753 Shares 9481 views

Konstrukcja i dane techniczne „Volkswagen Polo”

Po raz pierwszy dobrze znany niemiecki koncern przedstawił publicznie swój nowy „Volkswagen Polo” 5. generacji w 2009 roku. Debiut odbył się w ramach Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Pomimo faktu, że produkowane masowo samochód jest zaledwie 3 lat, w tym krótkim czasie, że wygrał nagrodę. Na „Volkswagen Polo” moment uważany za najlepszy samochód w 2010 roku i najlepszy samochód importu w Japonii 2011. Ale to nie wszystko. Nowy natychmiast po jego debiut uzyskał status najlepszego samochodu w Europie. Takie nagrody wyraźnie przyciągnąć uwagę i intrygują nawet najbardziej wymagającego klienta. My też nie pozostają obojętni na to, więc dzisiejszy przegląd będzie poświęcić go do tej marki i spojrzeć na wszystko z jego cech.


„Volkswagen Polo” i jego wygląd

Generalnie, jeśli porównać samochód z innych samochodów „Volkswagen”, można znaleźć wiele podobieństw między „Polo” i jego kolegów „golf”. Powodem jest znowu corporate design. Ale tym razem, projektanci nie odważył się eksperymentować i tworzyć zewnętrzną nowych elementów w stylu klasycznym. Przód „klasyków” dopełnia „mrugający” reflektory główne lekkie i wąskie krata, pod którą harmonijnie uzupełnia wygląd nowego zderzaka z innym kształtem wlotu powietrza.

Odchodzenia od skromności, twórcy postanowili dać samochód rodzaj agresywności z boków, co czyni go bardziej nadęty nadkola. Sportowy uzyskuje się przez drzwi nadmiarowych i potężnych tylnych nogach. Ale widok z tyłu znowu staje się bardziej pokorny – tylne światła hamowania wraz ze zderzakiem sprawiają, że samochód bardziej efektowne.

Dane techniczne „Volkswagen Polo”

Pod maską samochodu może być umieszczony jeden z czterech silników benzynowych. Po prostu chcą, aby pamiętać, że parametry techniczne „Volkswagen Polo” z pierwszych dwóch jednostek jest bardzo, bardzo słaba. Oczywiście, silniki 60 i 70, moc z jednym objętości roboczej 1,2 litra trudno rozproszyć samochodu 200 kilometrów na godzinę. Bliżej należy zwrócić uwagę na następujące dwa silnik że Niemcy stworzyli specjalnie dla 5 generacji małego samochodu. Wśród nich turbodoładowaniem silnik o mocy 85 koni „i” o objętości 1,4 litra, które rozwija się „hundred”, w czasie krótszym niż 12 sekund. Co jest do zaakceptowania dla tego silnika, więc to zużycie paliwa – samochód miejski spędza mniej niż 8 litrów na 100 km.

Dane techniczne „Volkswagen Polo” z 105-osobowego zespołu zasługuje na szczególną uwagę. Pojazd z pokrętłami Engine „stu” przez 9,5 sekundy, zaś prędkość maksymalna szczytowa jest opóźniony o około 190 kilometrów na godzinę. Nawiasem mówiąc, kierowcy mówią w rzeczywistości maszyna może iść i 200, tak że dynamika „Volkswagen Polo” wszystko jest w porządku. Silnik zużywa nie więcej niż 7 litrów benzyny w mieście. Na torze samochód spędza mniej niż 1 litr paliwa.

Biorąc pod uwagę to sportowcy nowe przedmioty i słynna niemiecka jakość wykonania, można stwierdzić, że cena 500 tysięcy rubli na „podstawy” – jest uzasadnione.

Jak widać, konstrukcja i parametry techniczne „Volkswagen Polo” jest naprawdę godna wygraną!