie zespołu iść w poszukiwaniu jej.
  2. „Dżungla”. Jest to rosyjska komedia przygodowa, role, w których wykonywane Vera Breżniewa i Siergiej Svetlakov. Para jest na bezludnej wyspie zamieszkanej przez kanibali. Ich sytuacja jest skomplikowana przez fakt, że jego żona podejrzewa męża zdrady i fury spala tylko środki zbawienia – łódź.

Kiedy morze dzwoni

Pierwsza część popularnych franczyzowych „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły” – fascynującego filmu o przygodach morskich.

Karaiby w XVII wieku, człowiek może być praworządnym obywatelem, albo Corsair. Uilyam Terner nie wiedział, że jego ojciec – pirat, aż poznał Jacka Sparrowa, byłego kapitana floty statków w całej Karaibów – „Black Pearl”. Oni tymczasowo zjednoczyć w dążeniu do celu każdy William chce uratować z niewoli piratów zrobione im córkę gubernatora Port Royal Elizabet Suonn i Dzhek Vorobey pragnął wrócić do swojego statku.

„W samym sercu Morza” – to przygodowy film zrobiony na podstawie prawdziwych wydarzeń, które w jednym czasie inspirowane pisarz Herman Melville do stworzenia słynnej powieści „Moby Dick” ataku na ogromnym kaszalotów whaler. Członkowie załogi uciekła po ataku, spędził trzy miesiące w łodzi w oceanie, próbując dostać się do ziemi i przeżyć.