762 Shares 9417 views

Nokia Asha 503 Dual SIM RM-922: przegląd, dane techniczne i opinie

Jeśli weźmiemy pod uwagę Nokia Asha 503 RM-922 jak zwykły telefon, to będzie bez wątpienia cieszyć się prostokątną obudowę z wieloma funkcjami. Wśród zalet modelu obejmują inteligentną konstrukcję, Wi-Fi i aplikacje, które pozwalają na zawsze pozostać w kontakcie. Ale nie więcej. $ 99 użytkownik otrzymuje urządzenie z niskiej rozdzielczości ekranu, wątpliwej jakości komunikacji, stałej ostrości aparatu i pracy przerywanej. Wszystko to podkreśla stanu budżetu, podczas gdy Asha 503 – najbardziej luksusowy z trzech modeli telefonów, które obejmuje również 502 i 500 th th. Dziwne, ale uderzający projekt kompensuje dużo i jest głównym powodem, aby przyciągnąć klientów. Jeśli tylko prosty telefon z dobrym wyglądem, Nokia Asha RM-922 jest dobrym wyborem. Ale dla tych, którzy szukają dobrze zintegrowany smartphone budżetu, to lepiej zwrócić uwagę na model tanim systemem Android lub Windows.


Projektowanie i budowa

Telefon na pewno ma osobowość. Idealnie gładka, z gładką krawędzią z tworzywa sztucznego i prostopadle Nokia RM-922 wygląda zamrożone w bryle lodu. Efekt ten jest najbardziej widoczny w widoku z góry i pod pewnym kątem, kiedy warstwa zgodnie z przezroczystego tworzywa sztucznego jest biały, czarny, jasno żółty, zielony, niebieski i czerwony powłoki. Wymiary 102,6 x 60,6 x 12,7 mm wskazują, że telefon „Nokia RM-922” nie jest bardzo cienka, ale nie jest zbyt masywna. Element wydaje się niezawodne i ma małe zagięcie na tylnej powierzchni, zmiękczanie ostrych krawędzi wzoru. Łatwo jest wsunąć do kieszeni i wygodnie mieści się w dłoni. 110 g masy wchodzą również w tym czasie.

przyciski głośności i zasilania znajdują się po prawej stronie. Port ładowania micro-USB i gniazdo słuchawek są umieszczone na górze, a od tylnej okładce działa obiektyw i lampę błyskową LED. Aby uzyskać dostęp do Slot kart pamięci Micro-SD, należy zdjąć panel tylny (poniżej), i dostać się do mikro-kart SIM, jak to możliwe po wyjęciu baterii.

pokaz

Na przedniej części smartfonu dominuje czerń. Rama bardzo szeroki wyświetlacz, dużo więcej niż jest potrzebne do 3-calowy wyświetlacz QVGA LCD rozdzielczość 320 x 240 pikseli. Odblaskowy ekran dotykowy jest trudny do odczytania, nawet w pokoju. Zwiększenie jasności pomaga, ale to wpływa na żywotność baterii.

Nie można powiedzieć o bardzo niskiej gęstości pikseli równą 134 ton / cal i wyświetlanie tylko 262 tys. Kwiaty (wobec 16 mln). Tekst i obrazy trochę szorstkie na brzegach. Bogate graficznie strony takie jak kreskówki – piksele krawędzi, nierówny kolor i hałas na ekranie jest rozproszone jak konfetti. Lepiej jest korzystać z witryn dla telefonów komórkowych lub zwiększyć wyrazistość obrazu poprzez zmniejszenie prędkości pobierania. jakości wyświetlacz – wynik niskich cen RM-922. Ekran dotykowy, przynajmniej chroniony przez Gorilla Glass, a Nokia oferuje wygaszacz ekranu, który pozwala wyświetlić czas na ekranie blokady.

Według opinii użytkowników, 3-calowy ekran jest prawie bezużyteczny do czytania, zamykanie maleńkich okien, a zwłaszcza dla wpisując pomocą pięciu wierszy wirtualną klawiaturę. Mimo, że zestaw jest wykonany bardzo dokładnie, ale jest to bardzo rozczarowujące. W domyślnym telefon zapewnia wejście predykcyjną, ale nie automatycznie konwertowane na wielkie lub rozmieszczenia znaków interpunkcyjnych. Aby sprawdzić pisownię ta funkcja musi być aktywowana w ustawieniach.

oprogramowanie

RM-922 działa na platformie Asha 1.1.1, które producent nazywa system operacyjny. Ale dla tych, którzy są przyzwyczajeni do systemu Android, iOS, Windows, OS Nokia wygląda jak powrót do przeszłości – to bardziej zaawansowany telefon niż cokolwiek innego. Jest Wi-Fi i Bluetooth 3.0, do których dostęp można uzyskać z rozwijanego menu w górnej części ekranu. Nawigacja jest bardzo prosta. Poniżej wyświetlacza jest tylko przycisk reset. Istnieją dwa główne ekrany: jeden zawiera ikony, az drugiej strony – przegląd przepływów i aktywności społecznej.

Informacje zwrotne od użytkowników na telefonie ma wystarczającej liczby programów, istnieje również App Store. Dostępny edytor tekstu, odtwarzacz muzyki, Facebook, Twitter, WhatsApp, e-mail. Jest kalendarz, kalkulator, notatnik, dyktafon i radio FM. Możesz zarządzać plikami, uruchamiania gier, czat, i sprawdzić pogodę. Nokia stworzyła niemal tuzin gry do 3 minut po ofercie uruchomić je nabyć.

Przeglądarka internetowa Nokia dla ruchu oszczędzania kompresuje strony, ponieważ jest to telefon 3G. Według opinii użytkowników, aplikacja często zawiesza się podczas połączenia z siecią bezprzewodową.

Od Asha 503 RM-922 jest przeznaczony głównie dla połączeń, książka telefoniczna ma wielkie znaczenie. Można importować kontakty z SIM- lub karty microSD lub innego urządzenia. Książka adresowa pole na pierwszy rzut oka wydaje się być wyłączony zdjęcia, numery telefonów, adres e-mail i datę urodzenia. Jednakże, można dodać dowolną liczbę innych dziedzinach, w tym dzwonki i adresy. D. Możliwość dodawania kontaktów z innych kont, takich jak Facebook, Twitter i usług VoIP, jest miłym dodatkiem.

Aparat i wideo

Niektóre z aparatem Nokia 5-megapikselowy wykonuje doskonałe zdjęcia. Niestety, ten model nie jest tak wyposażony. Obecność stałej pamięci flash nie poprawi sytuacji, a mały ekran nie jest zbyt wiarygodne w określaniu, czy przedmiotem fotograficzny jest w centrum uwagi, czy nie. Oznacza to również, że dobre zdjęcia poruszających się obiektów nie może zostać osiągnięty. Nawet jeśli możemy dokonać właściwej ramki, aparat cierpi z powodu nadmiernego ziarnistości obrazu, choć z dobrym odwzorowaniem kolorów. Można dostosować balans bieli, dodawanie efektów, ustawić zegar i wybrać rozdzielczość zdjęcia.

Opcje wideo są zasadniczo takie same, mimo że najtańszym rozwiązaniem jest ograniczona do VGA (640×480 pikseli), a domyślna jest ustawiona rozdzielczość 480 x 320. szybkość zapisu 19 k / s, daje ustawowy 30 f / s. Film składa się z rozdrobnionych uzyskane obrazy z stonowane kolory i rozmyte strzałów, gdy ruch jest usuwany z izolacją dźwięku.

Wydajność i żywotność baterii

Chociaż Nokia nie obejmuje szybkość procesora, to jest oczywiste, że jest to o niskim poborze mocy. Niewielkie opóźnienia towarzyszy niemal każde działanie, przed opuszczeniem ekranu blokady, aby pobrać aplikację, a nawet zmienić orientację ekranu. Użytkownik Asha 503 będzie wymagać dużo cierpliwości.

Żywotność baterii zależy od sposobu korzystania z telefonu. Pojemność baterii 1200 mAh jest na dolnym końcu skali i dostarcza 4,5 godziny rozmowy w sieci 3G 2G (12 h), w trybie gotowości trwa 35 dni. Według opinii użytkowników, akumulator dostarcza imponującą 14 godzin 37 minut rozmów.

Schowek jest bardzo mały, więc Nokia RM-922 jest wyposażony w kartę pamięci o pojemności 4 GB. Jego pojemność można zwiększyć do 32 GB.

Jakość połączenia

Według opinii użytkowników, głos rozmówcy brzmiał ciepłe i naturalne, ale towarzyszy miękką, upartego hukiem. Biały szum jest trochę rozpraszać, ale głośność jest wystarczająca, aby zwiększyć ją w hałaśliwym otoczeniu. Na drugim końcu linii dźwięk jest głośny, ale trochę nienaturalne, ponieważ niektóre wysokie częstotliwości są odcięte, jak wielu tanich telefonów. Głośnik dźwięki ciche, stłumione i słaby, jeśli trzymać go na poziomie uda. Głos rozmówcy jest rozmyty.

wniosek

Nokia Asha 503 sprzedaje RM-922 na około 99 dolarów. Niepowtarzalny i atrakcyjny design telefonu jest jego największą zaletą, ale okaże się wystarczająco oprogramowanie może zaspokoić miłośników surfowanie po Internecie i social networking. Obecność funkcji, takich jak klient bezprzewodowy, e-mail, radio FM, ale użytkownicy nie mogą polecić Asha 503, ze względu na bardzo niską wydajność.