831 Shares 4630 views

Jeżeli katar …

Każdy przynajmniej raz w życiu do czynienia z katarem, ale dla niektórych jest to stały problem w ogóle. Zimą i jesienią powodu, że wypływa z nosa mogą być ostre choroby układu oddechowego, zakażenia wirusowe, a nawet prosty hipotermia. W wiosennych i letnich ludzi cierpi z powodu alergii.

Co jest przyczyną przeziębienia, dostarczając tyle kłopotów? Załóżmy wyeliminować alergie. Katar mówi nam, że w błonie śluzowej nosa przeniknęły wirusa. A potem, jak głęboko to pójdzie do ciała, to było zależne tylko od Ciebie, a także dalszy przebieg choroby.

Na pierwszych objawów nieżytu nosa starają się ograniczyć wyjście z domu. Ubierz się ciepło (wymagane wełniane skarpetki, nawet jeśli nie czujesz zimna), należy użyć metody „babci”: Herbata z miodem, cytryną i malin. Tylko nie bardzo gorąca, albo spalić tylko pogorszyć sytuację. Jeśli nie ma temperatury będzie płacić kąpieli (woda nie jest bardzo wysoka, około 39 stopni) z gorczycy. I gdy idziesz do łóżka, posypać trochę bezpośrednio do skarpety suchej musztardy.

Nie ma potrzeby się spieszyć biec do apteki do nosa. Większość z nich to wciągająca, co oznacza, że w przyszłości trudno będzie dać im (nawet jeśli katar odbędzie). Lepiej jest do inhalacji (na przykład, soda, rumianek, Ingalipt). Alternatywnie oczyścić nozdrza (nie oba na raz, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zapalenia ucha środkowego).

Teraz więcej o przeziębienia i jego rodzaju.

1. "False" katar (vazomotrny). Zaobserwowano, gdy szybkie zmiany temperatury (na przykład przy przejściu od ciepłej do zimnej i vice versa). Płynącej z nosa, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Krople nie pomagają. Statki wokół przyczyny lub raczej ich zwiększoną reaktywnością. Zazwyczaj warunek ten pokonuje się w ciągu kilku godzin.

2. Wyciek z nosa ostre. Stale przepływa płyn z nosa (przezroczysty jak woda), łzawienie oczu, jak kichanie, temperatura 37,0 – 37,6. Taki stan jest leczony, jak powyżej, oraz przez drogi oddechowe.

3. nieżyt przewlekły. To nie spływa z nosa, ale trudno oddychać, uczucie ciągłego przeciążenia. Nie należy traktować prichinu.Kak ironicznie, oprócz zapalenia zatok, przyczyną może być choroba serca lub nerek, otyłość. Jeśli powodem jest wciąż wirusa, leczenie jest podobna do dwóch poprzednich, a także krople do nosa (zwężające naczynia), które pomogą usunąć obrzęk i pozwolić śluzu do stagnacji. Bury lepiej leży na boku (z jednej strony – jednego nozdrza i drugiej strony – z drugiej nozdrza). Wolą spraye i krople na bazie roślinnego i oleju. Poza tym oczyszczanie nosa pozwalają one nawilżać śluzowej i zmniejszają podrażnienie. I powtarzam: nie należy stosować kropli przez długi czas (nie dłużej niż tydzień), lub katar mogą rosnąć w nieżytu polekowego (katar powodu – medycyna).

Jeżeli po tygodniu leczenia nadal płynie z nosa, jasny zielonkawy wydzielina zmieniła nastąpił ból głowy, czy temperatura jest podniesiona jeszcze wyżej – udać się do lekarza, bo to objawy zapalenia ropnego (zapalenie zatok). Nie będzie już zrobić bez kompleksowego leczenia: antybiotyki, leki obkurczające naczynia i leki zwężające naczynia, witaminy, środki pobudzające odpornościowego.

Jeśli po takim leczeniu bez rezultatów, lekarz może zalecić, aby nakłucie. Konieczne jest wyjaśnienie, że źródłem zakażenia – w głowie, to znaczy, bardzo blisko do mózgu. A to, jak wiadomo, jest niebezpieczne. Aby tak się nie stało przed, dbać o podstawowej profilaktyki: unikać ekspozycji na zimno, przeciągi, mniej mówić na zimno. A przed opuszczeniem domu (zwłaszcza gdy „brutalny” wirusa) nie leń się smar nos oksolinowy maści wewnątrz. Po powrocie do domu, przepłukać usta przemyć nos. Takie środki zajmie Ci zaledwie kilka minut, ale w końcu nie pozwoli wirusy zdobyć przyczółek w organizmie. I nie zapomnij o witaminy, które są tak bogato wyposażony przez naturę owoców i warzyw. Nie uniknąć pikantne sałatka z rzodkiewki, czosnek, cebula. Jeść je przynajmniej od czasu do czasu.

I wreszcie kilka słów o dzieci.

Często młode matki jest to, że doświadczenie dziecka katar. W rzeczywistości, to nie zawsze jest powodem do niepokoju. Wyrażenie przysłowiowe „zasmarkany nadal” tylko mówić o dzieciach. Chodzi o to, że dziecko „cieknący” nos – w porządku rzeczy. Zatem smarowanie nosowych, bakterie i pył są usuwane. Wraz z wiekiem przechodzi. Ale jeśli separacja trwałe, mają zielonkawy lub żółtawy kolor, z kampanii do lekarza nie może być opóźnione. Ma objawy zakażenia (opisanego powyżej). Ponieważ profilaktyka może być wskazane płukania nosa „woda morska” (roztwór soli morskiej) i odpuszczaniu.

Bądź zdrowy!