786 Shares 4151 views

rozmiar łupek, odmiany, zalety i wady

Tak szybko, jak budowa domu jest na ukończeniu, wielu zaczyna myśleć o konstrukcji dachu. Obecnie istnieje ogromna liczba możliwych wariantów dachów z wykorzystaniem różnych technologii. Cokolwiek to było, ludzie wolą łupków. Ten materiał pokrycia dachowego jest bardzo mocna i jest w stanie służyć w praktyce przez wiele lat. Myślę, że wielu ludzi widziało stary, zbudowany w ZSRR Więcej domów z zielonym z czasem, ale nie uszkodzony łupków.


Co jest Slate?

Kiedy to samo składu materiałowego, wielkości łupek może się zmieniać. Grubość może być również różny. Na ogół mieści się w zakresie od 0,5 do 0,9 cm. Szerokość arkusza jest całkowicie zależne od liczby fal. Zazwyczaj ich jest 6 lub 8.

wymiary

Głównym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze wielkości łupków. Można to łatwo wyjaśnić: znając dokładne wymiary arkusza, będzie w stanie obliczyć potrzebną liczbę pokrycia dachowego bez żadnych problemów.

Tak więc, wielkość łupków 8 fali mogą się różnić. Wszystko zależy od tego, który producent produkowane ten lub ten materiał. Ale w przeważającej części takiego rozmiaru arkusza wynosi 113 do 175 cm.

Rozmiar 6 Slate pomachać trochę mniej. On zazwyczaj 112,5 do 175 cm. Oznacza to, Różnica pomiędzy tymi dwoma arkuszami prawie żaden. Wydawałoby się, że kolejne fale coraz rozmiary. Ale w rzeczywistości nie jest. To dlatego, że znajdują się one w vosmivolnovom zwarty, czyli Odległość pomiędzy dwiema sąsiednimi falami jest mniejsza niż shestivolnovom. Więc jeśli chcesz zmienić jednej strony na drugą, to nie uda, ponieważ fale nie będą takie same.

zalety

Jak w większości pokryć dachowych, Slate ma swoje zalety i wady. Jego głównymi zaletami są:

• Wysoka trwałość. Ten materiał jest łatwo w stanie utrzymać ciężar osoby, która nie jest, na przykład, arkusze łupków bitumicznych pokryć dachowych.

• Długa żywotność. Fakt ten jest łatwy do udowodnienia niż i dziś możemy zobaczyć dom z innego radzieckiego łupków.

• odporność na ogień. On nie jest palny, może on być stosowany w grupie wysokiego ryzyka.

• Dostępność. Niska cena za takiego materiału pozwala obniżyć koszty wyrobów budowlanych.

braki

Główne wady to:

• Ograniczona wielkość łupków, czyli Istnieje tylko kilka opcji dla tego materiału.

• azbestu, która jest drobno rozproszonego materiału, ujemny wpływ na ludzką skórę. Dlatego podczas montażu i obsługi łupków konieczne jest, aby chronić nos i usta przy pomocy respiratora. W przypadku jej braku, można użyć wilgotnej gazy lub wiązana na twarz nasączoną szmatką.

Teraz już wiesz, co to łupek, jakie są jego główne zalety i wady. Znając rozmiar łupków, jego najczęstszych modyfikacji, można obliczyć wymaganą ilość materiału na dachu swojego domu łatwo, co pozwala znacznie zaoszczędzić.