707 Shares 4060 views

Czy historia kredytowa wpływa na kredyt i czy muszą być sumienny zaeschikom?

Z pojęciem „historię kredytową” dziś muszą znać nawet dla tych obywateli, którzy nigdy wcześniej nie było kredytobiorców instytucji finansowych. Ale nie każdy rozumie istotę tej koncepcji, w wyniku czego, w kraju od czasu do czasu, istnieją oznaki nieodpowiedzialnego podejścia do zobowiązań pieniężnych. Ma historii kredytowej, aby uzyskać kredyt? Mamy do czynienia z tym problemem raz na zawsze.

Czym jest historia kredytowa i Credit Bureau

Najpierw musimy zrozumieć istotę pojęcia „historii kredytobiorcy.” Eksperci podkreślają, że około połowa populacji słyszeliście określenie, i to nie raz, ale nie rozumiem jego sens i cel istnienia.

Historia kredytowa – systematyczne dane na klienta banku, który nigdy nie uciekał się do kredytu. Dane podane Nazwa kredytobiorcy, jego kontakty, numery dokumentów i innych informacji osobistych, jak również informacji o terminowości spłaty kredytu.

Dane generowane jako osobistą kartę, przenosić do banku w specjalistycznej instytucji – Narodowego Biura historii kredytowej. NBCH zadanie – do przechowywania tych informacji i podejmowania szybkich zmian, gdy nowe informacje od kredytodawcy. wszystkie otrzymane dane w takim czy innym czasie, są gromadzone i są dostępne na żądanie banku lub kredytobiorcy.

Rodzaje historii kredytowej

Przed zastanawiać, czy historia kredytowa wpływa na kredyt, warto sprawdzić w rodzaju opowieści o kredytobiorcy. Wbrew powszechnemu przekonaniu, historia kredytowa nie jest podzielone na 2 rodzaje – pozytywnych i negatywnych, a aż cztery.

1. Doskonała historia kredytowa – to dane o kredytobiorcy, który nie jest wykonany pojedynczy opóźnienie kredytów, zarówno bieżących i ugaszony. Ten klient – dobrodziejstwem dla instytucji finansowej. Banki są gotowe udzielić podobnego kredytu bez pytania kredytobiorcy i po obniżonej cenie, ponieważ zapewnia minimalne ryzyko niespłacenia długu.

2. Historia dobry kredyt – jest również dobrym rozwiązaniem dla instytucji finansowej. Oznacza to, że ludzie są dozwolone jednorazowe lub sporadyczne pominięcia ratach do jednego lub kilku dni. Na przykład, w niektórych organizacjach może być uznane jako bona fide kredytobiorcy spłatę zaległych kredytu w dowolnym banku, nawet do miesiąca.

3. uszkodzony historii kredytowej. Delay, który trwa przez 5-6 dni lub więcej, a tam jest regularny – jest to okazja, aby wątpić dowolny bank. Dla niektórych szczególnie wymagających instytucji finansowych zostaną uznane za skażone historii kredytobiorcy, który miał pominięcia ratach przez okres 1 do 30 dni, a kredyt zostanie spłacony w całości w terminie.

4. złej historii kredytowej – jest to najbardziej zaniedbana opcja. Należą do nich złe kredyty, które bank jest gotowy do przeniesienia na rzecz osób trzecich, to agencje inkasa. Co do zasady, pożyczka jest uznawany beznadziejna, gdy masz nieodebrane termin płatności 90 dni. Kwestia uzyskania kredytu w tym przypadku nie warto – to jest po prostu niemożliwe.

Czy to możliwe, aby uzyskać kredyt z uszkodzonym historii kredytowej?

Technicznie można uzyskać kredyt i kredytobiorcy nie stawili. NBCH ma kilka działów, więc informacja nie zawsze jest aktualizowana niezwłocznie iw całości. Tak więc, istnieją przypadki, gdy wierzyciel nie uświadamia sobie wszystkie wady potencjalnego kredytobiorcy.

Czy historia kredytowa wpływa na kredyt na zakup samochodu lub mieszkania, jeżeli kredytobiorca jest uznawane za nieuczciwe? Oczywiście, w takich przypadkach liczyć na wyrozumiałość czeku bankowego lub zaniedbania danych NBCH nie jest konieczne. Kredyty hipoteczne i kredyty samochodowe – duże transakcje finansowe, w obecnej sytuacji gospodarczej, banki są mało prawdopodobne, aby przejść do takiego ryzyka.

Kto daje kredyty dla kredytobiorców z skażonej historii?

Czasami bank świadomie idzie do czynienia z pozbawionymi skrupułów kredytobiorców lub zasadniczo zwraca kredyt bez sprawdzania historii kredytowej. Dzieje się tak, gdy instytucja finansowa jest zainteresowana promocji nowych usług i zapewnia niewielką ilość wszelkich klientów. stopy procentowe i inne warunki w takich przypadkach nie są uważane za najbardziej opłacalne.

Dzieje się tak, gdy otwarcie nowego banku. W celu stworzenia bazy klientów lojalnych wobec pożyczkodawcy odnosi się do każdej osoby, która ubiega się o pomoc, nie patrząc na ewentualne wcześniejsze grzechy.

Niektórzy mieszkańcy w poszukiwaniu instytucji finansowej, która będzie współpracować z nieuczciwym klientem, zwracając ich uwagę na kredyty. Historia kredytowa dla MIF nie jest ważne, ale one zrekompensować ich ryzyku domyślnych wygórowanych stóp procentowych oraz prowizji. Ponadto, te kredytodawców są uważane za pół-prawnych, a czasem są oszustwa.

Brak historii kredytowej – jest to dobre?

Okazuje się, że wpływ decyzji banku mogą nie tylko popsute lub pozytywnej historii kredytowej, ale także jego nieobecności. Jeśli przyszły kredytobiorca nigdy wcześniej zaprojektował kredytów i nie dokonywania płatności, nawet obecność weryfikacji dochodów nie może pełnić rolę gwaranta jego odpowiedzialności i staranności. Jest to również ryzykowne dla klienta banku.

Tak często w przypadku braku historii kredytowej BKI może być czynnikiem decydującym o awarii. Co robić? Eksperci doradzają, aby zacząć kształtować historię. Aby to zrobić, należy umieścić niewielką pożyczkę bez certyfikatów. Wymagania klienta banku gniazdo nie są gwarantowane, aby uzyskać odrzucenia.

Konkludując

Ma historii kredytowej, aby uzyskać kredyt? Oczywiście! Ale faktem jest, że wpływ na losy pożyczkobiorcy swojej historii może zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Sumienni ludzie mają prawo do lojalności i bankowych korzystnych warunkach. Kredytobiorca, który psuje jej historię trudno mieć nadzieję na złagodzenie sankcji rzetelnej instytucji finansowej i rzeczywiście uzasadniony pożyczkodawcy.