743 Shares 5886 views

Boisko do siatkówki – pole do popisu dla tych, którzy lubią sporty zespołowe

Co to jest siatkówka? Jest to jeden z najbardziej popularnych gier na świecie. W języku angielskim nazwa oznacza „latającą piłkę” lub „pływający piłkę”. Siatkówka – gra zespołowa. Jej istota polega na tym, że dwa zespoły równa wielkości graczy konkurować w specjalnym polu lub sąd podzielonej przez siatkę. Gracze starają się skierować piłkę w kierunku wroga tak, że dotknął ziemi, albo przeciwnik popełnił faul. Jednocześnie podczas atakujących graczy nie mogą zrobić więcej niż trzy dotyka piłki z rzędu. Boisko do siatkówki – jest rodzajem bitwy między graczami z konkurencyjnych zespołów. Oprócz profesjonalizmu i doświadczenia siatkarzy musi mieć dobrą zdolność skakania, aby móc skakać wysoko nad siatką, a także koordynacji, szybkiej reakcji, wytrzymałość, wysokiej koncentracji, wytrzymałości fizycznej dla udanego ataku hit.


We współczesnym sporcie, istnieje kilka odmian Siatkówka: plaża, japoński (mini), park, throwball. Naturalnie, siatkówka dla każdej z tych gier w poszczególnych wielkości oraz wyposażenia do powlekania, ale samych ogólnych charakterystyk. Pole gry w siatkówkę i powinien mieć wolną strefę. Powinien on być prostokątny. Szerokość wolnej strefie na obwodzie w miejscu co najmniej trzy metry. Aby siatkówka graczy były wygodne do gry, plac zabaw powierzchnia musi być płaska, pozioma i jednolita. Przytrzymaj konkursy na nierównych i śliskich powierzchniach są surowo zabronione. Wyjątkiem jest otwarty siatkówki, w których kąt nachylenia do odprowadzania może być 5 mm do 1 m kwadratowy.

Boisko w pokoju jest pomalowane w jasnych kolorach. linie znakujące są białe lub inny jasny kolor, przy czym podłoga. szerokość znaczników 5 cm. boisko sportowe z czterech stron ograniczona jest przez dwa boczne i dwie linie na twarz, które są zawarte w wielkości pola. Linia środkowa dzieli boisko do siatkówki na dwie równe części. Jest ona prowadzona tuż pod siatką, łączącej strony. Zespół ogranicza strefę ataku na każdym przednim zabaw.

Sprzęt do boisk do siatkówki:

  1. Siatka. Mieści się on na linii środkowej. Wysokość umieszczenia siatki zależy od tego, co gra ma być, kobieta lub mężczyzna. Jest mierzona w środku pola gry. Również wysokość powinna być dokładnie taka sama na obu liniach bocznych. Długość sieci zależy od boisk jaki rozmiar.
  2. Antena. To elastyczne pręty wykonane z trwałego materiału, takiego jak włókna szklanego. Są przyłączone do pasm bocznych i znajdują się po obu stronach siatki. Zazwyczaj pasy anteny pomalowany na czerwono-białe. Są one traktowane jako część siatki.
  3. Stojaki. Są one stosowane w celu utrzymania sieci. Zamontowany stojak do linii bocznych. Ich wysokość jest regulowana.
  4. Panel z wieży. Jest to niezbędny element profesjonalnych urządzeń do siatkówki.
  5. Siatkówka. Dla każdej odmiany siatkówki, są nieco inne. Konwencjonalne i piłka do siatkówki throwball mogą być białe lub kolorowe. Waży 260 do 280 gramów, jego długość – obwodowy. 65 cm Dla kulki siatkówka trwać dłużej, ale z mniejszym ciśnieniem wewnętrznym. Gracze mini kulki siatkówki są wykorzystywane, o wadze 50 g, o średnicy 35 cm w postaci płaskiej.