788 Shares 4983 views

W jakim wieku iw jakiej kolejności dziecko zęby wypadają? Jazda Utrata zębów mlecznych u dzieci

Zazwyczaj proces gdy tymczasowe zęby są zastąpione przez stałe, zaczyna się u dzieci poniżej sześciu lat. Ale dzisiejsze dzieci to jedna cecha – przyspieszony rozwój. Dlatego utrata zębów mlecznych u dzieci 5 lat – jest to powszechne zjawisko w naszych czasach. W tym okresie życia dziecka rodzice mają wiele pytań: czy leczyć trzeba tymczasowe zęby? Czy są jakieś problemy i kiedy należy skontaktować się dentysty? Jaki jest schemat utraty zębów mlecznych u dzieci? Ile trwa ten proces?


Ponieważ nie jest to zmiana tymczasowej zęby?

Dobrze znany jest fakt, że wskaźnik liczby zębów dla dorosłych – 32. Dlaczego jest to, że dzieci są tylko 20? Faktem jest, że w ciągu 6 miesięcy, gdy dziecko pierwsze zęby zaczynają wybuchać, jego szczęka ma bardzo małą powierzchnię. W procesie wzrostu dziecka jest przedłużony. I podczas zmiany w zestawie dodatkowo otrzymać dwie pary zębów w każdej szczęce. Nazywane są zęby przedtrzonowe i znajdują się pomiędzy kłów i zębów trzonowych. W konsekwencji, liczba zębów została zwiększona z 20 do 28. W przypadku, gdy więcej 4? To tak zwane zęby mądrości, a one rosną znacznie później, po 17 latach.

Proces głównie występuje uzębienie bezboleśnie. Okazuje się, że tymczasowe siekacze, kły i zęby trzonowe mają korzenie, które są absorbowane w pewnym okresie. W związku z tym, że zęby mleczne tracą poparcie, stają się luźne i wypaść jeden po drugim. Rosną one zastąpić rdzennych które mają gęstą strukturę, solidną szkliwo i posiadają większą wytrzymałość w porównaniu z przejściowych zębów. W ten sposób organizm dziecka przystosowuje się do dorosłego jedzenia. Procedura utraty zębów mlecznych u dzieci, program i czas tego procesu zostaną podane poniżej.

Pierwsze oznaki tymczasowej ząbkowanie

Dzięki niektórych funkcji, można określić, że dziecko będzie wkrótce rozpocząć proces utraty zębów mlecznych:

 • Zwiększenie luki między zębami. W związku z rozszerzeniem rosnącej szczęki, tymczasowe siekacze, kły i trzonowce są wcale większej odległości od siebie. Okazją do odnoszą się do dentysty – dziecko jest już sześć lat, a różnice pozostały niezmienione. Dla orientacji rodziców pod względem programu, specjalny utraty zębów mlecznych u dzieci. Wiek i zastąpienie sekwencji opisano go w niej.
 • Reel dziecko ząb. O dwa lata przed rozpoczęciem utraty tymczasowych siekaczy, kłów i zębów trzonowych ich korzenie zaczynają się rozpuszczać. W czasie przejścia tego procesu na szyjki zęba ostatniego stopniowo zaczyna drgać.
 • Erupcja zębów stałych obok mleka. Czasami zdarza się, że tymczasowe siekacz, kieł lub molowy jeszcze nie spadł, a obok niego już widać radykalne dziedzica. Stomatolodzy uwierzyć zjawisko to jest nieszkodliwe. A jednak, w przypadku gdy stały ząb został pocięty i nabiału, obok niego, w ciągu trzech miesięcy nie spadła, należy skontaktować się ze stomatologiem.

Czas i kolejność czasowa utrata zębów

Przeanalizujmy jak rodzimy zastąpione zębów mlecznych u dzieci: straty w jakim wieku? Co to jest równoważne obwodu? I jak długo trwa? Eksperci twierdzą, że czas dla każdego dziecka. Całkowity czas trwania zmiany siekaczy, kłów i zębów trzonowych jest sześć – osiem lat. Przeciętnie, początek strata „Milkmen” dziewczęta stanowią w wieku sześciu lat, chłopcy później. Jednak dzisiejsze dzieci są szybko się rozwija. Dlatego utrata obwód zębów mlecznych u dzieci i może być związana z piątego roku życia. Jest to również data rozpoczęcia procesu zmiany siekaczy, kłów i zębów trzonowych, a czas jego trwania zależy od dziecka dziedziczenia genetycznego. Wpływ warunków klimatycznych, cechy żywności i jakości wody do spożycia.

Poniżej przedstawione graficznie na kolejność, w której podstawioną natywnych zębów mlecznych dla dzieci. Utrata obwód, który jest dołączony zdjęcie pokazuje, że pierwsze siekacze otrzymują po – pierwszych zębów trzonowych, a potem przychodzi kolej na kły, a ostatni na liście – drugie zęby trzonowe.

W sześciu lub siedmiu lat, kiedy to rozpoczyna się proces zmieniania „Mleczarz”, pierwszy występuje utrata centralnych siekaczy. A dzieje się najpierw w dolnej szczęki zębów (są przedstawione na rysunku numerem 1), a następnie nastaot rzędu naczelne (numerach 2).

Następny spadek boczne siekacze na górnej szczęki (numer 3 na rysunku), a następnie ściśle – to samo dolne zęby (nr 4). Ich zmiana następuje, gdy dziecko kończy siedem lub osiem lat.

Następnie ubytek schemat zębów mlecznych dzieci zmiana obejmuje pierwszych zębów trzonowych górnej i dolnej szczęki (przedstawione na rysunku numerami 5 i 6). Dzieje się tak w wieku dziewięciu – jedenaście lat.

Dziewięcioma – dwunastu lat, zgodnie z normą będzie spadać kły szczęki górnej (nr 7 na rysunku), a następnie – ten sam zęby dna (reprezentowany przez liczbę 8).

Ten ostatni, o czym świadczy utrata obwodu zębów mlecznych u dzieci nastaot kolejki drugiego trzonowych żuchwy (ponumerowanych na figurze 9), a ślad – górna (numer 10). Występuje w dziesięciu – dwunastu lat.

Dlatego ważne jest, aby zachować pierwotną zęby?

zęby dzieci są bardziej podatne na negatywne skutki próchnicy niż root. I powikłania tej choroby występują dość często. Sam dziecko może nie zdawać sobie sprawy, że miał uszkodzone szkliwo. Oznacza to, że w diagnostyce próchnicy wymaga wizytę u dentysty. Rodzice powinni być bardzo odpowiedzialne podejście do tego. Po wszystkich zaniedbanych chorób zębów mlecznych – bezpośrednią drogę do ich utraty, co samo w sobie jest złym czynnikiem. Tymczasowe siekacze, kły i trzonowce są „strażnikami” przestrzeni dla swoich rdzennych zmieniaczy. W przypadku chwilowej utraty zęba swoich sąsiadów zaczynają się zmieniać, aby wypełnić pustkę. Po radykalnych zwolenników, które rosną w miejscu istniejącego mleka, nie będzie wystarczająco dużo miejsca dla normalnego rozwoju i będą czołgać się na siebie, tworząc szereg nierówny. Możliwe jest również naruszenie ich wzrostu, a przesunięcie w kierunku powstawania wad zgryzu.

Usuwanie zębów mlecznych u dentysty: możliwe przyczyny

Dobry dentysta pediatryczny nigdy nie pozwoli na usunięcie zęba dzieckiem, czy można to leczyć i ratować. Istnieją jednak sytuacje, w których jest to obowiązkowe. Usunięcie zęba tymczasowej uzasadnione w następujących przypadkach:

 • Poważne zniszczenia „mleczarza” i niemożności odzyskania.
 • Obecność torbieli tymczasowego korzeń zęba.
 • Rozwój stanu zapalnego, które następnie mogą prowadzić do problemów z rdzennej zęba.
 • Ząb stały wybuch, gdy mleko nie spadło.
 • Silne siekacze mleczne kołowrotek, kły i trzonowe, które daje dziecku ból i dyskomfort.

Przedwczesna utrata zębów mlecznych

Wyższe limity wiekowe zostały zdefiniowane, które są wymieniane w zębów mlecznych u dzieci, schemat strata. 5 lat – jest to linia czasu, po którym następuje utrata siekaczy, kłów i zębów trzonowych nie są uważane za przedwczesne, pomimo faktu, że tempo zmian na początku tymczasowych zębów w stomatologii dziecięcej jest uważany za dziecko osiągnie wiek sześciu.

Przyczyny przedwczesnej utraty „mleczarzy” może być w następujący sposób:

 • Uraz. Dziecko traci ząb w wyniku działania mechanicznego (uderzenia kropli).
 • Nieprawidłowy zgryz, który w stomatologii dziecięcej jest oznaczony terminem „głębokiej”. Szczęka pokrycie dna, znamienny tym, że zęby są poddawane nadmiernym naciskiem i nie ma możliwości ich utraty.
 • Wpływ na sąsiednie zęby. Dzieje się tak, gdy „dzbanki” mleko się nieprawidłowo. Przyczyną przedwczesnego wypadania włosów jest podobny do poprzedniego punktu – zbyt duży nacisk na tymczasowe narzędzie, psów lub trzonowego.
 • Próchnica w ruinę. W tym przypadku ząb mleczny po prostu rozpadać.
 • Umyślne rozluźnienie tymczasowy siekacz, kieł lub molowy dziecko.

Opóźniona utrata zębów mlecznych

Istnieją sytuacje, gdy zęby dziecka są nie spieszy się z upadku. Może to być spowodowane dziedziczność dziecko przeniósł ciężka choroba zakaźna, krzywicy u dziecka lub niezrównoważonej diety i, w konsekwencji, brak witamin i wapnia w organizmie.

Możliwe, że ząb dziecko nie spadło, a obok niego jest już zaczynają wybuchać swoją radykalną zmieniacza. Jest to tak zwana „zęby rekina”. Nic poważnego, ale tylko wtedy, gdy w ciągu trzech miesięcy „mleczarz” nadal ustępuje zęba stałego. Inaczej wymaga wizytę u dentysty.

Podróż do dentysty jest wymagane również wtedy, gdy dziecko jest już osiem lat, a dziecko zęby wciąż miał wszystko na miejscu.

Co zrobić po tymczasowy ząb wypadł

Zazwyczaj utrata zęba dziecko jest poprzedzone jego wahań, tak dla dziecka, tym razem nie będzie zaskoczeniem. Po stracie czasowej psów, noża lub trzonowego w miejscu jej wzrostu tworzą rany. Aby zatrzymać we krwi powinien być dołączony do otworu sterylnego wacika lub gazy. Po 3-5 minutach krwawienie zatrzymać. W ciągu 2 godzin po stracie nie powinny karmić dziecko, a po tym czasie zapotrzebowanie na dwa lub trzy dni, aby ciepły posiłek jednolitej kompozycji. Składniki stałe i duże fragmenty powinny zostać usunięte, w celu uniknięcia uszkodzenia niechronionej powierzchni dziąsła. Po posiłku należy dokładnie wypłukać usta. Utworzona w miejsce zęba Fallout korkiem Gore wypaść na własną rękę przez dwa lub trzy dni. Pobrać go za pomocą środków mechanicznych jest surowo zabronione.

Czego nie robić po spadła tymczasowy ząb

Po utracie „mleczarz” nie powinna dać dziecku żuć na bardzo twardych produktów, takich jak orzechy, krakersy, cukierków. Zabronione jest również zastosowanie środków antyseptycznych (nadtlenek wodoru lub roztworów alkoholowych), aby przeprowadzić całkowitą kauteryzację rany powstaje. Nie dotykać palcami krwawić otwór, aby zapobiec zakażeń.

Jeśli po utracie siekaczy, kłów tymczasowych i zębów trzonowych dziecko ma gorączkę – jest powodem do natychmiastowego leczenia do pediatry. Dentysta w okresie zmiany zębów mlecznych powinny być traktowane co najmniej dwa razy w roku do rutynowej kontroli.

Opieka stomatologiczna podczas ich przesunięć

Aby zapisać zęby dziecka nienaruszony i zdrowy zalecamy następujące:

 • Szczotkowanie zębów miękką szczoteczką dwa razy dziennie.
 • Przyzwyczajać dziecko do płukania jamy ustnej za każdym razem po jego spożywania.
 • Zawierać w diecie dziecka mleka i przetworów mlecznych dla fortyfikacji wapnia w organizmie.

Podczas zmiany tymczasowych siekaczy, kłów i zębów trzonowych w dorosłym dzieciom podano następujące pytania: kiedy zaczynają być zastąpione przez rdzennych zębów mlecznych u dzieci? Jazda Loss? I jak długo trwa ten proces? Odpowiedzi można znaleźć w tym artykule. Najważniejsze dla rodziców – pamiętaj, aby dwa razy w roku, aby odwiedzić dentystę pediatrycznych dla rutynowej kontroli w celu zapewnienia szybkiego wykrywania problemów, jeśli w ogóle. Pozwoli to zachować zęby dziecka piękne i zdrowe.