401 Shares 5579 views

Jak rozpocząć rano dobrze zorganizowanych ludzi?

Czy zauważyłeś, że niektórzy ludzie w godzinach porannych nie będzie pośpiechu, podczas gdy inni nie mogą poradzić sobie z obowiązkami pomimo zamieszania? Każda osoba może prawidłowo organizować się i gwarantują przyjemny produktywny rano bez obaw. Pomoże to te proste wskazówki od ekspertów na temat zarządzania czasem!


Spróbuj wstać zanim ktokolwiek inny

Nawet jeśli stoją na 10-15 minut, zanim ktokolwiek inny w domu, to może być za mało. Daj sobie kilka dodatkowych minut na poranną Spraw zanim otoczą marność i swoją uwagę przyciągnie tysiące klas naraz.

Nie sprawdzaj pierwszy telefon

Lepiej oduczyć się nawyku trzymania telefonu w sypialni i używać go przed snem. Jeżeli pierwszą rzeczą zrobić po przebudzeniu, jest przejrzenie poczty elektronicznej i portali społecznościowych w telefonie, można łatwo stracić poczucie czasu i tracą cenne poranne minuty na marne. Zaraz po przebudzeniu siedzieć w łóżku i wziąć kilka głębokich oddechów. To pomoże Ci skoncentrować się na nadchodzących wydarzeniach i poczuć się szczęśliwsi.

Zrobić coś, co kochasz

Poświęć kilka minut na poranną robić swoje ulubione rzeczy – medytacji, jogi, słuchanie muzyki. Nawet pięć minut wystarczy, aby dopingować się w górę. Jeśli medytacji lub ćwiczeń, które można umieścić zegar do kontrolowania czasu. Nawiasem mówiąc, timer jest wygodny w użyciu, a przez cały dzień, mierząc się okresy czasu dla pracy i dla małych przerw.

Wykonywanie zadań w zwykły sposób

Jeśli robisz codziennych czynności w określonej kolejności chcesz trenować swoją pamięć – łatwiej jest automatycznie wykonywać wszystkie niezbędne czynności. Na przykład, szczotkowanie zębów lub odwiedzając prysznic z pewnością przyniósł do automatyzmu. Ten sam efekt można osiągnąć w innych sprawach. Im więcej ćwiczysz, tym mniej świadomy wysiłek chcesz umieścić. Wszystko, co kiedyś wydawało się problem, prędzej czy później dość proste i naturalne.

Wybierz trzy cele dla udanego dnia

Organizowane ludzie wcześniej rozmyślałem swoich dni. Tak mówią eksperci. Rano zorganizowany osoby zastanawiać rzeczy, które pomogły mu, aby ten dzień lepiej. Jeśli wykluczyć wszystkie codzienne rzeczy, jakie są trzy cele pomóc stać się szczęśliwsi i bardziej wydajne? Zidentyfikować je i uczynić swój harmonogram, pamiętając, że życie może wnieść swoje poprawki. Więc to będzie dużo łatwiejsze do osiągnięcia swoich celów.

Odpowiedzi na ważnych e-maili

Usiąść i spojrzeć na całą pocztą, jako pracy i osobiste. Natychmiast odpowiedzieć na wszystkie ważne list, a potem już nie trzeba się martwić o ten wynik podczas wykonywania wszystkich innych czynności porannych.

Ustaw realistyczne cele na rano

Planować angażować tylko jedno zadanie na raz, i ograniczyć liczbę przypadków, które chcesz wykonać. Jeśli próbujesz do osiągnięcia sukcesu we wszystkim naraz, można wypalić i decydują się zrezygnować zanim jeszcze mieć coś naprawdę zacząć. Więc nie rozwijać dobre nawyki! Tworzenie codziennej rutyny z głównych celów, które są łatwe do osiągnięcia, tak że zostało zorganizowane życie każdego ranka. Jeśli na co dzień masz zbyt wiele obowiązkowych zadań, zastanowić się, jak uprościć je lub przenieść do innego czasu, że harmonogram był bardziej harmonijne.

Przygotować posiłek wieczorem

Przygotowywać posiłki z góry jest bardzo wygodne, to pomoże Ci zaplanować menu na cały następny dzień. Uważają, że będziesz jeść na śniadanie, lunch i kolację, i przygotować wszystkie niezbędne składniki, aby nie tracić czasu w godzinach porannych, aby szukać produktów lub przemyślany badania zawartości lodówki. Metoda ta jest szczególnie przydatna dla każdego, kto podąża za dietę i ściśle monitoruje jego menu.

Edytować listę na nadchodzący dzień

Większość ekspertów w dziedzinie organizacji czasu zaleca się zrobić listę przypadków, w godzinach wieczornych. W godzinach porannych, można ją dostosować w zależności od zmian, które zaszły od wczoraj. Mogłeś otrzymał eksploatacji lub zmieniły sytuacji osobistej. Lista przypadkach potrzebna interakcja cały dzień. To jest tak samo ważne jak w kalendarzu lub e-mail. Jeśli chcesz być osobą najbardziej funkcjonalny, nie zapomnij o tej liście i używać go codziennie.

Nie odkładaj nieprzyjemnych obowiązków

Wiele osób słyszało o Mark Twain zacytować, że jeśli rano jeść żywe żaby, aż do wieczora ma nic gorszego niż już się nie zdarzają. Oczywiście, trzeba zrozumieć to wyrażenie nie dosłownie – po prostu zrób najbardziej nieprzyjemne zadania rano, tak, że nie hamuje cię przez cały dzień. Zawsze zaczynaj z najtrudniejszych zadań, a cała reszta będzie o wiele bezpieczniejsze, ponieważ można rozkoszować świadomości ważnych osiągnięć.

Przywrócić porządek w głównych punktach mieszkanie przed wyjazdem

Kto nie lubi wracać do domu, aby oczyścić stół kuchenny, sofę i schludny pustą skorupę? Są to trzy główne punkty w mieszkaniu, które pomogą Ci zrozumieć – nie ważne jak bardzo praca nie była, po powrocie do domu, można zrelaksować się bez żadnych problemów. Można leżeć na sofie lub przygotować posiłek, a nie masz do pierwszego mycia brudnych naczyń. Złóż zamówienie w kluczowych miejscach mieszkania, aby wrócić wieczorem do czyszczenia domu – będzie to uczynić swoje życie o wiele bardziej przyjemne!