736 Shares 3460 views

Ukąszenia owadów pierwszej pomocy:

Ukąszenia owadów trucizna dostaje się do rany, co jest silnym alergenem. On rozprzestrzenia się szybko i może spowodować poważne problemy. Zatem, ciężkie reakcje alergiczne powodują osoby gryzący owady z rzędu błonkoskrzydłych – pszczoły, trzmiele, osy i szerszenie, że Sting najczęściej w lipcu i sierpniu. Najbardziej agresywny z tych os Ponadto, w przeciwieństwie do pszczół i trzmieli, zapylających rośliny, często powodują znaczne szkody w uprawach, jedzenie owoców. Znalezienie gniazdo szerszeni w ogrodzie, należy ją zniszczyć, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia członków rodziny, zwłaszcza dzieci. Aby to zrobić, należy zastosować środki owadobójcze lub po prostu wypełnić gniazdo dużo wrzątku.


Ukąszenia owadów powodować pieczenie i ból krótkotrwałe, czasami – dość silny. Po tym, czerwieni skórne i pęcznieje. Do łagodzenia objawów po ukąszeniu, jest nakładana na mokrą bandażem – może zwilżyć wódki amoniaku. Dyskomfort pomoże usunąć kawałek surowego ziemniaka: musi być stosowane na skórę, okresowo wymieniane. Przydatne i dobrze znany balsam „gwiazdka”: jego stosowanie pomoże pozbyć się swędzenia, co powoduje, że ukąszenie owadów. Guz w tym przypadku spadną znacznie szybciej. Jeśli ukąszony przez pszczołę, pierwsza pomoc obejmuje również usunięcie końcówki – nie usuwając go całkowicie, może pojawić się ropień. Następnie traktuje się rany jodu.

Stopa obrzęk trwa tylko kilka godzin. Jeśli jednak nie przechodzi wręcz przeciwnie, zwiększa się i osiąga duże rozmiary, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem: ukąszenia owadów czasami obarczona poważnymi konsekwencjami. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do głowy: obrzęk jest zazwyczaj trwa dłużej, nawet do kilku dni. Ale najbardziej niebezpieczne ugryzienia w języku: może się zdarzyć, na przykład, gdy owad dostanie się do jedzenia lub jedzenie nie został zauważony w czasie. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli pszczoła czy osa żądło osobę do języka, warg lub szyi: w niektórych przypadkach, ukąszenie owada może być śmiertelna. Osiągnięcie krtani, jego jad powoduje obrzęk, aw konsekwencji zamartwicy. Reakcja może nastąpić w ciągu godziny, a często mniejsza okresu. Skłonność do reakcji alergicznych, trzeba być bardzo ostrożnym, gdy jesteś na zewnątrz, i zawsze nosić lekarz zalecił lek przeciwhistaminowy.

Poważny dyskomfort, zwłaszcza małe dzieci, są dostarczane w lecie i komarów. Oni piszczą i swędzenie od ukąszenia owadów zakłócać normalnego snu dziecka. Dlatego, idąc do domku, trzeba zadbać o ochronę przed komarami. Do najbardziej skutecznych środków, mających zastosowanie w pomieszczeniu jest fumigator z jednostek wymiennych. Okna powinny być chronione przez moskitiery i łóżko – komary baldachim. W przypadku wieczorny spacer powinien zaopatrzyć się repelenty, które są stosowane do ciała – na przykład serię Mosquitall lub Gardex Baby. Muszą wybierać bardzo starannie: niektóre z nich są przeciwwskazane u małych dzieci i kobiet w ciąży i karmiących.

Gdy komary, zwłaszcza liczne, powinny wycierania swoje miejsce z waty bawełnianej nasączonej ocet, sok z cytryny lub słabym roztworem kwasu cytrynowego. Guz w tym przypadku będzie znacznie szybciej. Jeśli dziecko ma siedzieć lub leżeć, to lepiej, aby zwilżyć w ciekłym bandażem i zastosować się do zgryzu wilgotną ściereczką – jest o wiele bardziej efektywne. Pomóc wyeliminować swędzenie roztwór sody kaustycznej lub pasta z nią pocierać skórę z amoniakiem lub wody kolońskiej. Medycyna ludowa zaleca stosowanie do miejsca ukąszenia i świeżych liści lipy, wiśni, mięty pieprzowej lub psyllium – muszą do mycia wstępnego i puree nieznacznie. Dobra pomoc i sok z cebuli: cebula wcierać w drobnej tarce, a następnie wycisnąć. Sok rozmazany ukąszenia miejsce 2-3 razy dziennie.

W celu odparcia komary zrobić dobry użytek z olejkami eterycznymi z goździka, drzewa herbacianego, eukaliptusa i anyżu. Narzędzia te mogą być stosowane do osób dorosłych i ukąszeń owadów dla dzieci, ponieważ są one stosowane z ostrożnością i tylko wtedy, gdy dziecko ma trzy lata. Odstraszyć komary pomóc i świeżych lub suchych roślin – piołun, rumianek, a także świerkowych lub sosnowych igieł.