356 Shares 5941 views

Jak marynowane w solance boczek w domu?

Kiedy vspminaesh pezdki do babci na lato nieuchronnie przychodzą myśli o pyszne domowe jedzenie i zdrowych marynat. Zawsze gotowy solone boczek wyglądał świetnie na stole, a także jako przekąska i jako odżywczy posiłek na kolację. Ale jak zalewie tłuszczowej w solance, bez naruszania przepis Cookbook babciu? Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Należy postępować według prostych wskazówek, które omówimy w tym artykule. I przekąski z pewnością aromatyczne i pożywne.


Aby marynowane boczek w domu będzie potrzebował minimum składników i wysiłku. Oprócz głównego produktu, wymaga przyprawy, czosnek i sól kamienna pogorszeniu.

Przede wszystkim, należy wybrać prawidłowo główny składnik. Nie kupić produkt zbyt włóknistą – tłuszcz powinien być trudne (można wziąć kawałki z warstw białe i różowe).

Dla naszego przepisu jest idealne z warstwą tłuszczu mięsa. Doskonałym wyborem stają się również produkt z cienkiej skóry wieprzowej (która daje przedmiotu jest przyjemny i ciekawy smak). Nie kupić smalec w dużych supermarketach – pójść na rynku mięsa, a stamtąd wybrać z najświeższych produktów. Według Ukraińców, podczas gdy świeży boczek bez większego wysiłku w to można wbić nóż stek.

Zbierając świeży i dobry produkt, można przejść bezpośrednio do odpowiedzi na pytanie – jak marynowane boczek w solance.

strony internetowe i książki kucharskie zapewniają wiele przepisów, z których każdy daje dobry wynik. W tym artykule przyjrzymy się dwóch najbardziej popularnych opcji.

Wiele gospodyń domowych i ich mężowie uważają, że solenie – jest twardy i długi proces, a nie wiem jak marynowane boczek w garnku, bez uciekania się do pomocy kucharzy. Ale tak nie jest. W rzeczywistości, gotowanie może wydawać się bardzo szybko.

Warto zauważyć, że najważniejszą rzeczą – aby właściwie przygotować solankę, dla których konieczne będzie tylko pięć szklanek wody i jedną filiżankę soli.

W ten sposób, sól wrzenia wody, a następnie schłodzić do temperatury pokojowej. Tymczasem wyciąć tłuszcz srednich kawałki tak łatwo to odbyło się w banku i jest również łatwo wyjąć z niego. Układanie tłuszczu w słoiku, nie zapomnij pomiędzy warstwami wlać czosnek, liść laurowy i pieprz, ponieważ wszystkie z tych składników daje szczególny smak domu.

Jeżeli tłuszcz jest włączona w banku, że nadszedł czas, aby napełnić je solanką. Tara, w której przechowywany jest produkt, nie blisko, można po prostu przykryć pokrywką lub gazę, pozostawiając sześć dni w jakimś ustronnym miejscu, w temperaturze pokojowej (nie możliwe w bardzo chłodnej piwnicy). Dopiero po tym okresie można kontynuować do spróbowania produktu.

Teraz masz informacje, jak marynowane w solance boczek szybko i bez wysiłku.

Słoik z produktem po wytrawiania jest zwykle przechowywany w lodówce, a nie pozwalając jej raskisnut i nabyć nieprzyjemny zapach.

Później w tym artykule rozważymy przypadek jako boczku marynowane w ukraińskim „metody suchej”.

Z tego przepisu trzeba będzie gruba sól, liście laurowe i czosnek. Wiele opcjonalnie dodać różne przyprawy, takie jak papryka, goździków i kolendry.

Optymalny stosunek jest uważny za 4 łyżki soli do 1 kg tłuszczu. Cięcie produkt, podobnie jak w poprzedniej metodzie, nie zbyt duży, warstwy o grubości 3-4 cm dość schodzić.

Pokrojony boczek smalec należy przetrzeć czosnek i sól. Na dnie naczynia, w którym złożyliśmy naszą produktu, i wlać sól z przyprawami i dodać pokruszony liść laurowy. Umieszcza tłuszczu i jednorodnie cienka warstwa posypać sól każdego wiersza. Następnie forma wstępna pozostanie przez kilka dni w lodówce.

Po określonym czasie przekąskę można uznać za gotowy i służyć. Wiele osób poprosi o radę, jak marynowane w solance boczek lub w inny sposób. Po tym wszystkim, taki produkt jest zawsze przyjemność rozłożone na świąteczny stół lub zabrać ze sobą w podróż służbową lub wycieczkę.