715 Shares 6566 views

Klimat Irlandia: opis i charakterystyka

W niniejszej publikacji można dowiedzieć się klimat w Irlandii, a także dowiedzieć się kilku interesujących faktów związanych z warunkami pogodowymi na wyspie.


Informacje ogólne i geografii wyspy

Jedna z największych wysp archipelagu brytyjskiej jest Irlandia. Jest także trzecim co do wielkości w Europie po Wielkiej Brytanii i wysp Islandii. Na wyspie jest niezależnym państwem Republiki Irlandii lub Irlandia (zajmuje 4/5 terytorium) i Irlandii Północnej, która jest częścią Wielkiej Brytanii.

Wyspa jest myte przez Morze Irlandzkie, która oddziela go od Wielkiej Brytanii, jak również Północnej Channel i Cieśninę św. W centrum znajduje się nisko położonych zwykły otoczone górami. Najwyższy punkt – Góra Carrantuohill, którego wysokość wynosi 1041 metrów. Również w Irlandii Północnej mają góra-Drain Donard z 850 metrów wysokości. Płaska część dużej ilości opadów i braku rozbudowany przepływ charakteryzuje się obecnością podmokłych.

Charakterystyka klimat

Klimat w Irlandii jest miękkie, wilgotne, umiarkowany oceaniczny. Zima jest łagodna i raczej ciepłe, nie gorące lato względne. Zdominowany przez ciepłe zachodnie i południowo-zachodnie wiatry, które są pod wpływem potężnego Prądu Zatokowego. Pogoda jest niestabilna i może być bardzo zmienna nawet jednego dnia. Deszczu może być krótka i powtarza się kilka razy lub zalewania. Średnia roczna opadów od około dwóch tysięcy milimetrów opadów.

Ponieważ klimat w Irlandii jest dość miękka, okrągła wyspa jest pod zieloną okładką. Z tego powodu był nazywany Emerald Island.

Na wyspie zmiany temperatury są prawie niezauważalne w ciągu roku waha się od +9 do +20, średnia temperatura wynosi 14 stopni. w porach roku podział jest warunkowa. Podobnie jak w Irlandii i latem i zimą jest ciepło, rok dzieli się na dwa sezony.

warunki temperaturowe

Tryb temperatura dodatnia (czyli większy niż zero) jest utrzymywana przez cały rok. Poniższy znaki klimat Irlandii miesięcy.

W zimowym (grudzień, styczeń, luty), podnosi się temperaturę nie wyższą niż osiem stopni. Czasami może to być zamrożone, ale nie są one zwykle poniżej pięciu stopni poniżej zera, które zdarzają się tylko w nocy. Najzimniejszy miesiąc – styczeń. Śnieg jest bardzo rzadkie.

Wiosną opadów, które szybko zastąpiły słońce. W marcu, to ogrzewa powietrze do dziesięciu dni stopni Celsjusza, a nocą ponownie zmniejszona do trzech. W kwietniu, staje się jeszcze cieplej – 12, 4 stopni w nocy. Zachęca maja irlandzki, temperatura wzrasta do szesnastu stopni powyżej zera w ciągu dnia i czwartej w nocy.

Klimat w Irlandii jest to, że nie bardzo gorące lato, również zmienna, słońce może dramatycznie zastąpiony chmury i deszcz. Najgorętszy miesiąc – lipiec. Temperatura wzrasta do dwudziestu stopni, a czasami nawet do 25 lat. Nocą jest zredukowana do 10 stopni. W czerwcu, codzienne dane są siedemnaście stopni w lipcu – +20 … + 22 sierpnia – dziewiętnaście stopni.

Po upadku stopy spadają, we wrześniu one nadrobić siedemnaście stopni ciepła w nocy +10. W październiku, w dniu czternaście stopni powyżej zera w nocy do ośmiu. Spadek w listopadzie w ciągu dnia do +10 w nocy do +4.

Irlandia Północna

Oprócz Irlandii na wyspie jest regionem Zjednoczonego Królestwa. Poniżej uważamy klimat Irlandii Północnej, która jest tylko nieznacznie różni się od klimatu Republiki. Jest on również umiarkowany oceaniczny. Ale większość dni pada deszcz, niskie ciśnienie w roku, słońce rzadko przebija niskich chmur. Większość opadów przypada na tej części wyspy. Silne wiatry na wybrzeżu są często burze.

Reżim temperatura jest praktycznie identyczna z Republiki. Tylko w okresie zimowym, w styczniu i do końca lutego, temperatura spada prawie do zera. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec.

ciekawostki

Na wybrzeżu wyspy silnych wiatrów, najwyższy wskaźnik odnotowano w mieście Kilkeel w Irlandii Północnej. Jest to 327 kilometrów na godzinę. Również w 1995 roku, nie daleko od stolicy Dublin, Irlandia przeszedł cyklon, która jest równa prędkości 320 km / h. W zimie 2014 jako silny wiatr rejestrowana (150 km / h), 26 grudnia 1998, prędkość wiatru wahała się od 110 km / h do 170 km / h.

Często występują mgły oraz w Irlandii, zwłaszcza w górach, w centrum wyspy. Pojawiają się one w godzinach porannych, gdy ciśnienie atmosferyczne jest wysoka.

Klimat w Irlandii jest zupełnie nieprzewidywalna. Tak, więcej niż 150 lat temu, najniższa temperatura zimą -19 stopni zanotowano. To było w 1881 roku w Tyrone. A najwyższa temperatura zanotowano w czerwcu 1887 roku w Kilkenny. Jest to 33 °. W 2010 roku został nagrany najzimniejsze pogodę ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat. Termometr spadła do -10 stopni w najzimniejszych miejscach w prawie -19.

Wspomnieliśmy wcześniej, że w Irlandii dwa sezony – zimą i latem. Więc lato zaczyna biec od pierwszego maja, a zimą – z pierwszego listopada.

W zimie śnieg w tych częściach pojawia się rzadko. Jednak sto lat temu spadł do rekordowej ilości śniegu w niektórych miejscach pokrywa śnieżna osiąga poziom trzech metrów.