713 Shares 1023 views

Asus K53T: opinie. Asus K53T i Windows XP

Laptop z dwóch kart graficznych w trybie Cross Fire nie jest nowością dla platform mobilnych. Wielu producentów dostarczają ich urządzenia zintegrowane i karty graficzną. To tylko akceleratory graficzne skuteczności w takich systemach musi być znacząco różne. Notebook Asus K53T -known tajwańskiego giganta opublikował dwa budżet karty graficznej. Co wyszło, czytelnik dowie się, czytając artykuł. Recenzje właścicieli pomoże wyciągnąć wnioski o bardzo ciekawym modelu Asusa.


Był tam chłopiec?

Laptop wart 30.000 rubli, prawie nie należy do klasy gry, ale producent jest silnie promowanie go w tym segmencie, pozycjonowanie jako jedna z najmocniejszych urządzeń w rynku telefonii komórkowej. W Rosji, wielu potencjalnych nabywców mogą nawet zobaczyć oferty od znanej marki, oferując laptopa Asus K53T i Windows XP (wersja licencjonowana) jako dar. Jak pokazuje praktyka, obfitego reklamowych i różnych działań zmierzających do sprzedaży towarów niesprzedanych. W tym przypadku, Microsoft przestał wspierać Windows XP, korporacja Asus wciąż włączeniu do wyświetlaczy ciekłokrystalicznych o wysokiej jakości i wyższej rozdzielczości. W tej sytuacji, kupujący nadal wygrywa, ponieważ dostaje bardzo niski koszt laptop do gier, nawet jeśli nie jest tak skuteczny jak chciałby.

Charakterystyka techniczna urządzenia mobilnego

Gaming wydajność notebooka Asus K53T zapewniają dwie karty graficznej ATI Radeon HD 6650M i HD 6480G, pracujący w trybie Cross Fire. Na tym producent nie zatrzymał się i wprowadził urządzenie na rynku z 3-4 GB pamięci RAM na pokładzie (przy okazji, na wniosek nabywcy, ilość pamięci można rozszerzyć do 8 GB). To dezorientuje procesor AMD. Tylko dwa rdzeń i niska wartość częstotliwości pracy (1900 MHz) psują cały obraz.

Jeśli zagłębić się cech laptopa, użytkownik znajdzie, że w produkcji grafiki zaangażowanych stary kontroler pamięci DDR3, a objętość chipów jest w sumie 1024 MB. Słabym ogniwem w systemie jest tani dysk twardy pracuje z prędkością 5400 obrotów na minutę i komunikuje się z płytą główną z interfejsem SATAIII. Sytuacja ze sklepu, można zmienić instalację półprzewodnikowym SSD, ale z kartą graficzną i procesor nie będzie w stanie wymyślić niczego.

Wygląd i jakość wykonania

Pierwszy znajomy z laptopem Asus K53T powoduje tylko pozytywne emocje. Urządzenie jest zamontowane solidnie, nie piszczy, nie flex – na pierwszy rzut oka – przedstawiciel klasy biznesowej. Ale po otwarciu pokrywy i szczegółowe badanie produkcji ekranu materiału zaczynają wykazywać negatywnego tonu. Wyświetlacz nie jest tak błyszcząca, to jest jak lustro, w stanie zebrać odciski palców, a potem przez długi czas nie szorować.

Interesujące jest to, aby zawiasy ekranu. Z jednej strony otworzyć laptopa, nie sprawiają, że wysiłek nie będzie działać. Ale z drugiej strony – na ekranie może być umieszczony w dowolnym kątem, nawet przy 170 stopni (zawiasy doskonale zachowane). Zewnętrznie, laptop wygląda drogie, jak widać, jest to trudne dla wielu sprzedawców, aby umieścić urządzenie w klasie budżetowej.

Najsłabsze ogniwo

Na wyświetlaczu laptopa Asus K53T opinii w prawdomównych mediów. Jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów, a pogoda jest słoneczna, urządzenie mobilne jest lepiej nie myśleć o tym modelu. Tania matryca TN + Film o rozdzielczości 1366×768 dpi wyraźnie przeżyła. Zainstalowany podświetlenie LED poprawia kąty widzenia i bogactwo zdjęć, ale czarny kolor jest zbyt dużo dla niej. W rezultacie, wszystkie dynamiczne sceny strzał w ciemno, użytkownik zobaczy jako jeden szare plamki na ekranie.

W mediach, wielu ludzi są propozycją dla gier i wideo. Wszyscy właściciele tych urządzeń zaleca się podłączyć laptopa do telewizora za pomocą kabla HDMI. Karta Wyjście wideo obsługuje rozdzielczość FullHD, a użytkownik może cieszyć się swoją ulubioną grę lub oglądania filmów w wysokiej jakości.

interfejsy bezprzewodowe

Wielu właścicieli są zainteresowani jak podłączyć bluetooth na laptopie Asus K53T. Warto zauważyć jedną osobliwość: na pudełku iw instrukcji mówi, że „niebieski ząb” jest dostępna, a także w systemie operacyjnym Windows (w Menedżerze urządzeń) nie jest. Wydaje się, że jest producentem defekt, który po prostu zapomniał ustawić żądaną chip. Jeśli interfejs bezprzewodowy jest popyt, to użytkownik będzie musiał zakupić zewnętrzny moduł Bluetooth, który działa za pośrednictwem portu USB. Z modułem pełnej kolejności Wi-Fi – laptop może pracować w sieci 802.11n. W recenzji użytkowników ma negatywną opinię na temat interfejsu sieci bezprzewodowej Wi-Fi, a to podoba.

Problemy z Instalacja Windows

Rzeczywista tematem dla wszystkich właścicieli laptopów Asus K53T: «Jak wejść do BIOS-u?”. Fakt, że istnieje kilka wersji urządzenia mobilnego na rynku światowym z różnych platform systemowych. W związku z wejściem w BIOS odbywa się na kilka sposobów: naciskając klawisz F2 lub Del. Eksperci IT polecić wcisnąć oba przyciski na przemian w szybkim tempie, aby zwiększyć prawdopodobieństwo wejścia w podstawowy system wejścia-wyjścia.

Drugi problem – jest zainstalowanie nowego systemu operacyjnego. Po uruchomieniu systemu Windows formalny podział pamięci (przed instalacją) całkowicie wyłącza touchpad i klawiaturę. W przypadku podłączenia myszy lub urządzenia wejściowego za pośrednictwem interfejsu USB, problem będzie się powtarzał. Nie ma potrzeby, aby uruchomić centrum serwisowym – ma chronić komputer przed nieautoryzowanym Asus K53T instalacji nielegalnego oprogramowania. Po zainstalowaniu systemu Windows z dysku wystarczy wyłączyć porty USB na wszystkich urządzeniach (nawet kable ładowania).

Godna układ chłodzenia

To zabawne, że pytania o tym, jak czysty Asus K53T, żaden z właścicieli laptopów nie pyta. Odnosi się wrażenie, że urządzenie mobilne nie jest po prostu zapchany. W tym jest część prawdy. Technology Company pod warunkiem gadżetu autorski system chłodzenia. Oprócz grzejników miedzianych, zainstalowane wewnątrz obudowy potężny cooler, który działa na zasadzie turbiny. On nuci podczas ogrzewania kartę graficzną i procesor głośno, ale czyści urządzenie przed kurzem odpowiednio.

A jeśli z jakiegoś powodu właściciel ma potrzeby rozbierać laptopa i uczynić samooczyszczanie, aby go to możliwe, bez uciekania się do sprzedawcy. Jeśli komórka usunięcie podstawy pokrywy, po czym natychmiast i wentylator chłodnicy będzie dostępne dla czyszczenia. Jednakże są one umieszczone z tyłu obudowy. Do oczyszczania próżnia jest wystarczające, ale do mycia i smarowania jest konieczne usuwanie klawiatury – oznacza całkowicie demontować laptopa.

Konkludując

Jeśli mówimy o tani laptop do gier, z naciskiem na jego wartości, ASUS K53T wszelkie odpowiednie niewymagających fanów gier. Ale kiedy przychodzi do wymagających gier i liczbę klatek na sekundę, trzeba natychmiast zmienić swoje priorytety i zwrócić ich uwagę na przedstawicieli gier lub Business Class. Ogólnie rzecz biorąc, laptop nie jest zła, jest lekki, łatwy w obsłudze, wydajne i samowystarczalne. Jako przenośne centrum rozrywki może być używany bez obawy, że gadżet fail podczas pracy.