251 Shares 3078 views

Dlaczego boli oko?

Gałki ocznej, ponieważ jest i receptory bólu i zakończeń nerwowych jest bardzo wrażliwy na narządy a. Ma to na celu chronić oczy przed wpływem czynników zewnętrznych: wiatr, zimno, coraz rzęs.


To jest bardzo trudne do określenia, w jaki sposób iw jakim stopniu boli gałki ocznej u człowieka. Przyczyny takiego stanu może być różne: zmęczenie oczu stres (średnica wewnętrzna), etc. Oznacza to, że istnieją różne stopnie choroby i różne przyczyny jego pochodzenia.

Nasze zadanie – zidentyfikować główne powody, dla których nie jest to ból gałek ocznych:

  1. mięśnie oka są zbyt zapracowani. Może to nastąpić w wyniku długiego oka skupia pozycję na jednym punkcie lub niewłaściwych noszenia soczewek lub szkła. Noszenie soczewek lub okularów, które nie spełniają swoją wydajność, powodują tępy doznania bólowe. Również w wyniku zmęczenia jest często czerwony gałka oczna.
  2. mogą wystąpić stany zapalne w wyniku zapalenia zatok nosowych. W tym przypadku, istnieją ostre napadowy ból gałek ocznych, w szczególności jego część tylna.
  3. Ból gałki ocznej również pod wpływem czynników wewnętrznych organizmu: bóle głowy, przepięcia mięśni twarzy.
  4. Ostry ból, który towarzyszy obecność nudności, wymiotów, świecą się wokół źródła światła mogą być wywołane przez jaskrę – choroba wywołując wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, w wyniku rozwoju ślepoty. Pacjenci z jaskrą sugerują, że charakter bólu w tym przypadku, uciążliwy, jest to uczucie jakby ciało obce w oku. Te same objawy są charakterystyczne dla ostrych ataków choroby.
  5. Może co boli oko nie jest pod wpływem przejściu chorób, w wyniku bezpośrednich chorób oczu.
  6. Kiedy osoba rozwija chorób zakaźnych, w którym temperatura wzrasta, gorączka, często towarzyszących objawów ból i gałek ocznych.
  7. Różne rodzaje urazów gałki ocznej. Na przykład, gdy uszkodzenia błony śluzowej, a wewnętrzna powierzchnia powierzchni gałki wieku może być we krwi. Jeśli bezpośrednio do gałki ocznej przenika ciało obce na powierzchni zostanie porysowana i owrzodzenia. Jeżeli przyczyna bólu jest cięty lub przebicie oka, leczenie powinno być traktowane bardzo poważnie i natychmiast skonsultować się z lekarzem. Możliwe jest, że po urazie występuje oderwane siatkówki, co prowadzi do rozwoju chorób zakaźnych i możliwego do ślepoty.
  8. Dlatego, że to boli gałki ocznej może być postępujące zakażenie oka. W tym szczególnym przypadku wnikania bakterii, jest możliwe nie tylko ze środowiska zewnętrznego, ale także całego ciała (obecności ostre lub przewlekłe). Istnieje wiele przypadków, gdzie to było bardzo trudne do ustalenia miejsca zakażenia. Wiele z nich szuka przyczyny tylko od ingerencji z zewnątrz, a nie wewnątrz organizmu.
  9. zapalenie naczyń krwionośnych, które odżywiają gałkę oczną. W tym przypadku nie jest brak dopływu krwi do gałki ocznej i tkanek, które go otaczają. Ten rodzaj choroby musi być określona przy użyciu specjalnej techniki, a także w obecności kardiologa.
  10. W chwili obecnej w związku z trwającymi pracami z komputerem, pracujących klimatyzatorów i innych czynników częstą chorobą jest syndrom „suchego oka”. W tym przypadku, oko odbiera niewystarczającą smarowanie podczas migać. Istnieje wiele metod leczenia tej choroby.

Jeśli obserwuje się podobne objawy, wizyta u okulisty wystarczy! Im szybciej to nastąpi, tym lepiej dla Ciebie i Twojego zdrowia!