226 Shares 6563 views

Kwiaty z plasteliny. Jak zrobić kwiat z plastelina?

Glina – niezwykły materiał, który pozwala dzieciom tworzyć swój własny, unikalny świat. Można wyrzeźbić kwiaty z gliny z ich rąk, małych zwierząt, różnych konstrukcji i więcej. Liczby będzie dużo czasu, aby cieszyć oko, a kiedy się nudzić, są łatwo przekształcić w coś nowego. Większość dzieci entuzjastycznie zaangażowany w tego rodzaju pracy, zwłaszcza jeśli rodzice je wspierać i pomóc w każdy możliwy sposób.


Dlaczego jest to konieczne, aby angażować się w modelowaniu

Niektórzy dorośli nie lubią glinę, bo przykleja się do dywanów i mebli plam. Istnieją pewne rodzice, którzy obawiają się, że glina jest niebezpieczne dla zdrowia, więc nie dać mu dzieci. I nie bez powodu. Szkoda w tym tworzywa sztucznego nie jest, a wielkie korzyści. Gdy dziecko sprawia, że kwiaty z gliny z rękami, uczy się widzieć i czuć świat, rozwija wyobraźnię, realizuje swoją wizję rzeczywistości. Wygrywa zapamiętuje kształt i kolor, zaczyna rozumieć sekwencję działań, uczyć się od pojedynczych części, aby utworzyć całą kompozycję, w ogóle, mentalnie i estetycznie rozwinięte. Ponadto, gdy dziecko robi jego uchwyty wszelkie wyroby z gliny, kwiaty, czy cokolwiek innego, że masaż dłoni i palców pewnego punktu, a tym samym aktywuje mózg.

Co jest glina

Wcześniej dzieci produkowane jeden rodzaj gliny. Teraz są tam około tuzina. Nadal na półkach sklepowych można znaleźć zwykłą glinę, którą chcesz rozciągnąć swoje ręce, by stać się bardziej miękki. Różne są dodatki fluorescencyjne i masy perłowej. Zgoda, kolory perłowe gliny, zwłaszcza róże będzie wyglądać świetnie. Oprócz zwykłych miękkich glinki wytworzonej który ewentualnie ugniatania przed formowaniem, i takie, że utwardza się na powietrzu. Ponadto, istnieją obecnie dwa zupełnie nowe gatunki tego wspaniałego materiału. Jeden z nich nie tonąć w wodzie, podczas gdy druga jest wykonana z ekologicznych składników, więc nie zaszkodzi dziecku, nawet jeśli bierze go w usta. Jaki materiał wybrać, zdecydować. Kwiaty z gliny jakiejkolwiek wykonanej przez dziecko nigdy nie znikną i będzie długo, aby zadowolić swoje proste piękno.

plastelina bukiet

Do zajęcia z plasteliny przynieść tylko radość, trzeba przestrzegać kilku prostych zasad. Pierwszy – do pracy na właściwej płycie. Drugi – używać do rzeźbienia specjalnego plastikowego noża. Trzecie – aby móc stworzyć z dostępnych plasteliny nowych kombinacjach kolorystycznych. Aby to zrobić, należy nieco plasteliny masy dwóch lub więcej kolorów, jeden com formy, miażdżone, formowany ponownie. I tak, aby uzyskać jednolity kolorowy masę. Czerwone i białe zamieni różowy, niebieski i biały – niebieski. Czerwony i zielony otrzymując brązowy kolor i połączenie niebieskiego i żółtego da jasnozielonej.

Spójrz jak zrobić gliniane kwiaty Callas. W tym celu musimy biały, zielony, żółty gliny i cienki patyk. Technika:

 1. Z kawałka glinki rozwalcować okrągłego placka.
 2. Żółta glina, aby mała kiełbasa, zwęża się na końcu.
 3. Zielony gliny podzielone na kilka części. Jedna warstwa kijem. Z drugiej ciasto i aby owalny nożem w celu utworzenia arkusza. Trzeci kawałek zwoju do małej okrągłej mielony.
 4. Biały placek owinięte wokół trzpienia, co pozory worka z tworzywa sztucznego.
 5. Wstawić w środku żółtego kiełbasy.
 6. Na części kwiatu owinięcia wystaje mały zielony tort. Będzie pojemnika.
 7. Trzymać się trzymać liściu.

Jak zrobić z plasteliny kwiaty z fioletowymi płatkami

Będzie to wymagało purpurowy, żółty, zielony gliny i cienki patyk. Technika:

 1. Purpurowy glina jest podzielona na pięć małych równych części. Każdy pasztecik i odwijać tworząc z boiska.
 2. Żółta glina jest podzielony na kilka kawałeczków i walcowane kulek z nich.
 3. Zielony glina jest podzielony na trzy części. Jeden pokryty różdżki. Inne robi dwa listki.
 4. Trzymać załączone płatków. Żółtych perełek umieszcza się w połowie drogi. Załączyć liści.

Jeśli ten kwiat połączyć z białym Calla, masz wspaniały bukiet.

plastelina Rose

Jak wyrzeźbić kwiaty z gliny, aby wyglądały jak prawdziwe? Aby to zrobić, należy przekazać materialne cechy płatków i pąki. Calla już otrzymał. Teraz spróbujmy zrobić różę. Ona ma wiele płatków, trochę w środku, a większe na krawędzi. Wybierz kolor kwiatu przyszłości. Lepiej wziąć czerwony ponieważ jasny plastelina róża wygląda pięknie. Potrzebny będzie również zieloną glinkę i cienki patyk. Procedura:

 1. Czerwonej gliny podzielona na kilka części o różnych wymiarach i toczyć jedna patty.
 2. Zielona glinka podzielony na dwie części. Jedna warstwa kijem. Od drugiego, aby liść.
 3. Jeden koniec kija zawijać małe czerwone płatki. Do tego dodać drugi, potem trzeci, czwarty i tak dalej. Muszą one trwać od najmniejszego do największego.
 4. Kiedy Rose powstaje, trzymać kij liść. Na wniosek nogę na glinie może zrobić ciernie. Aby to zrobić na patyku plasteliny szczyptą dwoma palcami.

Do koloru, można zrobić łóżko. Jego rolą jest przeprowadzane ciasto zielone lub brązowe, które tkwią w przebija łodygi.

wazon

Spójrz piękne kwiaty w wazonie z gliny, które mogą być wykonane nasadki z lakierem do włosów matki lub butelki. Musi ona być pokryta powłoką lakieru akrylowego lub glina wybranym kolorze. Następnie kawałki czerwonym, niebieskim, zielonym lub dowolnej innej gliny walcowane cienką kiełbasę i trzymać je do butelki, tworząc płatki kwiatów, liści, gałązek.

Ta sama zasada tworzyć obrazy z plasteliny. Na podstawach lepiej wziąć zbędnego dysku, kawałek szkła lub innego materiału, na którym glina nie pozostawia plam. Niezależnie od składu dzieła malarskiego odbywa się w taki sam sposób jak w wazonie. Ten Hack pozwolić sobie nawet dziecko z trzech lub czterech lat. I nie ważne jak to będzie piękny kwiat łąka, najważniejsze – to przyjemność, że dziecko dostanie pracę.