601 Shares 9545 views

Alexander Gerasimov: życie i twórczość artysty

Alexander Gerasimov – artysta, znany w historii sztuki jako wielki twórca słynnych obrazów. Powstały one prawie trzy tysiące dzieł sztuki. Większość z tych prac znajdują się w muzeach i galeriach na terenie byłego Związku Radzieckiego.


dzieciństwo Gerasimov

Urodzony Gerasimov Aleksandr Mihaylovich w 1881 roku, 12 sierpnia, w mieście Michurinsk (Kozłowa przed miastem). Jego ojciec był prosty rolnik i sprzedawca bydła. Na południu kraju, kupił zwierzę, aw Kozlov sprzedał je na placu. W uzupełnieniu do pojedynczego domu z dwóch pięter, rodzina artysty było nic. praca ojca nie zawsze jest opłacalne, czasami nawet jego ojciec poniósł ciężkie straty. Rodzina od przyszłego artysty zawsze miał pewne tradycje, które są zawsze przestrzegane.

Kiedy Aleksander Gerasimov skończył szkołę kościelną rozpoczął naukę w college'u w Kozłowa. Ojciec nauczył go handlu rodziny. We wczesnych latach 90. S. I. Krivolutsky (absolwent Petersburskiej Akademii Sztuki) została otwarta w miejscowości Kozlov w szkole artystycznej. To właśnie w tym okresie, że młody Alexander Gerasimov został zabrany i angażować się w malarstwie i zaczął uczestniczyć w nowo otwartym szkołę rysunku. Gdy założyciel szkoły Krivolutsky zobaczył rysunki Gerasimov, powiedział, że Aleksander musi zarejestrować się w Szkole Malarstwa w Moskwie.

Badania Alexander Gerasimov

Rodzice byli przeciwni ich syn wyjechał na studia do Moskwy. Jednak pomimo wszelkich zakazów, Alexander Gerasimov wciąż idzie do Metropolitan Szkoły Malarstwa. Po jego pomyślnym zakończeniu Gerasimov stał się częstym gościem w studiu Korovin. Ale dla jej wizyty, Aleksander musiał uczyć się od siebie, każda szkoła oddział. I Gerasimov wybrała wydział architektury. Wpływ Korovin wpływa na bardzo wczesnym etapie prac artysty. Jego wczesne prace kupuje V.A.Gilyarovsky i to psychicznie wspierane i pomagał finansowo młodego artystę. Od 1909 roku, Gerasimov udział we wszystkich wystawach organizowanych w szkole.

W 1915 roku, po ukończeniu studiów, Alexander Gerasimov otrzymał dwa dyplomy (architekt i artysta). Ale to jedyny budynek, który zbudował dzięki swojej edukacji architektonicznej – budynek jest jedynym teatrem w miejscowości Kozłowa. W tym samym roku, Aleksander udał się do służby w armii i powrócił tam w 1918 roku, natychmiast powrócił do Michurinsk.

Artystyczny aktywny Gierasimow

W 1919 Gerasimov był organizatorem Gminnego kreatywności Kozlov artystów. Na terenie gminy zebrano wszystkich tych, którzy w jakiś sposób odnosi się do sztuki. Organizacja ta regularnie odbywają się wystawy, urządzone i zaprojektowane dekoracje w różnych produkcjach teatralnych.

W 1925 Gerasimov udał się do stolicy i wszedł do AHRR. W tym samym czasie pracował jako artysta w teatrze w Moskwie. Od 1934 roku Alexander idzie na artystycznych podróży służbowych do różnych krajach, takich jak Francja i Włochy. Od ich twórczych, artystycznych podróży, przyniósł wiele dobrych szkice obrazów i szkiców. osobista wystawa artysty w Moskwie został otwarty w 1936 roku. Na wystawie pokazano około stu znanych dzieł artysty ( „Lenin na podium”, „Portret IV Miczurin” i in.). Po udanej wystawie w Moskwie, wystawa została pokazana w rodzinnym mieście artysty – Michurinsk.

W 1937 roku słynny dzieło Gerasimov na „Pierwszy koń Army” wykazano we Francji na wystawie międzynarodowej i zdobył Grand Prix.

W 1943 roku Aleksandr Gerasimov stał Artysta Ludowej ZSRR. Za pracę „grupa portret Gerasimov najstarszy artystów w 1946 roku wyróżniony stan. Award, aw 1958 – złoty medal.

Rodzina Alexander Gerasimov

Artystka bardzo lubił swego rodzinnego miasta i jego rodziny, mimo tak wielu lat mieszka w stolicy – Moskwa. rodzice Michurinsk żyło artystę, jego siostrę. W tym mieście, Gerasimov, ożenił się, a on urodził się w piękną córkę imieniem Galina. Aleksander był w różnych krajach, ale zawsze, gdy wracał z podróży, należy przyjść w Michurinsk. On zawsze mówił, że jego siostra nie ma pięknych i drogich hoteli w różnych krajach nie może być porównywana z jego ojczystego kraju, gdzie jest jeszcze gotowy, aby pocałować kamień.

Alexander Gerasimov zmarł w 1963 roku. Na jego cześć, muzeum zostało otwarte w Michurinsk.